Fundacja Instrat

W Patronite od 15.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
120 łącznie
Platforma energy.instrat.pl została stworzona przez Fundację Instrat, think-tank specjalizujący się badaniach nad energetyką i środowiskiem, gospodarką cyfrową oraz zrównoważonym finansowaniem. Jesteśmy pierwszy polskim bankiem danych nt. elektroenergetyki, górnictwa oraz klimatu w otwartym dostępie

O Autorze

Witamy na pierwszej polskiej platformie danych z energetyki i górnictwa w otwartym dostępie - energy.instrat.pl

 

 

 

 

 

 

 

Prezentowane dane pochodzą z różnych źródeł polskich i zagranicznych. Szczegółowy opis poszczególnych źródeł danych zamieszczono w zakładce "Dokumentacja". Portal pozwala na interakcję z wykresami i dostosowanie ich do własnych potrzeb - możliwy jest wybór szeregu źródeł danych czy sposobu agregacji danych, a także filtrowanie po jednostkach wytwórczych czy paliwach. Za pomocą kalendarza zmienić można zakres wyświetlanych danych. Klikając na pozycję w legendzie można ograniczyć widok do konkretnej serii danych. Więcej informacji o użytkowaniu platformy można znaleźć w zakładce "Dokumentacja".

Projekt Fundacji Instrat - think tanku zajmującego się transformacją energetyczną, gospodarką cyfrową i zrównoważonym finansowaniem. Tworzymy interaktywne narzędzia w otwartym dostępie, które służą inwestorom i decydentom w podejmowaniu decyzji zgodnych z interesem publicznym. Przykładem poprzedniego naszego sukcesu jest seria analiz ekonomicznych nt. opłacalności projektu budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C, w tym interaktywny kalkulator NPV & LCOE dostępny tutaj.

Platforma oparta o oprogramowanie open source plotly/dash oraz hosting Azure neutralny środowiskowo. Sfinansowano dzięki: wsparciu CAN Europe, środkom własnym Fundacji, Programowi Dotacji Microsoft... oraz TOBIE, jeśli tylko wesprzesz nasz swoją darowizną! ?

Więcej o naszej platformie w naszych mediach społecznościowych:

 

Licencja: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0), o ile nie podano inaczej.

Kontakt: energy@instrat.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Krzy Strg
Krzy Strg
Próg: 20 zł