Dobry wieczór Europo!

W Patronite od 21.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 590

Liczba Patronów: 524

Zostań Patronem
27 patronów
625 miesięcznie
13 488 łącznie
Mam na imię Maciej, jestem dziennikarzem i od 7 lat pokazuję jak z bliska wygląda największe przedsięwzięcie telewizyjne na świecie - Konkurs Piosenki Eurowizji.

O Autorze


"Dobry wieczór Europo!" - tymi słowami co roku rozpoczyna się Konkurs Piosenki Eurowizji - największy i najpopularniejszy konkurs muzyczny na świecie, który od kilku lat bacznie obserwuję jako dziennikarz. Od 2014 roku przygotowuję relacje z eurowizyjnych scen w postaci materiałów wideo, wywiadów, zdjęć i transmisji na żywo. Przeprowadzam rozmowy z artystami, podglądam co dzieje się za kulisami i opowiadam o moim punkcie widzenia na całe to "zamieszanie". Staram się przybliżyć moim widzom to jedyne w swoim rodzaju widowisko telewizyjne. Myślę, że to właśnie ta niezwykła mieszanka różnych kultur, języków i stylów muzycznych, połączona z międzynarodową rywalizacją, sprawia, że Eurowizja jest dla mnie czymś tak wyjątkowym i ekscytującym. Jest moją pasją, którą realizuję w formie dziennikarskiego projektu "Dobry wieczór Europo!".
 

Czym się zajmuję?

Projekt "Dobry wieczór Europo!" powstał w marcu 2014 roku. Obecnie jego fundament stanowi kanał na YouTube. Przez ostatnich 6 lat udało mi się z bliska obserwować konkursy organizowane w Kopenhadze, Wiedniu, Sztokholmie, Kijowie, Lizbonie i Tel Awiwie. W listopadzie ubiegłego roku byłem także w Gliwicach, gdzie odbyła się pierwsza w historii naszego kraju Eurowizja Junior. Wszystkie materiały realizuję sam, poza kilkoma przypadkami, gdy mogłem liczyć na bezinteresowne wsparcie ze strony moich koleżanek i kolegów.

Podczas eurowizyjnych wyjazdów moim priorytetem zawsze jest praca. Traktuję ją bardzo poważnie. Staram się jak najlepiej oddać klimat Eurowizji. Z jednej strony to moje hobby i pasja, z drugiej jednak wspaniała szansa na zawodowy rozwój.

Do tej pory wszystkie wyjazdy finansowałem całkowicie z własnej kieszeni, za wyjątkiem ubiegłego roku, gdzie dodatkowo otrzymałem pomoc od życzliwych mi osób, za co jestem ogromnie im wdzięczny.

 

 

Dlaczego potrzebuję Waszego wsparcia?

Wyjazdy na Eurowizję są bardzo kosztownym przedsięwzięciem, zwłaszcza w przypadku takich krajów, jak Holandia. Pieniądze, które udaje mi się pozyskać z reklam na YouTube, pozwalają jedynie na pokrycie bardzo niewielkiej części budżetu takiego wyjazdu.

W tym roku, pomimo usilnych starań, nie będę w stanie sfinansować sobie pobytu w Rotterdamie. Ośmielony nieco sugestiami, które wielokrotnie podsyłaliście mi już od dłuższego czasu w komentarzach i prywatnych wiadomościach, zdecydowałem się założyć ten profil na Patronite. Ze swojej strony obiecuję odwdzięczyć się jak najciekawszymi relacjami z Eurowizji 2021 - od wywiadów, przez livestreamy, aż po vlogi. Będę także otwarty na wszelkie sugestie z Waszej strony.

W dalszej perspektywie, Wasze wsparcie umożliwi mi bardziej profesjonalne rozwijanie kanału "Dobry wieczór Europo!", który docelowo chciałbym prowadzić przez cały rok, a nie jak do tej pory, tylko w sezonie.

Fundamentem mojej pracy jest przygotowywanie i publikowanie materiałów wideo. Potrzebuję do tego szerokiego zaplecza sprzętowego, które niestety nie jest tanie. Sprzęt, z którego obecnie korzystam, jest częściowo zakupiony przeze mnie, a częściowo pożyczany od życzliwych mi osób. Pomimo pojawiających się problemów i niedogodności, nade wszystko cenię sobie niezależność. Prowadzenie własnego projektu daje mi swobodę działania, której nie miałbym, pracując dla kogoś innego. Wiąże się do jednak z tym, że muszę sam zadbać o wszystko - od finansów po sprzęt i logistykę.

 

 

Korzyść dla mnie, korzyść dla Was

Bardzo bym chciał, aby Patronite przynosił korzyści tak mnie, jak i Wam. Dlatego w formie podziękowania i ukłonu w Waszą stronę, przygotowałem różnego rodzaju nagrody.

Osoby, które zechcą mnie wesprzeć, będą mogły należeć do specjalnej, kameralnej, zamkniętej grupy na Facebooku. Będę umieszczał tam niepublikowane nigdzie indziej, dodatkowe materiały, a także prowadził regularne transmisje live, o nieco bardziej luźnym charakterze, niż te, które odbywają się na profilu publicznym. Specyficzny charakter tej społeczności sprawi, że będę miał z Wami bardziej bezpośredni kontakt, a także będę mógł dzielić się mniej "oficjalnymi" wiadomościami i materiałami. Tak, abyście poczuli, że Eurowizja jest jeszcze bliżej Was. 

Dla najbardziej hojnych patronów chciałbym przeznaczyć też dodatkowe bonusy w postaci singli i eurowizyjnych gadżetów z mojej prywatnej kolekcji.

Jeśli podoba Wam się moja dotychczasowa praca i zechcielibyście ją wspomóc, możesz wesprzeć mnie wybierając jeden z dostępnych progów. Każdy z nich wiąże się z inną kwotą wsparcia oraz inną formą podziękowania.

Z góry serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy wspierają mnie dobrą myślą czy słowem, jak i tym, którzy zechcą mnie wesprzeć finansowo. Jeszcze raz, z całego serca dziękuję.

Maciej Mazański

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Agnieszka Rybarczyk
Agnieszka Rybarczyk
Próg: 50 zł
Agnieszka Steć
Agnieszka Steć
Próg: 12 zł
Adrian Porwich
Adrian Porwich
Próg: 12 zł
Grzegorz Nędza
Grzegorz Nędza
Próg: 50 zł
Michał Pierściński
Michał Pierściński
Próg: 50 zł
Natalia Dumicz
Natalia Dumicz
Próg: 12 zł