Avatar użytkownika

Dom z Kamienia

16
patronów
910 
miesięcznie
42 230 
łącznie
16
patronów
910 zł 42 230 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
199 dostępnych miejsc
Przede wszystkim wielkie dzięki! Dla mnie 10 zł to dużo! To jak dwie kawy i rogalik we włoskim barze. Jeśli zdecydujecie się pomóc mi taką kwotą będę mogła raz w miesiącu odkryć nowe miejsce i je dla Was opisać. Nagrodą za taką pomoc, będzie poza nowymi zdjęciami, nowymi opowieściami na blogu, również oficjalne podziękowanie Patronom pod wpisem zrealizowanym przy ich pomocy.
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
95 dostępnych miejsc
20 zł to jak aperitivo w moim ulubionym barze! Dziękuję więc, że decydujesz się wesprzeć moją "twórczość" taką kwotą. Dla mnie to bardzo dużo! Pomoże mi zrealizować założone cele - e-booki i jeszcze lepsze zdjęcia. Poza tym będę mogła pokazać Wam na blogu nowe miejsca, będę mogła więcej czasu poświęcić na pisanie i odkrywanie!
Dla patronów, którzy zdecydują się mnie wesprzeć mam niespodziankę - krótki filmik z nowych miejsc z podziękowaniem od serca i dwoma słowami o danym miejscu. Jeszcze raz ogromne GRAZIE!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
14 dostępnych miejsc
50 zł to już jak wyjście na pizzę ze znajomymi! Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś mógłby z tego zrezygnować dla wsparcia Domu z Kamienia. Tym goręcej zatem dziękuję Patronom, którzy wybiorą ten próg. Żeby choć w drobnym stopniu odwdzięczyć się za taką pomoc - raz na dwa miesiące Patron dostanie ode mnie "włoskie" zdjęcie najwyższej jakości plus nagrody z niższych progów. Już dziś z serca Wam dziękuję!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
7 dostępnych miejsc
100 to już szaleństwo - to jak bilet do Florencji tam i z powrotem i jeszcze wstęp do jakiegoś muzeum i może nawet kanapka z lampredotto! Tyle szczęścia na raz! Florencja jest moim pierwszym tematem - o niej powstaje właśnie e-book. Patroni w tym progu oprócz nagród z niższych progów, zostaną też wymienieni (nazwisko, pseudonim, fanpage, firma... - jak zechcecie) w oficjalnych podziękowaniach na końcu e-booka. Jego szybkie ukończenie, które planuję na grudzień 2019, będzie możliwe dzięki Wam.
Grazie!
200 zł miesięcznie
Zdaję sobie sprawę, że to już całkiem wysoki próg, ale zdecydowałam się go dodać, po tym jak rozszerzyłam moją działalność o kanał YouTube.
Jeśli filmy mają się ukazywać regularnie z dbałością o jakość treści i wykonania, pociąga to za sobą ogromne koszty, które są ponad moje możliwości. Jednak na projekcie YouTube zależy mi bardzo, bo to projekt rodzinny - łączący rodzinne pasje, projekt w który wraz z moim bratem wkładamy wręcz nadludzki ogrom energii.
Dla Patronów tego progu raz na dwa miesiąca przygotujemy krótki film ekstra.
Bardzo dziękujemy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dom z Kamienia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dom z Kamienia to niekończąca się opowieść o codziennym życiu na toskańskiej prowincji, która pisze się już od lat. To opowieść o spełnianiu marzeń i o pokonywaniu trudności. Jednak przede wszystkim to opowieść o włoskiej radości życia, o radości z rzeczy ważnych i tych całkiem maleńkich

Mam na imię Kasia, a Dom z Kamienia - to moja Toskania, ludzie, kuchnia i szukanie radości z każdego włoskiego dnia. 

Jestem urodzoną warszawianką i zawsze myślałam, że to Warszawa jest moim miejscem na świecie. Jednak kiedy w 2007 roku przyjechałam na pierwsze toskańskie wakacje do położonego z dala od turystycznego zgiełku Marradi, zrozumiałam, że mój prawdziwy dom jest właśnie tu - w zielonym, dzikim Appennino Tosco - Romagnolo. Życie oczywiście to nie film i nic nie przychodzi łatwo. Potrzeba było kilku lat i wielu wyrzeczeń, by sen o włoskim życiu się zrealizował. Tak czy inaczej udało się, bo kiedy człowiek czegoś naprawdę chce, to wszystko jest możliwe. Postanowiłam, że muszę napisać o tym książkę - o marzeniach, o włoskim życiu, o ludziach, których tu poznałam, o ich zwyczajach, kulturze, języku i kuchni... Łatwiej powiedzieć - trudniej zrobić. Dlatego też powstał wirtualny Dom z Kamienia - blog, na którym już od 2012 roku opowiadam moją historię. Nie jest to jednak tylko telenowela o codziennym życiu Polki w Toskanii. To też opowieść o miejscach często poza turystycznym szlakiem, o sztuce, o ciekawostkach dotyczących znanych miast, jednym słowem o wszystkim co włoskie. Jest to też na pewno blog o podróżowaniu, bo przecież moja podróż, która zaczęła się w 2007 roku tak naprawdę nigdy się nie skończyła.

Niestety blog to ogromna praca. Dociera do mnie coraz częściej, że tak naprawdę to moje codzienne pisanie i fotografowanie mogłyby spokojnie zapełnić etat. Nie zamierzam przestać, bo przede wszystkim kocham to co robię, a poza tym Dom z Kamienia ma przecież codziennych bywalców w różnych zakątkach świata. Chciałabym jednak wciąż dawać z siebie więcej i więcej, chciałabym niedowiarkom pokazać, że można, że warto czasem wyjść ze swojej strefy komfortu, zawalczyć o siebie i o marzenia, a do tego potrzebuję odrobiny Waszego wsparcia.

Od niedawna do mojej działalności dodałam też nowy projekt - Dom z Kamienia ma teraz swój kanał na YouTubie. To projekt, nad którym pracuję z moim bratem i w który wkładamy ogrom pracy i o ile codzienne blogowanie już jest wydatkiem, to nagrywanie filmów na YouTube, które byłyby na odpowiednim poziomie - zarówno jeśli chodzi o treść, jak i jakość samego nagrania, to już wydatek, który na dłuższa metę przekracza nasze możliwości finansowe. To poza poświęconym czasem, który też jest na wagę złota - koszt dojazdu do różnych miejsc, koszt zakupy biletów wstępu, koszt sprzętu, który trzeba cały czas wzbogacać, zakupy przy gotowaniu i wiele wiele więcej.

Nigdy o nic nie proszę, a już pieniądze to bardzo ciężki temat. Sama decyzja o zarejestrowaniu się na Patronite nie była dla mnie łatwa, ale postanowiłam spróbować. Dziękuję Wam za to, że jesteście, że czytacie, że słuchacie, że oglądacie i dziękuję oczywiście każdemu z osobna za wsparcie Domu z Kamienia. Dzięki Waszej pomocy będę mogła dalej pisać, nagrywać wartościowy materiał, odkrywać przed Wami nowe miejsca, opowiadać o sztuce, ubarwiać poranki zdjęciami i dzielić się sekretami włoskiej kuchni.

Wielkie dziękuję!

Cele Autora

Publikacje książek i prowadzenie bloga
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 090 zł brakuje
45%
Wydanie książki nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli nie ma się znanego nazwiska. Jednak wytrwałością i konsekwencją jak widać można wiele zdziałać. Sekrety Florencji wydane przez wydawnictwo Pascal już od kilku miesięcy dostępne są w księgarniach, a na publikację czeka kolejna książka. W głowie jest już plan na jeszcze jedną i jeszcze... Pisanie jest moją pasją i chciałabym aby było głównym sposobem na życie.
By jednak móc wypłynąć na głębokie wody potrzebne mi jest "drobne" wsparcie. Książki nie napiszą się same. To wymaga czasu i częstego wojażowania. Jeśli za coś się zabieram chcę, żeby było to dobrze zrobione, żeby było estetyczne i rzetelne. Jeśli mi w tym pomożecie, będę bardzo wdzięczna.
Poza książkami, pragnę również, aby blog wciąż pozostał na takim samym poziomie, byście jego lekturą mogli cieszyć się każdego dnia, a to tak jak wspomniałam w opisie profilu zrobiło się niemal pracą na pełen etat. Dom z Kamienia będzie zawsze otwarty dla wszystkich. Codziennie będzie tu porcja lektury i zdjęć, refleksji, opisów wypraw, kulinarnych sekretów, nowych, nieznanych miejsc i obrazków ze zwykłego włoskiego życia. Kto może moje działania wesprzeć, temu kłaniam się w pas, będzie to dla mnie niesamowitą pomocą.
Bardzo dziękuję.
Kanał YouTube
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 090 zł brakuje
45%
Od maja 2023 roku zaangażowałam się w rodzinny projekt, który jest wersją YouTube Domu z Kamienia. Jest to projekt rodzinny, nad którym pracuję z moim bratem fotografem. Na kanale tym pojawiają się film co 10 dni, maksymalnie co dwa tygodnie. Chcielibyśmy aby nowości pojawiały się częściej, ale to wiąże się z kosztami.
Prowadzenie profesjonalnego kanału YouTube, którego jakość zbliża się do tej telewizyjnej to ogrom pracy, czasu i wydatków. Im więcej chcemy Wam pokazać, tym bardziej naruszamy domowy budżet.
Poza samym czasem, który poświęcamy są też koszty związane z transportem, z przemieszczaniem się, są koszty biletów wstępu, koszty jedzenia, jeśli chcemy pokazać Wam, gdzie i co warto zjeść, koszty sprzętu, który wciąż trzeba uzupełniać itd...
Jeśli pomożecie nam nasz kanał Dom z Kamienia utrzymać będziemy Wam bardzo wdzięczni. Odwdzięczymy się pięknymi filmami. Zrealizowane do tej pory nagrania można obejrzeć na https://www.youtube.com/channel/UC7XY5Q011uIYMlRSDXIrRpg
Nowy obiektyw
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 590 zł brakuje
36%
Tak samo istotną zawartością mojego bloga jak treść, są oczywiście zdjęcia. W czasie pisania bloga, a co za tym idzie fotografowania każdego dnia "wykończyłam" trzy aparaty i kilka obiektywów. Marzy mi się naprawdę dobry obiektyw, bo wiem, że przełoży się to jeszcze bardziej na jakość zdjęć, które i tak już bardzo lubicie, a także da mi możliwość rozwoju w dziedzinie fotografii. Mój wymarzony obiektyw to NIKKOR 24-70MM F/2.8G.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dom z Kamienia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
20 zł
Joanna Kalinowska
Joanna Kalinowska
100 zł
Anonimowy patron
10 zł
Marzena Jakubczak
Marzena Jakubczak
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.