Dziczka

Wykonywane przez grupę pieśni pochodzą głównie z lewobrzeżnej Ukrainy.

O Autorze

Zespół Dziczka powstał w 2006 roku. Jego członkiniami są: Tatiana Sopiłko (etnomuzykolog z Kijowa, członkini ukraińskiej grupy Drewo), Maniucha Bikont, Justyna Czerwińska, Marysia Puzyna, Ewa Winiarska i Agata Wróbel. Pomysł wspólnego śpiewania zrodził się w trakcie spotkań na rozmaitych warsztatach śpiewu tradycyjnego. Zespół formalnie zaistniał w listopadzie 2006 roku, kiedy to po raz pierwszy wystąpił publicznie, na festiwalu muzyki tradycyjnej w Wilnie. Poprzedzające ten występ spotkania były ich pierwszymi regularnymi próbami. 

Wykonywane przez grupę pieśni pochodzą głównie z lewobrzeżnej Ukrainy, gdzie Tatiana Sopiłka prowadzi badania etnomuzykologiczne. Ona też czuwa nad autentyzmem wykonywanych pieśni. 

Debiutem płytowym grupy był jeden utwór na składance "Tabor w Szczebrzeszynie 2008". Natomiast w grudniu 2009 r. nakładem firmy Konador ukazała się pierwsza pełnowymiarowa płyta grupy pt. "Tradycyjne pieśni Ukrainy" (więcej o płycie w jej prezentacji w sklepie serpent.pl). 

Oficjalna strona grupy: www.dziczka.pl 

 

Dlaczego warto nas wesprzeć?

 

Śpiewanie jest nasza wielką pasją, którą chcemy dzielić się z innymi. Ale ponad wszystko pragniemy ocalić choćby część tradycji, której wartość jest bezcenna. Dlatego ważne jest utrwalenie jej i zapisanie dla potomności. Potrzebujemy wparcia na prace przygotowawcze, sesje w studiu nagraniowym i wydanie kolejnej płyty. 

Potrzebujemy również wsparcia na ekspedycje etnograficzne - terenowe wyjazdy naukowe w celu poznania kultury muzycznej danego miejsca. Ponadto ważne jest zdobywanie autentycznych strojów ludowych, nieodłącznie związanych z tradycją konkretnego regionu. 

Na codzień natomiast chcemy również promować działalność zespołu, móc organizować koncerty, uczestniczyć w festiwalach i przeglądach.

Dziękujemy za każdą pomoc!

 

Tu kilka naszych "kawałków":

https://soundcloud.com/dziczka/jak-posiju-rozu
https://soundcloud.com/dziczka/uweczeri-u-subotonku
https://soundcloud.com/dziczka/oj-na-whorodi-konopelky

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)