Avatar użytkownika

Pogotowie dla Drzew

7
patronów
105 
miesięcznie
4 245 
łącznie
7
patronów
105 zł 4 245 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za docenienie naszej pracy. Dzięki niewielkiemu, ale regularnemu wsparciu będziemy w stanie prowadzić podstawowe prace związane z zachowaniem drzew
15 zł miesięcznie
Dziękujemy, będziemy mogli efektywniej prowadzić nasze działania. W krajobrazie naszego kraju zostanie więcej drzew. Będziesz mógł sugerować treść postów, jakie będą się ukazywały na profilu.
35 zł miesięcznie
Wybierz 35 zł
198 dostępnych miejsc
To już całkiem poważne wsparcie za które będziemy mogli poszerzyć zakres naszych działań! Podziękujemy Ci za nie w naszych relacjach na social mediach. Będziesz mógł dowolnie wykorzystywać nasze zdjęcia i filmy. Dotrzymasz dostęp do postów na platformie Patronite oraz dostęp do dysku na którym będą znajdowały się niepublikowane przez nas materiały, zwłaszcza zdjęcia i filmy.
70 zł miesięcznie
Wybierz 70 zł
50 dostępnych miejsc
Dziękujemy serdecznie! Bardzo doceniamy Twój gest za który uzyskasz możliwość konsultacji z nami. Odpowiemy na Twoje pytania, udzielimy Ci wyjaśnień, dokumentów dotyczących spraw, którymi się zajmujemy. Oczywiście masz dostęp do bonusów z wcześniejszych progów.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
30 dostępnych miejsc
Takie wsparcie wymaga specjalnego traktowania! Z dużym prawdopodobieństwem nagłośnimy na swoich kanałach informacyjnych ważną dla Ciebie sprawę związaną z wycinką drzew. Poświęcimy Ci swój czas by pokazać Ci najdziksze fragmenty Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej, Augustowskiej. Będziesz mógł zobaczyć w nich ogromne dęby, unikalne siedliska, gatunki potwierdzające, że znajdujesz się w starym lesie. Niewiele osób może liczyć na takie atrakcje! Opowiemy Ci o procesach naturalnych jakie zachodzą w starych lasach oraz kampanii ochrony naszych lasów, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej, w tym protestów w 2017 roku, które współorganizowaliśmy. Oczywiście, masz dostęp do bonusów z wcześniejszych progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
8 dostępnych miejsc
Za taką kwotę jesteśmy w stanie zająć się wskazaną przez Ciebie sprawą związaną z wycinką drzew. Jeśli drzewa nie zostały wycięte, spróbujemy temu zapobiec. Pozyskamy i przeanalizujemy dokumentację, sprawdzimy zgodność wydanych dokumentów z prawem, podejmiemy interwencję. Jeśli to będzie zasadne - podejmiemy kroki mające na celu zachowanie drzew lub pociągnięcie do odpowiedzialności urzędników, którzy są odpowiedzialni za nieuzasadnione wycięcie drzew. Oczywiście - masz dostęp do bonusów z wcześniejszych progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pogotowie dla Drzew w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Drzewa znikają z naszego krajobrazu w zatrważającym tempie. Dlatego podejmujemy interwencje by przeciwdziałać nieuzasadnionej wycince drzew. Chronimy wartościowe lasy. Wyciągamy konsekwencje wobec urzędników odpowiedzialnych za masowe wycinki drzew.

W dobie zmian klimatu, ekstremalnych temperatur drzewa pomagają nam przetrwać, są wydajnymi klimatyzatorami. Nasz kraj od lat mierzy się z plagą betonozy, masowych wycinek drzew i lasów. Działamy, by temu zapobiec. Jesteśmy wykwalifikowanymi przyrodnikami, posiadamy wieloletnie doświadczenie w ochronie drzew. Od lat prowadzimy dość skuteczne działania interwencyjne w tym zakresie:

* pozyskujemy i analizujemy rzetelność dokumentacji stanowiącej podstawę do wycinki drzew;

* diagnozujemy stan drzew; stwierdzamy gatunki chronione; przygotowujemy opinie, raporty;

* wskazujemy alternatywne wobec wycinki sposoby rozwiązania problemu;

* włączamy się postępowań administracyjnych na prawach strony, skarżąc nieuzasadnione zezwolenia na wycinkę. 

Współpracujemy z kancelariami prawnymi, projektantami dróg, firmami wykonującymi zaawansowaną diagnostykę drzew.

Jeśli wycince nie udaje się zapobiec próbujemy pociągnąć do odpowiedzialności organy, które wydały decyzje na wycinkę niezgodnie z prawem.

Poprzez współpracę z mediami piętnujemy karygodne przypadki wycinki drzew, zwracamy uwagę opinii publicznej i rządu na problem i skalę wycinki drzew w celu zmiany dotychczasowych praktyk, standardów i przepisów. W 2021 roku prowadziliśmy z powodzeniem nasze działania przy finansowym wsparciu Gazety Wyborczej. Dotychczas byliśmy stosunkowo skuteczni (sprawdź posty, twity i artykuły w Gazecie z #pogotowiedladrzew).

Mamy nadzieję, że przy wsparciu Patronite będziemy mogli kontynuować naszą działalność, co przełoży się na zachowanie drzew i lasów w polskim krajobrazie.

https://wyborcza.pl/7,177851,27012437,fundacja-dzika-polska-obroncy-drzew-lasow-i-przydroznych-alei.html

 

Cele Autora

PROWADZENIE POGOTOWIA DLA DRZEW W PODSTAWOWYM ZAKRESIE
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 895 zł brakuje
3%
Za taką kwotę będziemy w stanie prowadzić Pogotowie dla Drzew w podstawowym zakresie. Będziemy nagłaśniali zgłaszane do nas nieuzasadnione wycinki wartościowych drzew lub lasów. Doradzimy 10 zainteresowanym osobom, co zrobić by zapobiec nieuzasadnionej wycince drzew. Jako fundacja pozyskamy dokumenty z urzędów i przystąpimy do przynajmniej dwóch postępowań administracyjnych związanych z wycinką drzew, by im zapobiec - o ile okażą się bezpodstawne. Będziemy mogli złożyć odwołania od zezwoleń na wycinki.
ZAJMIEMY SIĘ WNIKLIWIE PRZYNAJMNIEJ TRZEMA SPRAWAMI ZWIĄZANYMI Z WYCINKĄ DRZEW
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 5 895 zł brakuje
1%
Jeśli uda nam się osiągnąć ten próg zajmiemy się dość wnikliwie przynajmniej trzema sprawami dotyczącymi wycinki drzew. Pozyskamy dokumenty, sprawdzimy rzetelność dokumentacji urzędowej, przygotujemy strategię postępowania - doradzimy społeczności lokalnej co zrobić by zachować drzewa. Przygotujemy pisma i wnioski by zapobiec wycince wartościowych drzew. Spróbujemy zdiagnozować stan drzew. Sprawdzimy czy w obrębie drzew są gatunki chronione. Przygotujemy opinie, raporty w tym zakresie. Wskażemy alternatywne wobec wycinki sposoby rozwiązania problemu. Włączymy się do postępowań administracyjnych na prawach strony. Jeśli wycince nie udaje się zapobiec próbujemy pociągnąć do odpowiedzialności organy, które wydały decyzje na wycinkę niezgodnie z prawem. Poprzez współpracę z mediami nagłośnimy sprawy, którymi się zajmiemy.


PRZYNAJMNIEJ SZEŚĆ INTERWENCJI W OCHRONIE DRZEW I/LUB ZAANGAŻOWANIE NANCELARII PRAWNEJ I SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 895 zł brakuje
1%
Przy przekroczeniu tego progu zrealizujemy przynajmniej pięć interwencji mających na celu zachowanie drzew lub fragmentów lasów. Podejmiemy działania opisane przy progu 6000 PLN. Ewentualnie wykorzystamy część środków na zaangażowanie bardziej zaawansowanych narzędzi i metod, o ile będą tego wymagały poszczególne sprawy:
- zatrudnimy do poszczególnych spraw wyspecjalizowane kancelarie prawne zajmujące się ochroną środowiska, które będą nas reprezentowały przed sądami i innymi instytucjami;
- wykonamy zaawansowaną ocenę / diagnostykę stanu drzew - próba obciążeniowa (Pulling Test), czy diagnostykę z wykorzystaniem tomografu. Tego typu oceny są trudne do podważenia przez sądy i urzędy;
- zlecimy wykonanie analiz i opinii projektantom dróg, którzy potwierdzą, że istnieją alternatywne warianty realizacji inwestycji kolidujących z zielenią;
- wykonamy inwentaryzacje przyrodnicze wymagające zezwoleń i zaawansowanego sprzętu jak inwentaryzacje nietoperzy, chronionych owadów, ptaków...
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ochronie drzew i lasów. Dotychczas byliśmy stosunkowo skuteczni (sprawdź posty, twity i artykuły w Gazecie z #pogotowiedladrzew). Mamy nadzieję, że przy wsparciu Patronite będziemy mogli kontynuować naszą działalność, co przełoży się na zachowanie drzew w polskim krajobrazie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Pogotowie dla Drzew już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
15 zł
Krzysztof Hołubicki
Krzysztof Hołubicki
15 zł
Anonimowy patron
5 zł
Mariusz  Warachim
Mariusz Warachim
35 zł
Paulina Warachim
Paulina Warachim
35 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.