ESTE Rap Lokal

W Patronite od 05.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
630 łącznie
Siemanko :) Jestem ESTE, zajmuję się produkcją muzyczną oraz filmową. Aktualnie współtworzę projekty ESKO POLO oraz Rap Lokal. Chciałbym rozwinąć swoją grupę medialną ''ESTE multimedia'' poprzez zakup nowego sprzętu, ale do tego potrzebuję Waszej pomocy.

O Autorze

Zainteresowanie muzyką pojawiło się w moim życiu gdy miałem około 12 (1999) lat i do tej pory to jeden z moich głównych motorów napędowych. Nagrywanie w późnych 90'tych nie było proste. Brak podkładów i mikrofonu oraz fatalna jakość nagrań na kasetach audio to tylko kilka przeszkód, które stały mi na drodze. Gdy dostałem pierwszego ''peceta'' szybko zacząłem tworzyć muzykę na prostych programach, ale stwierdziłem, że minie sporo czasu zanim jakość nagrań będzie zadowalająca. Odwiesiłem mikrofon i skupiłem się na ''bitach'' 

>>fast forward>> 

Rok 2008. Moje podkłady były coraz lepsze więc postanowiłem podzielić się moją twórczością na rewolucyjnej wtedy platformie YouTube. Wrzuciłem swój pierwszy ''bit''.

Tak, wiem - średniawka... zgadzam się, ale wtedy tworzenie muzyki dawało mi mega przyjemność. To był okres mojej największej aktywności bo w przeciągu 2 lat stworzyłem jakieś 200 podkładów (ponad 100 jest dalej na moim kanale YouTube). Głód progresu nie opuszczał mnie i pomyślałem: ''może spróbuje rapowania?'' Jak pomyślałem, tak zrobiłem i oprócz gołych podkładów zacząłem uploadować również pełne kawałki:

Jakość nagrań nie była rewelacyjna w porównaniu do czołówki polskiej i światowej rap sceny, ale czułem, że idę w dobrym kierunku.

Rok 2011. Ciężka sytuacja finansowa zmusiła mnie do wyjazdu za granicę. Był to ciężki okres bo odciąłem się od przyjaciół, rodziny i zajawki ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. Pracowałem jako cleaner prasy drukującej i chociaż robota była brudna, hajs był czysty. Oprócz lepszych zarobków emigracja zaoferowała mi również mnóstwo wolnego czasu, który przeznaczyłem na poszerzanie wiedzy o produkcji muzycznej i filmowej. Mój warsztat zyskał na jakości. Inwestowałem w sprzęt bo wierzyłem, że to moja droga i zacząłem wrzucać moje video w neta. Powstało kilka fajnych projektów, a moją sytuację najlepiej przedstawia ten klip:

Rok 2016. Czas leci, powstają nowe kawałki, nowe klipy (sprawdzajcie mój kanał YouTube) i nagle mam pomysł: chcę zorganizować Rap Lokal - koncert lokalnych artystów w moim rodzinnym mieście Pabianicach. Z pomocą kilku znajomych robimy to!!! W tym samym czasie mój znajomy (Łukasz Miller) wychodzi ze śpiączki po wypadku. Okazuje się, że doznał paraliżu cztero-kończynowego i potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację. Postanawiamy nie zarabiać na koncercie, a pieniądze z biletów przeznacza,y właśnie na niego. BOOM!!! Impreza jest udana, a Rap Lokal staje się akcją charytatywną.

Rap Lokal to akcja charytatywna, której głównym celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, ale również odkrywanie talentów, promowanie miast i ich lokalnych biznesów. Wszystkie cele są osiągane dzięki organizacji koncertów poprzedzanych klipami muzycznymi. Akcja powstała w 2016 roku w Pabianicach z inicjatywy rapera ESTE i systematycznie wraca do tego miasta aby grać dla Łukasza Millera - niepełnosprawnego chłopaka, od którego wszystko się zaczęło. Od 2018 roku poszerzyliśmy zasięg działania o kolejne miasta (Końskie, Bełchatów, Jarocin, Chorzów) i tym samym staliśmy się ogólnopolską akcją o dobrej renomie. Dzięki dużemu zainteresowaniu oraz zaangażowaniu coraz większej grupy ludzi rośniemy w siłę i planujemy stać się największą tego typu organizacją w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej świetnej inicjatywy i dalej są z nami.

Więcej informacji o naszych dokonaniach na naszym profilu Fanpage'u: 

https://www.facebook.com/raplokalpolska/

Nasze dotychczasowe klipy z serii Rap Lokal:

https://www.youtube.com/watch?v=MlR80HqIAxk&list=PL_TxF0lca7Nf5xK3HBeJtbG_qBJwXI4NM

Niżej moje przeboje :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika