Dobra Podróż

W Patronite od 11.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1256

Liczba Patronów: 1285

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
202 miesięcznie
202 łącznie

Reportaż - Wielki Zielony Mur

10 000 zł

2%

osiągnięto

9 798 zł

brakuje

Czy wiesz czym jest Wielki Zielony Mur? To "pas zieleni” ciągnący się z zachodu na wschód Afryki, z Senegalu do Dżibuti, który będzie oddzielał Saharę od Sahelu. Uczestnictwo w projekcie zgłosiły: Senegal, Mauretania, Mali, Burkina Faso, Niger, Nigeria, Czad, Sudan, Etiopia, Erytrea i Dżibuti. Państwa te postanowiły, że do 2025 roku wspólnie zasadzą pas drzew i krzewów o długości około 7775 km, przeciętnej szerokości 15 km. Ma on przebiegać w odległości około 100 km od Sahary. Pas zieleni ma docelowo stanowić północną granicę strefy zadrzewionej i użytkowanej rolniczo oraz zwiększyć produkcję rolniczą i odwrócić trend ubożenia ludności tego rejonu.
Tyle Wikipedia.
Chcemy na własne oczy zobaczyć, jak wygląda walka z pustynnieniem i zmianami klimatu. Plan jest prosty - przy pomocy jakiegoś środka transportu (rower, autostop, jeep, własne nogi, osioł) przemierzamy możliwie jak najwięcej kilometrów postającego "muru", skąd przywozimy Wam jak najwięcej reportaży. Tak naprawdę nie wiemy ile to będzie kosztowało, a zrealizujemy to prędzej czy później, niezależnie od tego, czy uzbieramy na ten cel na Patronite. Wpisujemy do tutaj jako motywator i zobowiązanie do działania, bo wszystko co robimy, robimy z pasji. Jeśli nas w tym wspomożesz- to super, jeśli nie - też będziemy to robić :)
To tylko pierwszy z brzegu wśród licznych projektów reporterskich, które chodzą nam po głowie. Gdy zrealizujemy jeden, zaraz zabierzemy się za kolejny!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dorota Walesiak
Dorota Walesiak
Próg: 14 zł
Katarzyna Pihan
Katarzyna Pihan
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 14 zł
Ewa Ablewska
Ewa Ablewska
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Martyna Korkiewicz
Martyna Korkiewicz
Próg: 7 zł