Grupa Filmowa Darwin

W Patronite od 13.06.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 31

Liczba Patronów: 33

Zostań Patronem
Kup na prezent
604 patronów
14 959 miesięcznie
1 735 278 łącznie
Przewodzi nam jedna maksyma - "Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne i domaga się realizacji - zrealizujmy to!"

Jest nas wielu! Aktorzy, operatorzy, scenarzyści, łowcy nagród, charakteryzatorki, kulturyści i tyrani!
Dlatego Grupa!

O Autorze

Kochani!

Oto podsumowanie tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich miesięcy i plan na kilka następnych:

 • kończymy Wielkie Konflikty - mamy już dwa z planowanych (czyli w sumie 28), więc został tylko jeden, finałowy. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że będzie nosił tytuł „Szatan vs Szatan”. Odcinek jest napisany i obsadzony, czekamy na zdjęcia;
 • znamy już dalszy ciąg historii Słowackiego i Mickiewicza wraz z jej wielkim finałem „Tropiciele Prawdy. Mickiewicz”;
 • światło dzienne po bardzo długim etapie realizacji i postprodukcji ujrzała ostatnia część trylogii Gwiezdnego Szeryfa;
 • skończyliśmy pracę nad drugą Bajką Darwina i pokazaliśmy Wam „Szewczyka Dratewkę”;
 • doczekaliśmy również nowin od Rafała, Sławka i przede wszystkim Pani Basi w szorcie pod tytułem Pani B. – cliffhanger na końcu tego odcinka prowadzi nas prosto do ostatniego Wielkiego Konfliktu
 • nagraliśmy jeden „nieWielki Konflikt” o Adasiu Niezgódce
 • przygotowaliśmy też parę zupełnie niespodziewanych odcinków bonusowych – Wujka Chipa (ten odcinek był sfinansowany poza funduszem Patronite) i kolejne odsłony Dziennika Internetowego, Stand Up Jezusa „Miłujcie się”, Pocztówkę z Przyszłości, specjalny odcinek Groovie Movie - Likwidator i Wojomag i drugą część Maluj z Arturem, bo z pomysłami czasem tak jest, że nie dają spać i każą się zrealizować;
 • wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy zupełnie nową i zupełnie niespodziewaną serię Byli Sobie Ludzie, która doczekała się aż trzech sezonów
 • przygotowaliśmy 3 mniejsze serie z przeznaczeniem do publikacji w social mediach: Nauka? Nie rozumiem, Masterclass Tadeusza Pudełko, Poradnik Dyktatora
 • Być może wkrótce, jeszcze bardziej niespodziewanie, pojawią się jakieś mniejsze dodatkowe odcinki! Dorzucamy te bonusy do listy, żebyście nie zanudzili się czekając na pozostałe. Wiemy, że miało ich nie być, ale nasza produkcja po prostu zazwyczaj bardzo długo trwa, a te są nieco prostsze realizacyjnie.

 

ŁĄCZNIE: zrealizowaliśmy – 14 odcinków i dodatkową 15-odcinkową serię, pozostał jeden! (+ ewentualne bonusy, ale nic nie obiecujemy)

 

PODZIAŁ KOSZTÓW:

Pokażemy Wam, jak rozdysponowane zostały pieniądze z drugiej rundy. Mamy nadzieję, że to ułatwi Wam zrozumienie tego, jak działamy dzięki Patronite

KOSZTY REALIZACJI POSZCZEGÓLNYCH PRODUKCJI:

 1. Jaś i Małgosia - koszt całkowity – 65 129zł
 2. Mickiewicz vs Słowacki – 6 858zł
 3. Cezar vs Brutus – 11 853zł
 4. Adaś Niezgódka vs Rzeczywistość – 3 785zł
 5. Szewczyk Dratewka – 37 037zł
 6. Judasz vs Szatan – 12 419zł
 7. Tropiciele Prawdy: Mickiewicz – 43 911zł
 8. Gwiezdny Szeryf 3 – 67 652zł
 9. Pani B. – 42 449,20zł
 10. Byli sobie Ludzie 3 sezony – 1 sezon - 12 170zł; 2 sezon -19 790zł; 3 sezon - 11 750zł
 11. Dzienniki Internetowe #10 #11 #12 – 3 835zł
 12. Jezus Stand UP – 3 314zł
 13. Maluj z Arturem 2 – 5 702zł
 14. Pocztówka z Przyszłości jw. 19 555zł
 15. Groovy Movie Likwidator i Wojomag – 9090zł
 16. Szatan vs Szatan – dotychczasowe koszty: 7550zł
 17. Dodatkowe mini serie: Nauka? Nie rozumiem! - 1 000zł; Masterclass Tadeusza Pudełko - 1 500zł; Poradnik Dyktatora - 2 000zł

 

Wydatki drugiej rundy na produkcję (część kosztów rozkłada się na kilka produkcji): 372 257,20 zł

Wydatki drugiej rundy na koszty stałe i wynagrodzenie trzonu ekipy: 483 500zł

Wpłynęło: 971 573zł (po odliczeniu prowizji)

Pozostała kwota i wszystkie kolejne wpłaty będą przeznaczone w proporcjonalny sposób na koszty i wynagrodzenia, dokończenie ostatniego Wielkiego Konfliktu i ewentualne odcinki dodatkowe.

Kliknij tu, by powiększyć obrazek!

Wszelkie informacje oraz szczegółowe wyliczenia są i będą dostępne dla Patronów na Trzecim Kręgu Wtajemniczenia.

Dziękujemy...

Jesteśmy też niesamowicie wdzięczni za wszystko, co już udało nam się osiągnąć - Patroni, jesteście wielcy!

Kliknij tu, by powiększyć obrazek!

A dla tych, którzy nas jeszcze nie znają - a chcą poznać....

Cześć!

Tu Marek i Janek z Grupy Filmowej Darwin. Zawsze chcieliśmy robić filmy, których nie ma w polskim kinie, bo brakuje pieniędzy i nikomu nie chce się czegoś takiego zrealizować. Nam się chciało! (ale kwestia pieniędzy została).

Skoro tu jesteście, to zapewne widzieliście przynajmniej jedną z naszych produkcji - chcieliśmy stworzyć nieco lepszą stronę YouTuba i chyba się udało (celujemy w ambitne kino - np. piosenka o kluskach jest przecież błyskotliwą satyrą na panujące w Polsce globalne ocieplenie). Po serii "Wielkie Budowle" rozpoczęliśmy eksperyment z "Wielkimi Konfliktami" - i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

Trzeci odcinek wzbudził olbrzymie kontrowersje i właściwie od niego rozpoczęła się saga, która przewijała się w tle niektórych Konfliktów - Rafał, Sławek, Pani Basia... Każdy kolejny odcinek z ich udziałem rozgrzewał społeczność widzów do czerwoności, budził pytania, domagał się rozwinięcia wątków - pozostało tylko zebrać ekipę i nagrywać!

Musicie wiedzieć, że cały proces tworzenia każdego odcinka jest bardzo długi. Od samego pomysłu do nakręcenia mija około miesiąca, a później pozostaje minimum trzy tygodnie na postprodukcję - montaż, obróbkę obrazu, dźwięku i efekty specjalne - a z każdym kolejnym filmem ten proces się wydłużał... Nasza ekipa w większości pracuje za darmo, a realizacja tak dużych produkcji jak "C.H.A.O.S." jest naprawdę sporym wyzwaniem (szczególnie gdy robi się to z własnej kieszeni!)

Wreszcie - dzięki NIESAMOWITEMU ZAANGAŻOWANIU PATRONÓW - udało się! Powstało (możemy śmiało powiedzieć) dzieło, które chyba nigdy nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby nie Wy...

Ale pomoc Patronów pozwoliła stworzyć też inne produkcje - jak choćby film "Jaś i Małgosia - rodzeństwo, które przeżyło!"

Chcemy mieć pełną wolność twórczą, a tylko Wasze wsparcie jest w stanie nam ją zapewnić! 

Patronite okazał się paliwem napędowym dla naszej kreatywności - Wasza niesamowita hojność pozwoliła zrealizować niezależnie naprawdę świetne filmy.

Jeśli chcecie dalej napędzać naszą twórczość, jeśli chcecie przyczynić się do powstania czegoś niesamowitego - WSPIERAJCIE!  Cała nasza ekipa kłania się w pas wszystkim Patronom...


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maja Grochowina
Maja Grochowina
Próg: 10 zł
Marta Gaca
Marta Gaca
Próg: 29 zł
Florian Bigda
Florian Bigda
Próg: 10 zł
Karol Lipiński
Karol Lipiński
Próg: 10 zł
Małgorzata Gralińska
Małgorzata Gralińska
Próg: 10 zł