Drum Notes Library

W Patronite od 15.09.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Witam! Oto projekt “Drum Notes Library” biblioteka rytmów perkusyjnych wraz z odsłuchem w formie filmu na YouTube, Zapraszam do korzystania :)

O Autorze

"Drum Notes Library” to biblioteka rytmów perkusyjnych  z odsłuchem w formie filmu na YouYube. Od wielu lat uczę grać na perkusji i podczas mojej praktyki pomyślałem że przydałoby się takie narzędzie jako pomoc dydaktyczna. Jestem przekonany że przyda się ona wielu perkusistom więc się nim dzielę. Ćwiczenia można odtwarzać w różnych tempach korzystając z ustawień YouTube. Powodzenia w ćwiczeniach :)

W przyszłości chciałbym rozwijać projekt, ulepszać i poszerzać bibliotekę oraz tworzyć inne pomoce dydaktyczne. W momencie publikacji konta na PATRONITE jednocześnie otwieram kanał i na tą chwilę wrzuconych  jest 100 rytmów ale wiele jest jeszcze w przygotowaniu. Na kanale YouTube chcę codziennie publikować nowe ćwiczenie zaczynając od 01.09.20. Ideą tej strony jest aby jak najwięcej rytmów zebrać w jednym miejscu i katalogować w jak najbardziej logiczny sposób, w większości rytmy będą oparte o stałą konstrukcje rytmiczną i wariacje graną inną kończyną lub kończynami. Na kanale dla lepszej nawigacji utworzone są również playlisty. Dodatkową sprzyjającą funkcją YouTube jest możliwość zmiany tempa filmu. W opisie filmu jest rozpiska jakie to są tempa.

Numer identyfikacyjny rytmu oznacza:

( numer bazowego rytmu | szmbol instrumentu wykonującego wariacje H/B/S/C | numer wariacji )

Symbole oznaczają:

  • (H) hi-hat grany lewą nogą
  • (B) stopa grana prawą nogą
  • (S) werbel grany lewą ręką 
  • (C) talerz (hi-hat lub ride) grany prawą ręką

Numer bazowego rytmu jest kwestią umowną. Oczywiście są to tylko sugestie, można zmieniać kończyny w zależności od układu instrumentu :)

poniżej przykładowy film 

Za wsparcie kanału można otrzymać między innymi spis ćwiczeń w pdf do wydruku (wraz z wersją bez tła). Na każdej stronie jest po 10 ćwiczeń wraz z jednym taktem rytmu bazowego podpisanego:  ( numer bazowego rytmu | symbol instrumentu wykonującego wariacje H/B/S/C ) aby łatwo było się zorientować jaki jest ostateczny kod ćwiczenia na YouTube. System ten daje możliwość dodawania kolejnych partii ćwiczeń bez zamieszania z numerami stron. Mam nadzieję że udało mi się się to ułożyć w jak najbardziej przystępny dla Was sposób.

przykład strony pdf

Lista rytmów bazowych będzie się powiększać wraz z rozwojem kanału, na pewno znajdą się tam w przyszłości rytmy triolowe, wariacje swingowe, rytmy afro-kubańskie, rytmy liniowe, linie werblowe i wiele innych. Rozwój kanału na pewno będzie organiczny i będzie na niego miała czynny wpływ społeczność. Nie ukrywam że publikacja rytmów może przyspieszyć jeśli kanał będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem.

lista rytmów bazowych

Zapraszam Was na profil Facebookowy i Instagram, postaram się co jakiś czas coś fajnego wrzucić, będziemy mogli też podyskutować na temat projektu. Pozdrawiam i udanych ćwiczeń!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!