Avatar użytkownika

Fundacja Instrat

0
patronów
0 
miesięcznie
120 
łącznie
0
patronów
0 zł 120 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wow, tyle hajsu! Za tę dychę mógłbyś przejechać 100 km autem elektrycznym, ale wolałeś wesprzeć nas - dziękujemy :) W zamian będziemy co najmniej raz dziennie publikować wykresy z nowymi zbiorami danych na naszym profilu na Twitterze. Jak zwykle opatrzymy je komentarzem i wejdziemy w dyskusję z czytelniczkami i czytelnikami
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
30 dostępnych miejsc
Nie no, od takiego socjalizmu to się rozleniwimy, przestań, bo jeszcze przestaniemy pracować... Jeśli 30 osób będzie w stanie wydawać na nas miesięcznie aż tyle, to utrzymamy nasz serwer (Microsoft Azure - zasilany 100% OZE) co pozwoli Wam szybko pobierać nasze dane bez ograniczeń w przepustowości. A Ty dzięki temu spędzisz jeszcze mniej czasu na zbieraniu danych z różnych miejsc w złych formatach - bo u nas dane oraz wykres są od razu w jednym miejscu i to w otwartym dostępie (CC BY-SA 4.0). Jeśli nie uzbieramy na utrzymanie serwera, to będziemy zmuszeni ograniczyć dostępność niektórych funkcji, zamiast je rozwijać.
40 zł miesięcznie
Wybierz 40 zł
50 dostępnych miejsc
Zamiast odkładać na kolejny model Tesli postanowiłeś/aś wesprzeć naszą działalność - chcemy Ci to wynagrodzić umieszczeniem Twojego imienia i nazwiska w gronie osób wspierających rozwój platformy w panelu Dokumentacja. Będziemy tę część aktualizować na koniec każdego miesiąca. Gdyby tak hojnych Patronów i Patronek jak Ty było ponad 50, to opłacilibyśmy koszty osobowe naszych grafików i graficzek, którzy pracują nad poprawą UX i designu naszej platformy. Wszystko po to, abyś mógł / mogła jeszcze szybciej i sprawniej znaleźć te dane, których wcześniej znalezienie i obrobienie zajęłoby godziny...
100 zł miesięcznie
Od dawna wiedzieliśmy, że w energetyce płace są wyższe niż w innych sektorach gospodarki, ale nie liczyliśmy na to, że w Polsce jest aż tylu filantropów... Twoje miesięczne wsparcie o wartości 100 złotych to dla nas duże wyróżnienie - wierzymy, że traktujesz inwestycję w naszą platformę jako swoją oszczędność czasu i nerwów zszarganych po odczytywaniu pikseli z wykresów w PDFie... W zamian proponujemy Ci (analogicznie do kwoty wsparcia 40 zł) wzmiankę w panelu Dokumentacja i zapraszamy do sugestii, jaki zbiór danych i wizualizacja mogłyby się znaleźć na naszej platformie. Na 99% wiemy, skąd znaleźć dane, które masz na myśli - nie gwarantujemy, że je umieścimy (czasochłonność obróbki, legalność pozyskania zbioru danych), ale zrobimy co w naszej mocy, aby uwzględnić Twoją propozycję.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Instrat w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Platforma energy.instrat.pl została stworzona przez Fundację Instrat, think-tank specjalizujący się badaniach nad energetyką i środowiskiem, gospodarką cyfrową oraz zrównoważonym finansowaniem. Jesteśmy pierwszy polskim bankiem danych nt. elektroenergetyki, górnictwa oraz klimatu w otwartym dostępie

Witamy na pierwszej polskiej platformie danych z energetyki i górnictwa w otwartym dostępie - energy.instrat.pl

 

 

 

 

 

 

 

Prezentowane dane pochodzą z różnych źródeł polskich i zagranicznych. Szczegółowy opis poszczególnych źródeł danych zamieszczono w zakładce "Dokumentacja". Portal pozwala na interakcję z wykresami i dostosowanie ich do własnych potrzeb - możliwy jest wybór szeregu źródeł danych czy sposobu agregacji danych, a także filtrowanie po jednostkach wytwórczych czy paliwach. Za pomocą kalendarza zmienić można zakres wyświetlanych danych. Klikając na pozycję w legendzie można ograniczyć widok do konkretnej serii danych. Więcej informacji o użytkowaniu platformy można znaleźć w zakładce "Dokumentacja".

Projekt Fundacji Instrat - think tanku zajmującego się transformacją energetyczną, gospodarką cyfrową i zrównoważonym finansowaniem. Tworzymy interaktywne narzędzia w otwartym dostępie, które służą inwestorom i decydentom w podejmowaniu decyzji zgodnych z interesem publicznym. Przykładem poprzedniego naszego sukcesu jest seria analiz ekonomicznych nt. opłacalności projektu budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C, w tym interaktywny kalkulator NPV & LCOE dostępny tutaj.

Platforma oparta o oprogramowanie open source plotly/dash oraz hosting Azure neutralny środowiskowo. Sfinansowano dzięki: wsparciu CAN Europe, środkom własnym Fundacji, Programowi Dotacji Microsoft... oraz TOBIE, jeśli tylko wesprzesz nasz swoją darowizną! ?

Więcej o naszej platformie w naszych mediach społecznościowych:

 

Licencja: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0), o ile nie podano inaczej.

Kontakt: energy@instrat.pl

Cele Autora

Utrzymać wysoką przepustowość serwerów
  • 500 zł miesięcznie
  • 500 zł brakuje
0%
Im lepszy mamy pakiet na Azure, tym szybciej śmiga nasza platforma, a Ty możesz szybko i sprawnie pobierać więcej danych w formacie XLS i CSV, zamiast kopiować tabelki z PDF do Excela lub odczytywać piksele linijką na ekranie (i tak robimy to za Ciebie!)
Zakup oraz połączenie baz danych o polskich elektrowniach
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
Wikipedia przydaje się do wielu rzeczy, ale lepiej czytać tam Pana Tadeusza przed maturą niż szukać informacji o ostatnim remoncie kotła jednej z wielu miejskich elektrociepłowni. Pomóż nam połączyć istniejące bazy danych - to około 10 źródeł polskich i zagranicznych, w tym płatne (piszemy o nich w panelu Dokumentacja). Dzięki temu stworzymy największą polską bazę danych o elektrowniach i elektrociepłowniach (zawodowych i przemysłowych).

Co oczywiste, będzie w otwartym dostępie u nas w Panelu Mapa elektrowni, z możliwością wizualizacji większości parametrów i szybkiego pobierania całej bazy w formacie XLS i CSV.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Instrat już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krzy Strg
Krzy Strg
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.