Dzikorośl

W Patronite od 12.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2449

Liczba Patronów: 2093

Zostań Patronem
1 patron
7 miesięcznie
21 łącznie

Jeśli chcesz, przygotuję dla Ciebie kursy poruszające roślinne tematy

1 000 zł

2%

osiągnięto

979 zł

brakuje

Chciałabym abyś mógł skorzystać z mojej wiedzy. Na początek przygotowałam kilka tematów, które mogę poruszyć w kursach, poradnikach, treściach na blogu. Najwięcej pytań dostaję w związku z tymi tematami - może warto zebrać odpowiedzi w jednym miejscu, pod szyldem Dzikorośl? Jeśli uważasz, że jest to dobry pomysł - zachęcam Cię do dołączenia do projektu, Twoje wsparcie jest bardzo cenne. Nie tylko pozwala na podążenie w konkretnym kierunku, ale również mówi mi, że to co tworzę jest potrzebne.
Proponowane tematy:
1. Kurs: Zwalczanie szkodników roślin doniczkowych.
2. Kurs: Rozmnażanie roślin doniczkowych.
- Rozmnażanie konkretnych rodzajów roślin.
- Rośliny doniczkowe wymagające odmłodzenia co roku (ukorzenienia na nowo ze względu na wydłużanie się, ogołacania z liści i dziczenie pędów: trzykrotka).
3. Kurs: Doświetlanie roślin w okresie jesienno-zimowym.
4. Kurs: Przesadzanie roślin doniczkowych.
5. Kurs: Zwalczanie chorób roślin doniczkowych.
6. Hortiterapeutyczny balkon - Rośliny oddziałujące terapeutycznie na twoim balkonie.
7. Poradnik: Jak kupować rośliny aby długo się niemi cieszyć oraz nie przynieść do domu szkodników.
8. Bromeliowate: echmea, guzmania - co zrobić gdy przekwitnie?
9. Poradnik: Prawidłowe podlewanie roślin doniczkowych.
10. Objawy niedoboru składników pokarmowych u roślin doniczkowych.
11. Reanimacja trzech popularnych i najczęściej zabijanych roślin.
Zamiokulkas - cierpi z przelania. Calatea obifolia - więdnie gdy nie ma wysokiej wilgotności powietrza i podłoża. Fikus beniaminek - wrażliwy na przeciągi, przestawianie, przelanie, szybko gubi liście. Monstera - przelanie.
12. Rośliny na balkon z uwzględnieniem stron świata.
13 Jak skłonić do kwitnienia anturium, skrzydłokwiata, fiołka amerykańskiego.
14. Informacje o palikowaniu, podwiązywaniu roślin.
15. Podział roślin ze względu na zapotrzebowanie na światło.


Zakup przyrządów do wykonywania pomiarów roślinnego środowiska w naszych mieszkaniach

3 500 zł

0%

osiągnięto

3 479 zł

brakuje

Prawidłowy rozwój roślin w naszych mieszkaniach to efekt zapewnienia odpowiednich warunków. Badając różne parametry mogłabym dzielić się z Wami wynikami, analizami i wnioskami, żebyśmy jeszcze lepiej poznali co może mieć wpływ na sukces w uprawie roślin. Zapewnienie dobrego doświetlenia roślin w okresie jesienno-zimowym to nie lada wyzwanie. Przebadam oświetlenie dostępne zarówno w marketach budowlanych jak i w sklepach z produktami do profesjonalnej uprawy roślin, by pokazać Ci różnice w parametrach abyśmy mogli świadomie wybrać najkorzystniejszą ofertę .

Twoje wsparcie przeznaczone zostanie na zakup przyrządów do mierzenia:
a) wilgotności i odczynu podłoża;
b) parametrów światła docierającego do roślin, np.:
- natężenia światła [lux],
- strumień światła [lumen],
- spektrum światła [kolor fali światła - gdy białe światło napotka pryzmat, rozszczepi się na poszczególne barwy, każda z tych barw to inna długość fali światła, którą możemy zmierzyć. Rośliny do fotosyntezy wybierają konkretne długości fal, nie korzystają z całego spektrum, dlatego ważne jest poznanie parametrów żarówek stosowanych do doświetlania],
- natężenie światła, które bierze udział w fotosyntezie, inaczej zwane gęstością przepływu fotonów fotosyntetycznych [PPFD].

Siedziba Dzikorośli na skraju lasu

250 000 zł

0%

osiągnięto

249 979 zł

brakuje

Łoo... Coś pięknego!
Zabieramy się więc do budowy (systemem gospodarczym - własne rączki na pokład) budynku, który będzie siedzibą Dzikorośli. Działka przeznaczona pod budowę znajduje się na granicy z Obszarem Chronionego Krajobrazu Bory Niemodlińskie na terenie województwa opolskiego, więc będzie to doskonała baza wypadowa na leśne wycieczki, spacery, kąpiele leśne i wszelkiego rodzaju kontakt z naturą. Budynek to także miejsce prowadzenia różnorodnych kursów i warsztatów stacjonarnych, takich jak destylacja olejków eterycznych, robienie świec z wosku pszczelego, ogrodów w szkle, wyplatanie makram i wiele wiele innych.

Zachęcam do wzięcia udziału w tym projekcie, ponieważ jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za dwa lata będziesz mógł kreatywnie spędzić czas w Dzikorośli znajdującej się w otoczeniu przyrody.
Od połowy stycznia 2021 r. czekamy na pozwolenie na budowę - będzie mi niezmiernie miło jeśli zdecydujesz się dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu :)
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni