Grupa Filmowa Darwin

W Patronite od 13.06.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 19

Liczba Patronów: 20

Zostań Patronem
Kup na prezent
831 patronów
19 882 miesięcznie
1 525 598 łącznie
Przewodzi nam jedna maksyma - "Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne i domaga się realizacji - zrealizujmy to!" Jest nas wielu! Aktorzy, operatorzy, scenarzyści, łowcy nagród, charakteryzatorki, kulturyści i tyrani! Dlatego Grupa!

O Autorze

Kochani!

Oto podsumowanie tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich miesięcy i plan na kilka następnych:

 • kończymy Wielkie Konflikty, mamy już dwa z planowanych (czyli w sumie 28), więc został tylko jeden, finałowy. Jak doskonale wiecie będzie nosił tytuł „Szatan vs Hitler”. Odcinek jest napisany i obsadzony, czekamy na zdjęcia;
 • znamy już dalszy ciąg historii Słowackiego i Mickiewicza, a wkrótce przedstawimy Wam jej wielki finał; Odcinek „Tropiciele Prawdy. Mickiewicz” jest właśnie w postprodukcji - jest w 80% gotowy, pozostają dźwięk i efekty specjalne;
 • realizujemy Gwiezdnego Szeryfa 3, bo ta historia godna jest co najmniej trylogii. Gotowe jest  już 60%. 3 i 5 września czekają nas ostatnie dwa dni zdjęciowe, a potem postprodukcja
 • skończyliśmy pracę nad drugą Bajką Darwina i pokazaliśmy Wam „Szewczyka Dratewkę”;
 • w kolejce do realizacji czekają nowiny od Rafała, Sławka i przede wszystkim Pani Basi, a wszystko to w szorcie, który poświęcamy właśnie Basi przede wszystkim. Na razie czekamy na możliwość ustalenia terminu zdjęć. Pani Basia (Martyna Krzysztofik) złamała nogę i to nas mocno blokuje niestety, więc trzymajcie kciuki!
 • nagraliśmy jeden „nieWielki Konflikt” o Adasiu Niezgódce
 • przygotowaliśmy już dwa zupełnie niespodziewane odcinki bonusowe – Wujka Chipa (ten odcinek był sfinansowany poza funduszem Patronite) i kolejną odsłonę Dziennika Internetowego, bo z pomysłami czasem tak jest, że nie dają spać i każą się zrealizować. A wkrótce, jeszcze bardziej niespodziewanie, pojawią się dwa takie dodatkowe odcinki! Dorzuciliśmy je do listy, żebyście nie zanudzili się czekając na pozostałe. Wiemy, że miało ich nie być, ale nasza produkcja po prostu zazwyczaj bardzo długo trwa, a te są nieco prostsze realizacyjnie.

ŁĄCZNIE: zrealizowaliśmy – 6 odcinków, pozostało – 4 + 2.

ZAKŁADANY CZAS TRWANIA ZBIÓRKI: Bardzo chcemy zrobić wszystkie te odcinki, więc po prostu będziemy działać, dopóki nie wypełnimy planu. Szacujemy, że zajmie to około jeszcze około 5 miesięcy – tyle potrzebujemy czasu na realizację planów i przez tyle czasu potrzebujemy utrzymać zbiórkę, by uzyskać szacowany budżet.

POTRZEBNA KWOTA: 70 000 na samą produkcję (nie wliczamy w to wynagrodzeń, kosztów stałych, prowizji operatorów itd.)

PODZIAŁ KOSZTÓW:

Pokażemy Wam, jak rozdysponowane zostały pieniądze z pierwszych 5 miesięcy. Mamy nadzieję, że to ułatwi Wam zrozumienie naszych szacunków czasowych i budżetowych na drugą część roku.

 1. Jaś i Małgosia  - koszt całkowity – 65 129 (w tym z drugiej rundy 13 825)
 2. Mickiewicz vs Słowacki - 6858
 3. Cezar vs Brutus – 11 853
 4. Adaś Niezgódka vs Rzeczywistość - 3785
 5. Szewczyk Dratewka – 37 037 (w tym z drugiej rundy 14 200)
 6. Judasz vs Szatan – 12 419 (w tym z drugiej rundy 3800)
 7. Tropiciele Prawdy: Mickiewicz – 33 611 (dotychczasowy koszt – budżet jeszcze nie jest zamknięty)
 8. Gwiezdny Szeryf 3 –  21 557 (dotychczasowy koszt – budżet jeszcze nie jest zamknięty)

 

Wydatki drugiej rundy na produkcję: 109  489

Wydatki drugiej rundy na wypłaty: 58 600 (6 mcy/3os)

Wydatki drugiej rundy firmowe: 40 493,97 (6 mcy/koszta, sprzęt, biuro)

Wpłynęło: 190 983 (Po odliczeniu prowizji, od marca 2019 do sierpnia 2019)

Kliknij tu, by powiększyć obrazek!

PRODUKCJA I POSTPRODUKCJA: w zależności od odcinka - gaże aktorów gościnnych, charakteryzacja, kostiumy, wynajem lokacji, wynajem światła i sprzętu dodatkowego, scenografia, rekwizyty, catering, transporty, making of, dźwięk na planie i przede wszystkim postprodukcja, czyli mix dźwięku, animacje i grafiki, muzyka, itp.

KOSZTA STAŁE: wszystko związane z prowadzeniem działalności - podatki, księgowość, leasing naszego sprzętu, paliwo, itp.

WYNAGRODZENIA DLA TRZONU EKIPY: wynagrodzenia dla Karola, Marka i Janka, by mogli w spokoju pracować, opłacić czynsze, jeść jedzenie i pić picie, itp.

PROWIZJE: kwota prowizji pobierana przez Patronite i operatorów płatności

Wszelkie informacje oraz wyliczenia są i będą dostępne dla Patronów na Trzecim Kręgu Wtajemniczenia.

Dziękujemy...

Jesteśmy też niesamowicie wdzięczni za wszystko, co już udało nam się osiągnąć - Patroni, jesteście wielcy!

Kliknij tu, by powiększyć obrazek!

A dla tych, którzy nas jeszcze nie znają - a chcą poznać....

Cześć!

Tu Marek i Janek z Grupy Filmowej Darwin. Zawsze chcieliśmy robić filmy, których nie ma w polskim kinie, bo brakuje pieniędzy i nikomu nie chce się czegoś takiego zrealizować. Nam się chciało! (ale kwestia pieniędzy została).

Skoro tu jesteście, to zapewne widzieliście przynajmniej jedną z naszych produkcji - chcieliśmy stworzyć nieco lepszą stronę YouTuba i chyba się udało (celujemy w ambitne kino - np. piosenka o kluskach jest przecież błyskotliwą satyrą na panujące w Polsce globalne ocieplenie) . Po serii "Wielkie Budowle" rozpoczęliśmy eksperyment z "Wielkimi Konfliktami" - i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

Trzeci odcinek wzbudził olbrzymie kontrowersje i właściwie od niego rozpoczęła się saga, która przewijała się w tle niektórych Konfliktów - Rafał, Sławek, Pani Basia... Każdy kolejny odcinek z ich udziałem rozgrzewał społeczność widzów do czerwoności, budził pytania, domagał się rozwinięcia wątków - pozostało tylko zebrać ekipę i nagrywać!

Musicie wiedzieć, że cały proces tworzenia każdego odcinka jest bardzo długi. Od samego pomysłu do nakręcenia mija około miesiąca, a później pozostaje minimum trzy tygodnie na postprodukcję - montaż, obróbkę obrazu, dźwięku i efekty specjalne - a z każdym kolejnym filmem ten proces się wydłużał... Nasza ekipa w większości pracuje za darmo, a realizacja tak dużych produkcji jak "C.H.A.O.S." jest naprawdę sporym wyzwaniem (szczególnie gdy robi się to z własnej kieszeni!)

Wreszcie - dzięki NIESAMOWITEMU ZAANGAŻOWANIU PATRONÓW - udało się! Powstało (możemy śmiało powiedzieć) dzieło, które chyba nigdy nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby nie Wy...

Ale pomoc Patronów pozwoliła stworzyć też inne produkcje - jak choćby film "Jaś i Małgosia - rodzeństwo, które przeżyło!"

Chcemy mieć pełną wolność twórczą, a tylko Wasze wsparcie jest w stanie nam ją zapewnić! 

Patronite okazał się paliwem napędowym dla naszej kreatywności - Wasza niesamowita hojność pozwolił zrealizować niezależnie naprawdę świetne filmy.

Jeśli chcecie, by powstały nowe Wielkie Konflikty,  jeśli dalej chcecie napędzać naszą ekipę, jeśli chcecie przyczynić się do powstania czegoś niesamowitego - WSPIERAJCIE!  Cała nasza ekipa kłania się w pas wszystkim Patronom...


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Karolina Machowiec
Karolina Machowiec
Próg: 10 zł
Marta Gaca
Marta Gaca
Próg: 10 zł
Konrad Szczepaniak
Konrad Szczepaniak
Próg: 10 zł
Bartek Patryk Sadowski
Bartek Patryk Sadowski
Próg: 10 zł
Tomasz "Furii" Kowolik
Tomasz "Furii" Kowolik
Próg: 200 zł
Ania Morkowska
Ania Morkowska
Próg: 10 zł