Dziczka

W Patronite od 16.09.2015

Wykonywane przez grupę pieśni pochodzą głównie z lewobrzeżnej Ukrainy.

O Autorze

Zespół Dziczka powstał w 2006 roku. Jego członkiniami są: Tatiana Sopiłko (etnomuzykolog z Kijowa, członkini ukraińskiej grupy Drewo), Maniucha Bikont, Justyna Czerwińska, Marysia Puzyna, Ewa Winiarska i Agata Wróbel. Pomysł wspólnego śpiewania zrodził się w trakcie spotkań na rozmaitych warsztatach śpiewu tradycyjnego. Zespół formalnie zaistniał w listopadzie 2006 roku, kiedy to po raz pierwszy wystąpił publicznie, na festiwalu muzyki tradycyjnej w Wilnie. Poprzedzające ten występ spotkania były ich pierwszymi regularnymi próbami. 

Wykonywane przez grupę pieśni pochodzą głównie z lewobrzeżnej Ukrainy, gdzie Tatiana Sopiłka prowadzi badania etnomuzykologiczne. Ona też czuwa nad autentyzmem wykonywanych pieśni. 

Debiutem płytowym grupy był jeden utwór na składance "Tabor w Szczebrzeszynie 2008". Natomiast w grudniu 2009 r. nakładem firmy Konador ukazała się pierwsza pełnowymiarowa płyta grupy pt. "Tradycyjne pieśni Ukrainy" (więcej o płycie w jej prezentacji w sklepie serpent.pl). 

Oficjalna strona grupy: www.dziczka.pl 

 

Dlaczego warto nas wesprzeć?

 

Śpiewanie jest nasza wielką pasją, którą chcemy dzielić się z innymi. Ale ponad wszystko pragniemy ocalić choćby część tradycji, której wartość jest bezcenna. Dlatego ważne jest utrwalenie jej i zapisanie dla potomności. Potrzebujemy wparcia na prace przygotowawcze, sesje w studiu nagraniowym i wydanie kolejnej płyty. 

Potrzebujemy również wsparcia na ekspedycje etnograficzne - terenowe wyjazdy naukowe w celu poznania kultury muzycznej danego miejsca. Ponadto ważne jest zdobywanie autentycznych strojów ludowych, nieodłącznie związanych z tradycją konkretnego regionu. 

Na codzień natomiast chcemy również promować działalność zespołu, móc organizować koncerty, uczestniczyć w festiwalach i przeglądach.

Dziękujemy za każdą pomoc!

 

Tu kilka naszych "kawałków":

https://soundcloud.com/dziczka/jak-posiju-rozu
https://soundcloud.com/dziczka/uweczeri-u-subotonku
https://soundcloud.com/dziczka/oj-na-whorodi-konopelky

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)

Mecenasi