W Patronite od 10.10.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 853

Liczba Patronów: 991

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
440 miesięcznie
26 890 łącznie
Dom z Kamienia to niekończąca się opowieść o codziennym życiu na toskańskiej prowincji, która pisze się już od lat. To opowieść o spełnianiu marzeń i o pokonywaniu trudności. Jednak przede wszystkim to opowieść o włoskiej radości życia, o radości z rzeczy ważnych i tych całkiem maleńkich

O Autorze

Mam na imię Kasia, a Dom z Kamienia - to moja Toskania, ludzie, kuchnia i szukanie radości z każdego włoskiego dnia. 

Jestem urodzoną warszawianką i zawsze myślałam, że to Warszawa jest moim miejscem na świecie. Jednak kiedy w 2007 roku przyjechałam na pierwsze toskańskie wakacje do położonego z dala od turystycznego zgiełku Marradi, zrozumiałam, że mój prawdziwy dom jest właśnie tu - w zielonym, dzikim Appennino Tosco - Romagnolo. Życie oczywiście to nie film i nic nie przychodzi łatwo. Potrzeba było kilku lat i wielu wyrzeczeń, by sen o włoskim życiu się zrealizował. Tak czy inaczej udało się, bo kiedy człowiek czegoś naprawdę chce, to wszystko jest możliwe. Postanowiłam, że muszę napisać o tym książkę - o marzeniach, o włoskim życiu, o ludziach, których tu poznałam, o ich zwyczajach, kulturze, języku i kuchni... Łatwiej powiedzieć - trudniej zrobić. Dlatego też powstał wirtualny Dom z Kamienia - blog, na którym już od 2012 roku opowiadam moją historię. Nie jest to jednak tylko telenowela o codziennym życiu Polki w Toskanii. To też opowieść o miejscach często poza turystycznym szlakiem, o sztuce, o ciekawostkach dotyczących znanych miast, jednym słowem o wszystkim co włoskie. Jest to też na pewno blog o podróżowaniu, bo przecież moja podróż, która zaczęła się w 2007 roku tak naprawdę nigdy się nie skończyła.

Niestety blog to ogromna praca. Dociera do mnie coraz częściej, że tak naprawdę to moje codzienne pisanie i fotografowanie mogłyby spokojnie zapełnić etat. Nie zamierzam przestać, bo przede wszystkim kocham to co robię, a poza tym Dom z Kamienia ma przecież codziennych bywalców w różnych zakątkach świata. Chciałabym jednak wciąż dawać z siebie więcej i więcej, chciałabym niedowiarkom pokazać, że można, że warto czasem wyjść ze swojej strefy komfortu, zawalczyć o siebie i o marzenia, a do tego potrzebuję odrobiny Waszego wsparcia.

Nigdy o nic nie proszę, a już pieniądze to bardzo ciężki temat. Sama decyzja o zarejestrowaniu się na Patronite nie jest dla mnie łatwa, ale w końcu muszę spróbować. Dziękuję Wam za to, że jesteście, że czytacie, że słuchacie i dziękuję oczywiście każdemu z osobna za wsparcie Domu z Kamienia. Dzięki Waszej pomocy będę mogła dalej pisać, odkrywać przed Wami nowe miejsca, opowiadać o sztuce, ubarwiać poranki zdjęciami i dzielić się sekretami włoskiej kuchni.

Wielkie dziękuję!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Marzena Jakubczak
Marzena Jakubczak
Próg: 50 zł
Mariusz Jakubczak
Mariusz Jakubczak
Próg: 100 zł
Ju Za
Ju Za
Próg: 20 zł
Agnieszka Czaja
Agnieszka Czaja
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł