Dawid Ciemięga

W Patronite od 07.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 392

Liczba Patronów: 266

Zostań Patronem
Kup na prezent
74 patronów
1 346 miesięcznie
Lubię latarnie morskie.

O Autorze

Wciąż lekarz, ekolog, ponoć pogromca różnych rzeczy, celebryta, ornitolog, ale także malarz, pisarz i budowlaniec. Tak słyszałem. 

Obecnie nie widzę sensu, aby były tu konkretne cele i deklaracje, tym bardziej jak już wiadomo - jesteśmy przed kolejną falą COVID19 i znów wiele rzeczy stanie na głowie. Z pewnością nie zamierzam zajmować się tylko tym tematem.

Od teraz chciałbym, żeby mój Patronite był miejscem wsparcia dla mnie jako twórcy treści zamieszczanych na wszystkich moich kanałach, nie tylko na lekarskim. Moja praca nie zamyka się tylko na jednym profilu. Część czytelników śledzi i lubi jeden a część każdy kanał.

https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega

https://www.facebook.com/malarzdawidciemiega

https://www.facebook.com/ptaszekiwieloryb

 

Miałem trochę fanów moich wykładów, chwilowo ich nie będzie - choć wrócą, ale jeśli ktoś chciał mnie wspierać z uwagi na to, no to w tym momencie nie ma to sensu, jak wrócą to będzie sens. Jeśli ktoś chciałby mnie wspierać po prostu za treści które pojawiają się na moich różnych kanałach – to w tym momencie jest to najbardziej sensowne. Bez żadnych konkretnych deklaracji na chwilę obecną.

Dotychczas moje Patronite była ściśle związane z moim lekarskim profilem, a ten głównie był związany z walkami z antyszczepionkowcami, to było moją medialną wizytówką. Bycie medialnym jest obecnie moim najniższym priorytetem, nie tego mi trzeba. Trudno jest też poświęcać wszystko dla walki z foliarzami w kraju rządzącym przez denialistów nauki i rozumu, gdzie Prokuratura daje zielone światło bandytom na grożenie zabójstwem – kolejne sprawy umarzają, podobnie jak u Bartka Fiałka. I choć wiele osób miało z tej walki dużą satysfakcje, to jednak cała masa konsekwencji odbijała się i do dziś odbija na nas i naszych rodzinach. Tu też należy zadać pytanie co jest ważne i czy fejm jest warty pewnych rzeczy – dla mnie zdecydowanie nie. Wsparcie Patronów było dotychczas nie tylko pomocą ale też rekompensatą części tych konsekwencji, to była naprawdę realna pomoc.

Teraz trochę rzeczy chcę oraz muszę przeorganizować. Ale od razu zaznaczam – bez obaw, nie zamierzam wycofać się z różnych działań i projektów związanych z antyszczepionkowcami itd. Włożyłem już w to trochę pracy i z pewnością nie pójdzie to na marne. Pandemia mi trochę planów popsuła, późnej nałożyły się na to inne sprawy, nie tak wszystko miało się toczyć, ale powoli do przodu. Nie należę do osób, które publicznie opowiadają o swoich prywatnych sprawach i wywalają wszystko na wierzch, dlatego też pewne rzeczy zostawię dla siebie. Wiem, że ludziom łatwo jest krytykować gdy nie wiedzą o co chodzi i pewnie dużo bym zyskał postępując inaczej, ale dla mnie social media to nie pokój zwierzeń. Część to uszanuje, część pewnie nie, trudno - biorę to na klatę.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Franta
Anna Franta
Próg: 10 zł
Julian Baczynski
Julian Baczynski
Próg: 10 zł
Bartłomiej Zieliński
Bartłomiej Zieliński
Próg: 20 zł
Rafał Rutkowski
Rafał Rutkowski
Próg: 20 zł
Lukasz Blek
Lukasz Blek
Próg: 6 zł
Anonimowy patron
Próg: 6 zł