Dobry wieczór Europo!

W Patronite od 21.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 261

Liczba Patronów: 246

Zostań Patronem
Kup na prezent
75 patronów
1 874 miesięcznie
20 062 łącznie
Mam na imię Maciej, jestem dziennikarzem i od 8 lat pokazuję jak z bliska wygląda największy konkurs muzyczny na świecie - Konkurs Piosenki Eurowizji.

Mecenasi

MECENAS KANAŁU "DOBRY WIECZÓR EUROPO!":

Jeżeli chcesz, aby pojawiło się tutaj także Twoje logo, dołącz do wspierających mnie osób korzystając z progu "PRÓG MECENASA DOBRY WIECZÓR EUROPO".

 

 

O Autorze


"Dobry wieczór Europo!" - tymi słowami co roku rozpoczyna się Konkurs Piosenki Eurowizji - największy i najpopularniejszy konkurs muzyczny na świecie, który od kilku lat bacznie obserwuję jako dziennikarz. Od 2014 roku przygotowuję relacje z eurowizyjnych scen w postaci materiałów wideo, wywiadów, zdjęć i transmisji na żywo. Przeprowadzam rozmowy z artystami, podglądam co dzieje się za kulisami i opowiadam o moim punkcie widzenia na całe to "zamieszanie". Staram się przybliżyć moim widzom to jedyne w swoim rodzaju widowisko telewizyjne. Myślę, że to właśnie ta niezwykła mieszanka różnych kultur, języków i stylów muzycznych, połączona z międzynarodową rywalizacją, sprawia, że Eurowizja jest dla mnie czymś tak wyjątkowym i ekscytującym. Jest moją pasją, którą realizuję w formie dziennikarskiego projektu "Dobry wieczór Europo!".
 

Czym się zajmuję?

Projekt "Dobry wieczór Europo!" powstał w marcu 2014 roku. Obecnie jego fundament stanowi kanał na YouTube. Przez ostatnich 7 lat udało mi się z bliska obserwować konkursy organizowane w Kopenhadze, Wiedniu, Sztokholmie, Kijowie, Lizbonie, Tel Awiwie i Rotterdamie. Relacjonowałem z Gliwic pierwszą Eurowizję Junior organizowaną w Polsce oraz pandemiczną, zdalną Eurowizję Junior 2020 z Warszawy. Wszystkie materiały realizuję sam, poza kilkoma przypadkami, gdy mogłem liczyć na bezinteresowne wsparcie ze strony moich koleżanek i kolegów.

Podczas eurowizyjnych wyjazdów moim priorytetem jest, aby jak najpełniej i najwierniej oddać klimat tego niezwykłego konkursu. Z jednej strony to moje hobby i pasja, z drugiej jednak staram się podchodzić do tego w pełni profesjonalnie i traktować jako pracę, której w czasie Eurowizji oddaję się w 100%.

Do momentu otworzenia profilu na Patronite, moje eurowizyjne wyjazdy finansowałem z własnej kieszeni.

 

 

Dlaczego wsparcie Patronów jest dla mnie tak ważne?

Na początku 2020 roku, pod wpływem wielu sugestii ze strony moich widzów, odważyłem się otworzyć profil na Patronite i tą drogą poprosić o pomoc w finansowaniu mojej eurowizyjnej działalności.

A wiąże się ona z wieloma kosztami. Przede wszystkim same wyjazdy na Eurowizję są przedsięwzięciem wymagającym dużego budżetu - transport, nocleg, wyżywienie. Do tego dochodzą stałe koszty związane z moją pracą - sprzęt oraz licencje na muzykę i oprogramowanie, niezbędne do realizacji materiałów wideo.

Pomimo pojawiających się problemów i niedogodności, nade wszystko cenię sobie niezależność. Prowadzenie własnego projektu daje mi swobodę działania, której nie miałbym, pracując dla kogoś innego. Wiąże się to jednak z tym, że muszę sam zadbać o wszystko - od finansów, aż po sprzęt i logistykę.

Wsparcie Patronów jest wprost nieocenione - to dzięki nim mogę dalej realizować "Dobry wieczór Europo" i relacjonować kolejne edycje Konkursu Piosenki Eurowizji.


 

 

Coś dla mnie, coś dla Was

Bardzo bym chciał, aby Patronite przynosił korzyści tak mnie, jak i Wam. Dlatego w formie podziękowania i ukłonu w Waszą stronę, przygotowałem różnego rodzaju nagrody.

Osoby, które zechcą mnie wesprzeć, mogą należeć do specjalnej, kameralnej, zamkniętej grupy na Facebooku. Umieszczam tam niepublikowane nigdzie indziej, dodatkowe materiały, a także prowadzę dodatkowe transmisje live, o nieco bardziej luźnym charakterze, niż te, które odbywają się na profilu publicznym. Specyfika tej społeczności sprawia, że mam tam z Patronami dużo bardziej bezpośredni kontakt. Mogę także dzielić się tam nieco mniej "oficjalnymi" wiadomościami i materiałami. Tak, aby Patroni, należący do tej grupy poczuli, że Eurowizja jest jeszcze bliżej nich.

Dla najbardziej hojnych Patronów przeznaczone są też dodatkowe bonusy w postaci singli i eurowizyjnych gadżetów z mojej prywatnej kolekcji.

 

Może zostaniesz moim Patronem?

Jeśli podoba Ci się moja dotychczasowa praca i zechciałbyś ją wspomóc, możesz to zrobić wybierając jeden z dostępnych progów. Każdy z nich wiąże się z inną kwotą wsparcia oraz inną formą podziękowania.

Z całego serca dziękuję wszystkim moim dotychczasowym Patronom, dzięki którym mogłem relacjonować Eurowizję 2021 prosto z Rotterdamu, a także wszystkim tym, którzy zechcą mnie wesprzeć na drodze do majowej Eurowizji 2022 w Turynie. Stokrotnie dziękuję!!!

Maciej Mazański

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Przemysław Dargiel
Przemysław Dargiel
Próg: 20 zł
Bartosz Kliś
Bartosz Kliś
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Adrian Porwich
Adrian Porwich
Próg: 12 zł
Grzegorz Nędza
Grzegorz Nędza
Próg: 50 zł
Kamil Kwiecień
Kamil Kwiecień
Próg: 12 zł