Avatar użytkownika

Dobra Podróż

64
patronów
1 192 
miesięcznie
21 682 
łącznie
64
patronów
1 192 zł 21 682 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
7 to szczęśliwa liczba. Oby przyniosła szczęście nam i Tobie!
Za 7 złotych kupimy sobie ze dwa żubry w Żabce, w sam raz na rozgrzewkę przed nagraniem podcastu. Oh, wait, Kasia nie pija piwa. Wypiłbym sam, ale nie pijam do lustra. Trudno, w takim razie 7 złotych wędruje do skarbonki na kolejny wyjazd. Skarbonka nie ma dna i nigdy się nie napełni, zwłaszcza w czasach, gdy niemal do każdego wyjazdu trzeba dorzucić koszt testu PCR.

W zamian za wkład do skarbonki oferujemy dozgonną wdzięczność i ciepłe myśli, a dodatkowo zapraszamy na prywatną grupę na facebooku, gdzie dyskutujemy sobie o pomysłach na nowe odcinki, o podróżach, przygodach i oczywiście o dupie Maryni.

Do tego oczywiście podziękowanie w podkaście!

14 zł miesięcznie
14 złotych to z grubsza koszt jednego piwa krafotwego w knajpie. Jeżeli kogoś lubię, to stawiam mu piwo, nawet jeśli nie jesteśmy znajomymi.

W zamian za postawienie nam piwa zapraszamy Cię na prywatną grupę na facebooku, gdzie dyskutujemy sobie o pomysłach na nowe odcinki, o podróżach, przygodach i oczywiście o dupie Maryni.
Chcąc się odwdzięczyć za Twój miły gest, wyślemy Ci dziękczynną pocztówkę ze zdjęciem Kuby (tzn. ze zdjęciem które zrobił Kuba, a nie z jego facjatą!) i będziemy myśleć o Tobie ciepło nagrywając kolejny odcinek, a dobra energia jest nam w życiu potrzebna :)

Do tego ma się rozumieć podziękowanie w podkaście!
30 zł miesięcznie
30 złotych to koszt przyzwoitego słoweńskiego wina. A my bardzo lubimy słoweńskie wina i w ogóle Słowenię.

Lubimy ją na tyle, że Kasia zakazała nagrywać o niej podkastu, bo nie chce zdradzać tych naprawdę "naszych" miejsc. Ale przecież znajomym je pokazujemy. A w gronie znajomych spotykamy się najczęściej właśnie przy winie, z nowo poznanymi osobami umawiamy się raczej na piwo. Jeżeli jesteś skłonny postawić nam lampkę wina, to znaczy, że cenisz sobie naszą relację.
W zamian za to nagramy specjalnie dla Was prywatny odcinek podkastu - na początek właśnie o Słowenii (wyjaśnimy również, czemu jest nam taka droga). Co pół roku będziemy nagrywać prywatne podkasty, dostępne tylko dla Patronów - i to Wy będziecie decydować o kolejnych tematach.

Oczywiście wyślemy Ci dziękczynną pocztówkę ze zdjęciem Kuby i zapraimy na prywatną grupę fejsbukową gdzie dyskutujemy sobie o pomysłach na nowe odcinki, o podróżach, przygodach i o dupie Maryni.

Do tego szczere podziękowanie w podkaście!
50 zł miesięcznie
Za 50 zł kupimy dwa litry ducha puszczy, czyli najlepszego podlaskiego bimberku. Cena jest zmienna i zależy od tego, którą bimbrownię akurat zlikwiduje policja, ale tyle z grubsza wychodzi.

Bimber to już poważna sprawa - trzeba mieć mocną głowę, szczere chęci i zamiłowanie do unikatowych rzeczy. Innymi słowy - to trunek nie dla każdego. Cieszymy się więc, że stawiasz nam tak hojny prezent. Jeśli będziesz kiedyś na Podlasiu daj znać - może akurat będziemy w chatce w puszczy, a nawet jeśli nie będziemy, to możemy podpowiedzieć sporo ciekawych miejsc. Możemy o nich porozmawiać na prywatnej grupie facebookowej, do której wysyłamy zaproszenie. Ponadto, wysyłamy pocztówkę ze zdjęciem Kuby i zapraszamy na prywatny odcinek tylko dla patronów raz na pół roku.

Dla bimbrowych patronów mamy coś jeszcze - Co miesiąc wybierzemy spośród Was osobę, do której trafi Kalendarz Przygodowego Cyklisty (do wyczerpania zapasów) i książka "Po Bajkale" z autografami.

Do tego oczywiście piękne podziękowania w podkaście!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
14 dostępnych miejsc
100 zł to z grubsza koszt pięciogwiazdkowego koniaku Ararat 0,7l. Alkohol dla koneserów.

Tak naprawdę to brandy, ale Ormianie uparcie nazywają go koniakiem, powołując się na fakt, że trunek w 1902 roku wygrał nagrodę Grand-Prix na konkursie w Paryżu, a Francuzi byli pod tak wielkim wrażeniem, że zezwolili zakładom z Erywania nazywać swój produkt koniakiem. Zwiedzanie tej fabryki to obowiązkowy punkt wycieczki po Armenii, jednego z naszych ulubionych kierunków. Nie można nas wprawdzie kupić, ale za stówkę można kupić sobie sporo sympatii :) Dołączasz więc do grona naszych ulubionych patronów, bo taka suma świadczy, że naprawdę doceniasz naszą pracę, a to dodaje nam skrzydeł. Ups, chyba za dużo koniaku, bo robimy się wylewni...

Koneserom wysyłamy pocztówkę oraz książkę "Po Bajkale" lub Kalendarz Przygodowego Cyklisty" (do wyczerpania zapasów), zapraszamy na tajną grupę fejsbukową, a raz na kwartał robimy specjalny pokaz online, na którym prezentujemy w eksluzywnym towarzystwie wybraną przez was prelekcję.

Do tego oczywiście najszczersze podziękowanie w podkaście!
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
10 dostępnych miejsc
200 złotych kosztuje dwunastoletnia szkocka whisky Highland Park single malt dojrzewająca głównie w beczkach po bourbonie i po sherry. Przyznam, że musiałem sprawdzić ten trunek w internecie, bo rzadko pijamy alkohole w tej cenie :)

Zdobiona butelka wzorowana jest sceną z mitologii nordyckiej i przedstawia walkę lwa ze smokiem który symbolizuje siły zła. Dla nas złem jest masowa, niezrównoważona turystyka, niszcząca miejsca, które padają jej ofiarą. Podkast "Dobra Podróż" powstał po to, by ograniczać jej wpływ i pokazywać, że nic nie jest tak proste, jak się wydaje, a każdy kij ma co najmniej dwa końce. Jeśli decydujesz się napić z nami tak drogiego trunku, to znaczy że podzielasz tą wizję świata i chcesz walczyć z nami.

Otrzymujesz wszystkie prezenty z poprzednich progów, a do tego zapraszamy Cię na piwo, gdy będziemy w Twoim mieście na jakiejś prezentacji czy festiwalu. Idąc z duchem czasu w 2022 roku wypuszczamy też własne NFT - cyfrową sztukę. Za wsparcie szkocką whisky przez min. 3 miesiące w roku przyznamy Ci unikalne, limitowane dzieło sztuki (fotografia lub grafika) w serii specjalnie dla Patronów.

Do tego VIP podziękowania w podkaście!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dobra Podróż w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dobra Podróż to podcast o dobrych, pięknych i prawdziwych podróżach.
Co to znaczy?
Znajdziesz tu nietypowe historie i niebanalne wyprawy. Opowiadamy o świecie, z reguły takim, którego większość z nas nie zna. Staramy się propagować odpowiedzialną i świadomą turystykę i zmieniać świat na lepsze.

Cześć,

tu Kasia i Kuba.

Opowiadamy o pięknych, dobrych i prawdziwych podróżach.

Tylko co to w ogóle znaczy? Już tłumaczymy:

To tylko ładny obrazek (a na nim my- ładni ludzie). Pełno ich w internecie. Tak pełno, że aż oczy bolą. Ale czy wiesz, że powodują one np. efekt FOMO (Fear Of Missing Out)? Czy autorzy tych obrazków mówią, co się za nimi kryje? O czym szumią tamtejsze drzewa? Od tego jesteśmy my. Drążymy, rozmawiamy z ludźmi, a oni tłumaczą nam swój świat. Te konkretne drzewa działają jak telefon, a otaczające nas góry są bogiem. Trudno zrozumieć? Pewnie, że trudno, bo świat nie jest łatwy do zrozumienia. 

Ale jeśli chcesz spróbować, to jest miejsce dla Ciebie.

W podkaście rozmawiamy o mniej znanym świecie. Tym, o którym z reguły nie usłyszysz w bardziej popularnych mediach. A jeśli nawet usłyszysz, to wiele się nie dowiesz. Zastanawiamy się, jak można podróżować lepiej - mniej szkodząc, bardziej pomagając. jak robić to świadomie, znając zależności, które we współczesnym świecie są bardzo złożone.

Jeśli szukasz prostych recept i odpowiedzi, to możesz się zawieść.

Kim jesteśmy?

Od ponad 10 lat jeździmy razem po świecie. Kuba zajmuje się zawodowo turystyką, pracując jako pilot wycieczek, dziennikarz turystyczny i fotograf. Współpracuje prawie ze wszystkimi magazynami dotyczącymi podróży, najczęściej z National Geographic. Opowiada o świecie na spotkaniach i festiwalach, a jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane na światowych konkursach fotografii. Parę lat temu wyszła jego książka o Syberii, "po Bajkale". Więcej dowiesz się na www.jakubrybicki.pl

Kasia jest grafikiem, głosem rozsądku i centralnym planistą w tym pełnym sprzeczności tandemie. Nieustannie zastanawia się, jak uczynić ten świat lepszym, albo przynajmniej nie czynić go gorszym. Razem z Bartkiem Szaro założyliśmy fundację dla promocji odpowiedzialnej turystyki - Modern Tourism Center.

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Podkast prowadzimy od ponad dwóch lat, tworząc wartościowe treści za darmo. Pandemia znacznie utrudniła nam życie, bo o ile grafik sobie poradzi, to podróżnik i organizator turystyki ma już problem. Nie liczymy, że środki z Patronite odmienią nasze życie, nie uzależniamy też od nich dalszego prowadzenia podkastu. Ale jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, to będzie nam miło, jeśli to docenisz, nawet symboliczną wpłatą. Płacimy za sprzęt, oprogramowanie i masę innych rzeczy, ale największym wkładem jest nasza praca - każdy odcinek to co najmniej kilkanaście godzin roboty na każde z nas, od przygotowania, do wypuszczenia odcinka.

 

Sprawdź nas:

Strona podkastu, na której znajdziesz też przewodniki w pdf i zdjęcia z miejsc, które opisujemy - www.dobrapodroz.pl

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Dobra Podróż w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dobra Podróż już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Iwona Wiik
Iwona Wiik
30 zł
Kasia Ziomek
Kasia Ziomek
50 zł
Romana Cieślak
Romana Cieślak
7 zł
Anonimowy patron
7 zł
Paulina
Paulina
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.