Avatar użytkownika

Dom Wschodni - Domus Orientalis

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Nasze Stowarzyszenie promuje na zachodzie wschodnie tradycje chrześcijańskie, przybliża bogatą historię i aktualną sytuację Bliskiego Wschodu. Organizuje również pomoc dla uchodźców przybywających do Polski, jak i dla rodzin dotkniętych wojną na Bliskim Wschodzie.

Jesteśmy Stowarzyszeniem, które  zwraca uwagę na Bliski Wschód: na żyjący tam Kościół oraz na ludzi innych religii i kultur. Przybliżamy bogactwo terenu, który jest źródłem naszej cywilizacji dzięki swojemu dziedzictwu religijnemu i kulturowemu. Chcemy budować przestrzeń spotkania Wschodu z Zachodem - Dom Wschodni nad Wisłą, gdzie Wschód może poczuć się jak u siebie.

Promujemy na zachodzie wschodnie tradycje chrześcijańskie, przybliżamy bogatą historię i skomplikowaną sytuację aktualną Bliskiego Wschodu, budujeem ducha jedności i współpracy między Polską a Bliskim Wschodem. Organizujeem również pomoc dla uchodźców przybywających do Polski, jak i dla rodzin dotkniętych wojną na Bliskim Wschodzie. 

Staramy się pomagać w integracji cudzoziemców z Polakami poprzez wiele inicjatyw kulturalnych, między innymi poprzez konkurs piosenki polskiej dla obokrajowców You Can Sing It - Dasz Radę To Zaśpiewać. Jesteśmy również współorganizatorami Wigilii bez granic. 

 

http://domwschodni.pl

http://youcansingit.pl