Dzikoprzygody

W Patronite od 24.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 208

Liczba Patronów: 139

Zostań Patronem
Kup na prezent
139 patronów
2 605 miesięcznie
23 325 łącznie
Dzikoprzygody to podcast o przyrodzie, książka z gawędami o naturze i leśno-przygodowe zajęcia w Warszawie. Wszystko tworzone przez pedagożkę leśną - Anetę Chmielińską. By zakochiwać dzieci w przyrodzie i wychowywać kolejne pokolenie obrońców natury.

O Autorze

Według skandynawskich badań z 2012 roku, dzieci, które we wczesnym wieku nawiązują z naturą bliską relację, potem o nią dbają. Stąd wzięła się misja Dzikoprzygód i mój zawód. 

 


 

Cześć! Z tej strony Aneta Chmielińska – pedagożka leśna w Dzikoprzygodach i autorka książki „Dzikie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury”. 

Dzikoprzygody to zarówno leśno-przygodowe zajęcia w Warszawie, książka z gawędami o naturze, jak i podcast o przyrodzie. Wszystkie te rzeczy mają jedną misję – zakochiwanie dzieci w przyrodzie. Po to, by wychować kolejne pokolenie obrońców natury.

Podcast Dzikoprzygody - na Youtube, Spotify i Empik Go

Książka "Dzikie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury"

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdyby nie wędrówki - podcast ani książka nigdy by nie powstały. Obeszłam Warszawę dookoła, przewędrowałam Portugalię i Hiszpanię szlakiem św. Jakuba, a wkrótce wybieram się na 500 kilometrową wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim. To właśnie z takich wypraw biorą się inspiracje na kolejne teksty. Z tego też powodu wędrówka stała się motywem przewodnim książki "Dzikie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury."

Wiem, że Dzikoprzygody towarzyszą wielu z Was w Waszych małych i dużych wyprawach. Teraz chcę zaprosić Ciebie - byś to Ty towarzyszył mi w mojej, życiowej wyprawie.

W maju 2023 roku wybieram się na 6-miesięczną samotną wędrówkę szlakiem Pacific Crest Trail – od granicy Meksyku do Kanady. Łącznie 4265 kilometrów wędrówki przez dziką naturę Stanów Zjednoczonych. 

  Wędrówkę, która umożliwi mi:

 • tworzenie podcastu także po angielsku i zakochanie w naturze dzieci także z innych krajów
 • zebranie kolejnych widoków do podcastów i książek
 • odbycie swojej samotnej dzikiej kobiecej wędrówki – zanim sama zostanę mamą 😊

Chcę Cię zaprosić do tego, byś towarzyszył mi w tej wyprawie od początku. Zanim jeszcze postawię pierwszy krok na szlaku. Bo tak naprawdę wędrówka już się zaczęła, a ponowne zakochanie świata w naturze jest jedynym kierunkiem, w którym warto podążać.

Zajrzyj do sekcji Cele, by dowiedzieć się jak możesz na co dzień wesprzeć Dzikoprzygody!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta z Pasikoni
Marta z Pasikoni
Próg: 20 zł
Dominika Janiszewska
Dominika Janiszewska
Próg: 20 zł
Katarzyna Munzar
Katarzyna Munzar
Próg: 20 zł
Paulina Popek
Paulina Popek
Próg: 20 zł
Iwona Niemiec
Iwona Niemiec
Próg: 20 zł
Maciej Glowacki
Maciej Glowacki
Próg: 10 zł