Dzieci Świata - Marzena Figiel
Progi wsparcia
🌍 W ramach podziękowania, każdego miesiąca na Facebooku będę publikować listę patronów, w których znajdzie się Twoje nazwisko.
Jeśli chcesz pozostać anonimowy - proszę daj mi znać :)
Dziękuję!
🌍 W ramach podziękowań będziesz wymieniony w napisach każdego nowego odcinka z cyklu Dzieci Świata i pozostałych reportaży jako wspierający mnie Patron.
🌍 Oczywiście wyróżnienie z pierwszego progu również jest dla Ciebie!
🌍 Oczywiście będziesz wymieniony, lub wymieniona w napisach końcowych wszystkich odcinków z cyklu Dzieci Świata i innych reportaży.
🌍 Ponadto chciałabym Ci się odwdzięczyć poprzez przesłanie pocztówki z Krańca Świata.
🌍 Oczywiście wyróżnienie z pierwszego progu również jest dla Ciebie!
Dziękuję, że Jesteś!
🌍 W ramach podziękowań będziesz wymieniony w napisach wszystkich moich filmów jako Patron Wyjątkowy.
🌍 Zapraszam Cię również serdecznie jako Gościa Honorowego na wszystkie moje prelekcje podróżnicze.
🌍 Wszystkie nagrody z poprzednich progów również są dla Ciebie.
Dziękuję, że jesteś!
🌍 Jeśli tylko będziesz chciał/chciała, do każdego filmu i reportażu będziesz mieć dostęp przedpremierowo, a Twoja opinia będzie dla mnie niezwykle ważna podczas montowania finalnej wersji materiału.
🌍 Będziesz również Patronem Wyjątkowym i Gościem Honorowym wszystkich moich prelekcji podróżniczych.
🌍 Z każdego wyjazdu otrzymasz ode mnie także mały upominek.
Dziękuję, że Jesteś!
Kup wsparcie na prezent!
Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dzieci Świata - Marzena Figiel w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyCześć, Cieszę się, że tu Jesteś!
Nazywam się Marzena, jestem podróżniczką i reporterką, autorką cyklu "Dzieci Świata".
Od pięciu lat prowadzę kanał na YouTubie
Telling Stories - Marzena Figiel-Strzała
na którym publikuję reportaże i opowiadam historie :)
Od września 2022 moje reportaże emitowane są w stacji TVN w ramach programu Dzień Dobry TVN.
Moim zadaniem jest opowiedzieć Ci o dalekich kulturach, niezwykłych tradycjach i pięknych ludziach. Zawsze idę dalej, rozmawiam dłużej i patrzę głębiej. Na moim kanale pokazuję Świat bez różowych okularów, ale takim, jaki naprawdę jest. Jestem zwolenniczką Uważnego Podróżowania, szeroko otwartych oczu, wrażliwości i szacunku do drugiego Człowieka. Zapraszam Cię do oglądania reportaży i prelekcji podróżniczych, w których opowiem o najdalszych zakątkach naszej Planety i jej mieszkańcach - Dzieciach Świata.
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Moim celem jest nagłaśnianie problemów dzieci, o których nikt nie mówi, które są niewygodne. Często poruszam temat wykorzystywania i pracy dzieci. Podczas realizacji reportaży pomagam bohaterom mojego cyklu z własnych środków, z kolei po emisji filmu zbieram środki na długofalową pomoc i rozwiązanie problemu. Dzięki niesamowitym Widzom udało się już uratować Dzieci z kopalni miki na Madagaskarze!
Szokująca prawda o kopalniach miki na Madagaskarze
Chcę Cię zaprosić do wspólnego poznawania codzienności i zwyczajów dzieci mieszkających w odległych zakątkach Świata i współtworzenia niezwykłych historii. Mój kanał nieustanie się rozwija i do Dzieci Świata dołączyło już wiele innych reportażu z różnych zakątków świata. Dzięki wsparciu Patronów będę miała szansę realizować więcej reportaży i przede wszystkim - bardziej pomagać bohaterom moich opowieści.
Co udało mi się zrealizować odkąd jestem na Patronite?
Dotychczas zrealizowałam 17 odcinków z cyklu Dzieci Świata. Pierwszy opowiada historię Jane - małej Masajki z masajskiego plemienia u stóp Kilimandżaro. Drugi przedstawia historię Mary z sierocińca w największych slumsach Afryki. W Birmie i Kambodży udało mi się zrealizować odcinek o pracujących pod świątyniami dzieciach - Gin Gin i Suim. Udało mi się również spędzić tydzień w zamkniętym klasztorze dla osieroconych, lub porzuconych przez rodziny małych mniszek i kolejny tydzień w zamkniętym klasztorze dla małych mnichów. W lutym ubiegłego roku dotarłam na granicę Gwatemali i Meksyku, gdzie w Lesie Deszczowym odnalazłam plemię ostatnich Majów Lacandone. Zrealizowałam tam kolejny odcinek z cyklu Dzieci Świata zatytułowany "Ostatnie Dzieci Majów". W roku 2021 premierę miał bardzo ważny projekt, jakim jest film dokumentalny "Himba znaczy głód", którego celem była pomoc głodującym dzieciom w rejonie północnej Namibii.
Po powrocie z Etiopii podzieliłam się z Wami filmem "Kiedyś stąd ucieknę" opowiadającym o cierpieniu dziewczynek i kobiet w Dolinie Omo, który rozpoczął swoją drogę po festiwalach filmowych.
W czerwcu wróciłam z Indii, gdzie przez 3 miesiące zrealizowałam aż 7 reportaży, które czekają na montaż :) Już za kilka dni na kanale pojawi się pierwszy z cyklu o Indiach zatytułowany "Ciemna strona roświetlacza". Mimo niebezpieczeństwa, jakim było przebywanie w nielegalnych kopalniach miki udało mi się obnażyć pochodzenie tego minerału w naszych kosmetykach.
Moim najważniejszym projektem jest 6 odcinków z Madagaskaru opowiadających o pracy dzieci na Czerwonej Wyspie.
Z racji tego, że finansuję odcinki sama, nie mogę pomagać bohaterom opowieści na miejscu tak bardzo jakbym tego chciała. Z Twoją pomocą może się to zmienić! <3 Więcej środków oznacza większą możliwość pomocy!
Zapraszam Cię do obejrzenia filmów, które pojawiły się na moim YT, te wyemitowane w telewizji TVN znajdują się na stronie na FCB: Marzena Figiel-Strzała - reporterka.
Marzena Figiel-Strzała - reporterka
Moje najnowsze filmy na YT:
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Dzieci Świata odc.1. - JANE, MAŁA MASAJKA
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
W pierwszym odcinku cyklu przenosimy się do masajskiej wioski w Kenii, w rejonie Amboseli, niemal u stóp Kilimandżaro. Poznajemy małą Jane, która budzi się przed wschodem słońca, żeby przynieść ze studni wodę dla swojej rodziny. Potem biegnie do małej blaszanej szkoły ponad 4 km w jedną stronę, by przez siedem godzin uczyć się podstaw matematyki, angielskiego, czytać i pisać w języku suahili. Po szkole w wiosce czeka na nią miseczka ugali, czyli wody z mąką. W porze deszczowej, kiedy krowy dają mleko, napije się też odrobiny mleka. Jeśli raz na jakiś czas wioskę odwiedzą turyści i zostawią trochę dolarów, Jane zje miseczkę ryżu. Kiedy o zachodzie słońce przyjdzie z kolejną porcją wody ze studni może przez chwilę pobawić się z koleżankami, poplotkować o pełnym emocji dniu. Kiedy zapadnie ciemność, cała wioska pójdzie spać, by o wschodzie mógł zacząć się nowy dzień. Jane wyjdzie za mąż jak tylko skończy szkołę. Będzie mieć 18 lat i rodzice wybiorą dla niej męża najbliższej wioski. Rodzina stanie się wówczas bardzo bogata - za Jane dostanie bowiem 8 krów.
Dzieci Świata odc.2. - Mary z sierocińca w największych slumsach Afryki.
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Wśród milionowego Nairobi, jego bogactwa i biedy, w slumsowej części miasta jest miejsce, które miłością mogłoby obdarować cały świat. Na 70 m2 Big Mama założyła sierociniec, w którym swoje miejsce i szczęście znalazło ponad 30 małych, porzuconych dzieci. Wśród nich jest siedmioletnia Mary. Jej mama próbowała utopić ją i jej brata bliźniaka w rzece. Dziś Mary chodzi do pierwszej klasy, otoczona opieką i miłością Big Mamy. Budzi się niewyspana, bo na piętrowym łożku śpi razem z pięcioma innymi dziewczynkami. Do szkoły idzie głodna, bo ugali, lub ryż w sierocińcu są tylko raz dziennie. Po szkole gotuje, sprząta, opiekuje się młodszymi od siebie dziećmi i jest szczęśliwa, bo żyje, bo ma swój dom. Kiedy skończy szkołę jej miejsce w sierocińcu zajmie inne dziecko. Od tej chwili Mary będzie musiała radzić sobie sama.
Dzieci Świata odc.3. - Ostatnie Dzieci Majów
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Plemię Majów Lacandone, liczące obecnie nie więcej niż tysiąc osób, od setek lat żyje w dżungli Meksykańskiego stanu Chiapas. Las Deszczowy stał się ich domem i to właśnie w nim wiedli samowystarczalne życie z daleka od cywilizacji. Dopiero w latach 50-tych XX wieku dowiedział się o nich świat. Jak dziś wygląda życie mieszkańców Deszczowego Lasu? Jak wyglądają i żyją dzisiejsi Majowie? Jakie perspektywy i szanse rozwoju mają dzieci należące do tego plemienia? Czy majańskie rytuały nadal są tu odprawiane? Tego wszystkiego dowiedziecie oglądając najnowszy odcinek z cyklu Dzieci Świata: "Ostatnie Dzieci Majów".
Dzieci Świata odc.4. - Himba znaczy głód
Teaser:
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Cały film
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
"Himba znaczy głód" - film, którego celem jest POMOC.
"Himba znaczy głód" to tytuł reportażu z cyklu Dzieci Świata, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem suszy i głodu panującego w północnej Namibii oraz wsparcie szkoły podstawowej w Epupa. Film został zrealizowany z moich własnych środków bez wsparcia sponsorów i jego zadaniem jest zbiórka pieniędzy na zakup jedzenia dla dzieci z Epupa Primary School i, jeśli film dotrze do wielu osób, zainstalowanie pompy wodnej w tym bardzo trudnym, pustynnym rejonie.
🏫 Zbiórka ma na celu zebranie środków dla szkoły podstawowej w północnej Namibii, w której jest niewystarczająca ilość mąki kukurydzianej, oleju i mleka dla sporządzania kleiku będącego tu jedyną formą posiłku.
🍲 Większość uczniów z plemienia Himba w szkole mieszka od poniedziałku do piątku (ich wioski znajdują się zbyt daleko, by mogły przychodzić do szkoły codziennie). Najmłodsi jedzą dwa razy dziennie mieszankę wody z mąką - kiedy skończy się jedzenie, szkoła musi zostać zamknięta. Zbieram środki na mąkę kukurydzianą i mleko, które są jedyną szansą na podtrzymanie edukacji w szkole w tym rejonie.
🚰 Rejon Kunene zmaga się też z problemem suszy - tutaj pije się jedynie brudną, zanieczyszczoną wodę. Fundusze dadzą im szanse nie tylko na posiłek, ale również na czystą wodę pochodzącą z pompy wodnej.
Dzieci Świata odc. 5 "Mali sprzedawcy"
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Gin Gin poznałam w Baganie, o zachodzie słońca, kiedy podeszła do mnie, by sprzedać mi swoje obrazki. Po niedługiej chwili poznałam całą jej 12-osobą rodzinę i dostałam zaproszenie na herbatę. Okazało się, że rodzina mieszka w prowizorycznym szałasie z bambusa bez dostępu do wody. Kolejne da tygodnie spędziłyśmy razem wstając 4 rano, by małymi skuterami gonić lądujące z turystami balony i sprzedawać im pocztówki za dolara a potem żegnać razem dzień na wzgórzu najbardziej obleganym przez turystów - potencjalnych klientów. Poznajcie historię tej niezwykłej dziewczynki.
Reportaż z Etiopii: "Kiedyś stąd ucieknę"
Kiedyś stąd ucieknę Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
W tym miejscu powinna być zewnętrzna treśćAby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Aby zobaczyć treść musisz zmienić ustawienia polityki prywatności
Swoje odcinki kręcę sama wraz z moim mężem używając jednego aparatu sony alpha 6000 oraz mikrofonu Rode wpinanego do telefonu. Podróż, jak i pomoc dzieciom, które stają się bohaterami reportażu i moimi małymi przyjaciółmi, opłacam sama, z własnych środków. Chciałabym zebrać fundusze na montaż i postprodukcję nakręconych już odcinków z Birmy oraz na lepszy aparat i obiektyw, by móc zaprezentować Państwu filmy najwyżej jakości. W tym projekcie jestem reżyserem, reasercherem, scenarzystą, prowadzącą, operatorem i zajmuje się postprodukcją. Każde wsparcie mojej działalności jest na wagę złota :)
Dziękuję, że do mnie zajrzeliście!
Cele
- 3 000 zł
- Cel osiągnięty!
Brak środków i sprzętu sprawiły jednak, że reportaże na moim kanale pojawiają zbyt rzadko, co w tym roku bardzo chcę zmienić!
Obiecałam, że nigdy nie będę zbierać na podróże i tej obietnicy będę się trzymać. Jednak realizacja samego reportażu wiąże się z kosztami, do których dochodzą także koszty postprodukcji i tutaj właśnie potrzebuję wsparcia od Was, moich Drogich Patronów.
W reportaże wkładam mnóstwo serca i pracy, co mam nadzieję przekłada się na efekt końcowy. Byłabym szczęśliwa mając wsparcie, dzięki któremu mogłabym reportaże tworzyć częściej i lepiej.
Kwota trzech tysięcy miesięcznie to pokrycie kosztów postprodukcji, tłumacza i nagrania lektora w studio, co byłoby ogromnym wsparciem dla mojej pracy. Dziękuję Wam! <3
- 15 000 zł
- Cel osiągnięty!
Dołącz do grona Patronów!
Wesprzyj działalność Autora Dzieci Świata - Marzena Figiel już teraz!
Najnowsi Patroni
Ryzyko
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.