Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

50 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  EkstraMisja to blog podróżniczy tworzony od 2016 r. przez Nas - parę zapaleńców ciekawych świata. Odwiedzamy najróżniejsze zakątki zarówno Polski jak i innych krajów. Publikujemy relacje z długich wypraw i krótkich podróży, recenzje sprzętów i miejsc, poruszamy tematy około podróżnicze. I filmujemy!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

EkstraMisja.pl - co to właściwie jest?

Blog EkstraMisja.pl powstał w roku 2016. Początkowo nie mieliśmy w planach tego, by był on punktem w przestrzeni, dookoła którego będziemy orbitować każdego dnia. Miał być miejscem dzielenia się z innymi Naszymi przeżyciami, doświadczeniami z podróży. Z czasem pojawiła się chęć zamieszczania coraz bardziej różnorodnych treści: poradniki, inspiracje, testy sprzętów czy po prostu własne przemyślenia na tematy około podróżnicze. I tak z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc EkstraMisja nabierała rozpędu.

"Naszymi", "-śmy" - kim właściwie jesteście?

Nazywamy się Agata Siciak i Jakub Strzelecki. Jesteśmy pasjonatami aktywnego wypoczynku, amatorami podróży tanich ale ukierunkowanych na jak największą ilość atrakcji, chęć zobaczenia miejsc wartych zapamiętania czy przeżycia zjawisk możliwych do doświadczenia. Kochamy odwiedzać wciąż nowe miejsca, odkrywać na nowo to co zapomniane lub niedocenione. Lubimy spoglądać na mapę i planować kolejne podróże.
Jeśli akurat nie jesteśmy gdzieś w trasie, to jesteśmy... na szlaku - nie zaniedbujemy samej Polski, jej gór, miast czy poszczególnych regionów. Niedawno "odkryliśmy" Podlasie, a niedługo dostrzeżemy zapewne kolejne piękne miejsce.

Od kiedy się poznaliśmy, czyli od 2011 roku odwiedziliśmy osiem krajów na dwóch kontynentach. I nie zapowiada się, żebyśmy odpuścili sobie te pozostałe, do tej pory nie odwiedzone.

Ale szwendanie się z plecakiem to nie jedyny sposób spędzania wolnego czasu. W zimie zakładamy narty, deskę snowboardową czy biegówki na nogi i ruszamy na stoki czy trasy. W lecie jeździmy na longboardzie i hulajnodze (na których zwiedziliśmy choćby Trójmiasto i Karlskronę). 

Wyprawy i duże podróże EkstraMisji

Pierwsza wyprawa rowerowa

W pierwszym roku działalności bloga postanowiliśmy podjąć wyzwanie: przejechać się wzdłuż wybrzeża Bałtyku, od Świnoujścia (i granicy z Niemcami) do Helu. Kupiliśmy dwa mocno używane rowery (jeden za 300 złotych, drugi za 700), odnowiliśmy je i ruszyliśmy w trasę. Jadąc zakochiwaliśmy się w tym sposobie podróżowania coraz mocniej. Stwierdziliśmy dodatkowo, że zamiast do Helu, dojedziemy do miejscowości Piaski na Mierzei Wiślanej, tuż przy granicy rosyjskiej. Kiedy tam dojechaliśmy, przepłynęliśmy Zalew i ruszyliśmy na Mazury. Można śmiało powiedzieć, że poczuliśmy w sobie Forresta Gumpa i chcieliśmy jechać wciąż przed siebie, tak po prostu. Spędziliśmy wtedy kilka tygodni na rowerze, przejechaliśmy około 1 100 km i zdobyliśmy wszystkie latarnie morskie na polskim wybrzeżu. Ale przede wszystkim uznaliśmy nasze jednoślady za godne zaufania i włączyliśmy je do podróżniczego ekwipunku.

Miesiąc w Gruzji

Kolejna wyprawa wiązała się z wyjazdem do Gruzji. W 2017 roku postanowiliśmy spakować plecaki i ruszyć na podbój tego pięknego i bardzo różnorodnego kraju. Podróżując przez miesiąc różnymi środkami transportu, zdobywając szczyty Kaukazu czy zanurzając się w ciepłych wodach Morza Czarnego, poznawaliśmy Gruzję, jej mieszkańców, kulturę czy kuchnię. I odnieśliśmy sukces - na wyjazd przeznaczyliśmy około 1 500 złotych na osobę, tj. o około 85% mniej niż decydując się na którąś ofertę w biurach podróży. A tutaj zwiedziliśmy niemal cały kraj i to przez miesiąc. Robi wrażenie, co?

Nowy rekord

Niedługo po powrocie z Gruzji znów wsiedliśmy na rowery. Postanowiliśmy pobić własny rekord odległości sprzed roku i przejechać tym razem dystans dwukrotnie większy. Do tego celu posłużył Nam popularny szlak Green Velo, przebiegający przez pięć województw Polski Wschodniej. I udało się - jadąc około siedmiu tygodni, odwiedzając piękne rejony Naszego kraju i podziwiając to co człowiek na przestrzeni wielu wieków stworzył, przejechaliśmy 2 500 km. I gdyby nie konieczność powrotu do domu, z pewnością jechalibyśmy dalej.

Plany EkstraMisji

Nowy Rok, nowa EkstraMisja!

Rozwijamy się i staramy wciąż dostarczać Tobie, Naszemu/ej Czytelnikowi/czce coraz to ciekawszych treści. Na początku 2018 roku wprowadziliśmy na bloga materiały wideo. Stwierdziliśmy, że jest to kolejny krok w przód na drodze rozwoju EkstraMisji. Nie wszystko bowiem da się przekazać słowem pisanym, a filmy cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki uruchomieniu kanałów na YouTube oraz CDA możemy pokazywać Ci to co widzimy, a czego nie uchwyciłaby seria zdjęć czy nawet ogromna ilość tekstu. 

Autorski program podróżniczy

W kolejnych miesiącach planujemy rozpocząć regularną publikację autorskiego programu podróżniczego. Będziemy pokazywać miejsca warte odwiedzenia i sposoby na tanie dotarcie do nich oraz poznawanie ich bez nadmiernego wydawania pieniędzy. Podpowiemy jak spędzić miesiąc w podróży, w co się zaopatrzyć aby nie wydawać majątku w czasie jej trwania i na co zwrócić uwagę przy wybieraniu różnych atrakcji?

A co najbliżej?

Planujemy wciąż kolejne wyprawy. Najbliższa - rowerowa - ma rozpocząć się w połowie kwietnia 2018 roku i potrwać około czterech miesięcy. W tym czasie przejedziemy przez 13 krajów: Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię, Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację. Jest to około 5 000 km, więc kiedy wyprawa dobiegnie końca, pobijemy kolejny rekord odległości. 

Z wyprawy powstanie około dwunastu części relacji (po jednej na kraj) na bloga oraz mniej więcej ta sama ilość relacji wideo na kanały YouTube i CDA. Dodatkowo każdego dnia będziesz mógł/mogła śledzić Nasze poczynania na fanpage'ach EkstraMisji w social mediach, gdzie pojawiać się będą minirelacje opisujące gdzie jesteśmy, co zobaczyliśmy i dokąd się udajemy. 

Wesprę, ale co z tego?

Rozwijamy się, ale wydajemy więcej

Każdą złotówkę, nim ją wydamy, dwa razy oglądamy. Dzięki temu możemy pozwalać sobie na miesięczne podróże. Jednak nie będziemy ukrywać, że przed każdym tak długim wyjazdem mocno oszczędzamy, staramy się ograniczać Nasze wydatki. Przez większą część roku chwytamy się różnych zajęć, by choć trochę przybliżyć się do kwot, które mamy zamiar przeznaczyć na daną podróż.
I dotychczas się udawało. Jednak EkstraMisja się rozwija, a kolejne projekty pochłaniają coraz więcej pieniędzy. Na najbliższą wyprawę planujemy przeznaczyć około 12 000 złotych. To sporo, a i tak niewiele biorąc pod uwagę, że spędzimy na trasie około czterech miesięcy, starając się przy tym jak najwięcej zobaczyć i poznać. W dużej części kwota ta zostanie wchłonięta przez wyżywienie i noclegi. O ile to drugie jesteśmy w stanie jakoś ograniczać (śpiąc na dziko lub dogadując się z właścicielami domków), o tyle z jedzenia nie jesteśmy w stanie zrezygnować. Bądź co bądź jazda na rowerze, w upałach i na tak dużych odległościach wyciąga z człowieka dużo energii, którą później trzeba dostarczyć organizmowi.
Do tego dochodzi chęć zwiedzania muzeów, atrakcji czy konieczność opłacenia na przykład promów, które pozwolą na dostanie się na poszczególne wysepki na Adriatyku czy Morzu Egejskim. Niestety, to wszystko kosztuje - i to nie mało.

Blog - studnia bez dna

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale samo prowadzenie bloga czy vloga nie jest tanie. Trzeba opłacić abonamenty za domeny, licencje programów do obróbki zdjęć czy wideo. Dodajmy do tego również eksplorację sprzętu - laptopa, aparatu, jego akcesoriów czy telefonów (którymi nie tylko nagrywamy, ale również posiłkujemy się w czasie podróży, by wrzucać relacje czy inne materiały) - z czasem się psują i konieczne jest opłacenie serwisów czy nawet kupienie nowego urządzenia. Blog jest studnią bez dna i taką małą firmą, której koszty konieczne do funkcjonowania są nieraz bardzo wysokie.  

Pomóż w pchaniu śnieżnej kuli

Do tej pory nie zwracaliśmy się do Ciebie z prośbą o pomoc. Teraz, kiedy EkstraMisja zmienia się w coraz większą kulę śnieżną i zaczyna nabierać rozpędu, konieczne jest Twoje wsparcie. Pomoże ono Nam w popychaniu tej kuli, a co za tym idzie dostarczaniu wciąż nowych treści na bloga i jego kanały na YouTube i CDA.

Jak wesprzeć?

Po prawej stronie (lub poniżej jeśli przeglądasz tą stronę na telefonie) znajdziesz boksy zawierające różne kwoty oraz objaśnienie w czym one pomogą Nam i EkstraMisji. Przy niektórych znajdują się również informacje o nagrodach za wsparcie.

Wystarczy, że klikniesz w wybraną przez siebie kwotę, a zostaniesz przekierowany/a do strony pozwalającą na przelanie jej na specjalne konto EkstraMisji. Masz dwa sposoby płatności: pierwszy - za pośrednictwem platformy PayPal - spowoduje comiesięczne pobranie wybranej przez Ciebie kwoty z Twojego konta (coś jakby zlecenie stałe); drugi - dzięki platformie TPay - spowoduje pobranie całej kwoty z góry, np. wybierając kwotę 5 złotych i deklarując chęć wsparcia przez trzy miesiące, TPay pobierze od razu 15 złotych, które następnie będzie przelewał raz na 30 dni na konto EkstraMisji. 

Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie jakim Nas obdarzyłeś/aś. Dołożymy wszelkich starań, byś się nie zawiódł/zawiodła.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Właśnie zafundowałeś/aś Nam jedno śniadanko gdzieś na trasie. Dzięki wielkie!
Takie wsparcie wystarczy, by trafić na specjalną zakładkę z listą Patronów EkstraMisji na blogu.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Właśnie zaprosiłeś/aś Nas do kawiarni na herbatę (albo wodę - zależy gdzie pójdziemy). Stokrotne dzięki!
A jeśli pominiemy herbatę, to będziemy mogli opłacić wstęp do muzeum czy innej atrakcji. Za danie Nam tej możliwości otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku "Twoja EkstraMisja". Publikowane są na niej materiały dostępne tylko dla Patronów, prowadzone są dyskusje nad kolejnymi miejscami, które Patroni chcieliby, żebyśmy odwiedzili i opisali. Znajdą się też i streamy, Q&A oraz konkursy z super nagrodami.

*Ten próg zawiera również nagrodę z progu 5 zł.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Cóż, opłaciłeś/aś Nam nocleg na polu namiotowym. I to takim na wypasie.
Wyślemy Ci pocztówkę z jakiegoś super miejsca. Nie zabraknie na niej skierowanych specjalnie do Ciebie podziękowań.

*Ten próg zawiera również nagrody z progów 5 i 10 zł.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Zaczynamy rozmawiać o poważnych pieniądzach. Za tą kwotę jesteśmy w stanie przeżyć nawet jeden dzień na obczyźnie. I to nie żałując na jedzenie i nocleg. Dzię-kuuu-jeee-myyy!
Jeśli w tym i każdym powyższym progu będzie łącznie przynajmniej dwóch Patronów, raz w miesiącu wylosujemy jednego z nich i wyślemy mu wybraną przez niego koszulkę lub inny gadżet ze sklepu EkstraMisji. Kto wie, może to właśnie Ciebie wylosujemy?

*Ten próg zawiera również nagrody z progów 5, 10 i 30 zł.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Masz dobrą duszę! Właśnie opłaciłeś/aś Nam weekendowy wypad w jakiś piękny region Polski, z dojazdem, wyżywieniem i noclegiem. To wiele dla Nas znaczy. Dziękujemy Ci.
Możesz wybrać miejsce, które chcesz opisać na blogu lub pokazać na kanałach EkstraMisji. Skontaktujemy się z Tobą już wkrótce.

*Ten próg zawiera również nagrody z progów 5, 10, 30 i 50 zł.
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Uff, zrobiło się gorąco! Ale co z tego!? Przecież właśnie zainwestowałeś/aś w Nas sporą sumkę i możemy na promocji wyhaczyć bilet na prom do Szwecji. Tam z pewnością nieco ochłoniemy.
A tak serio, to stokrotnie dziękujemy. Jest to ogromne wsparcie i z tego tytułu zasługujesz na specjalne traktowanie. Otrzymujesz szybszy dostęp do artykułów i filmów pojawiających się na blogu oraz kanałach EkstraMisji. Dodatkowo Twoje imię i nazwisko (lub ksywa, nazwa firmy, itp.) ląduje na specjalnym banerze pod artykułami, a także w napisach końcowych filmów z dołączonymi podziękowaniami za wsparcie.

*Ten próg zawiera również nagrody z progów 5, 10, 30, 50 i 100 zł.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Jesteś Patronem/ką przez ogrooomne "P". Właśnie pozwoliłeś/aś poczuć Nam wiatr wolności na Naszych twarzach. Dziękujemy!
W zamian otrzymujesz od Nas pięknie wydany album ze zdjęciami z Naszych podróży. Dołączamy indywidualną dedykację oraz spersonalizowane podziękowania w wersji wideo na płycie. Odezwiemy się do Ciebie już niedługo...

*Ten próg zawiera również nagrody z progów 5, 10, 30, 50, 100 i 150 zł.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
UWAGA! PRÓG TYLKO DLA FIRM I INSTYTUCJI (lub osób prywatnych, chcących koniecznie skorzystać z poniższej oferty)!

Masz ciekawy produkt związany z podróżami lub sportem, prowadzisz niezwykły hotel? Chcesz go zaprezentować Czytelnikom EkstraMisji? Przyjedziemy do Ciebie lub poczekamy na Twoją paczkę i zrealizujemy materiał promocyjny w luźnym, typowo "youtubowym" stylu. Wykonamy unboxing lub recenzję danego miejsca, dzięki którym Nasi Czytelnicy poznają Ciebie i Twój produkt. Zainteresowany? Wybierz ten próg a skontaktujemy się z Tobą.

*Ten próg nie zawiera nagród z niższych kwot.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
UWAGA! PRÓG TYLKO DLA FIRM I INSTYTUCJI (lub osób prywatnych, chcących koniecznie skorzystać z poniższej oferty)!

Jeśli chcesz pokazać swoją firmę, pochwalić się stworzonym przez siebie magicznym miejscem lub zaprezentować swój produkt, pomożemy Ci w tym. Zrealizujemy na terenie Polski od podstaw promocyjny materiał wideo, wykonamy jego obróbkę i dostarczymy go do Ciebie. Wybierz ten próg, a skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Dodatkowo logo Twojej firmy, hotelu, czy instytucji znajdzie się na blogu i nie zniknie przez cały czas trwania Twojego wsparcia.

*Ten próg nie zawiera nagród z niższych kwot.
Zostań patronem
2500 zł / miesiąc
patroni: 0
UWAGA! PRÓG TYLKO DLA FIRM I INSTYTUCJI (lub osób prywatnych, chcących koniecznie skorzystać z poniższej oferty)!

Jeśli chcesz pokazać swoją firmę, pochwalić się stworzonym przez siebie magicznym miejscem lub zaprezentować swój produkt, pomożemy Ci w tym. Zrealizujemy na terenie Polski lub za granicą od podstaw promocyjny materiał wideo, wykonamy jego obróbkę i dostarczymy do Ciebie. Wybierz ten próg, a skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Dodatkowo logo firmy, hotelu czy instytucji, której dotyczy zlecenie znajdzie się na blogu i nie zniknie przez cały czas trwania wsparcia. Ponadto pojawi się na oficjalnym banerze organizowanych przez Nas wypraw prezentujących sponsorów wyjazdu i nie zniknie przez cały czas trwania wyprawy.

*Ten próg nie zawiera nagród z niższych kwot.
Zostań patronem