Avatar użytkownika

Eurowizja.org

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Oficjalne konto redakcji eurowizja.org, działającej przy Stowarzyszeniu Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.

Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska należy do sieci klubów OGAE, która skupia fanów tego widowiska z całej Europy. Nasz najważniejszy projekt i oficjalny portal informacyjny to eurowzja.org - największa strona internetowa w Polsce, poświęcona Eurowizji i Eurowizji Junior.
To właśnie nasi redaktorzy relacjonują konkurs z centrum prasowego na żywo. Jesteśmy też obecni na Eurowizji Junior czy selekcjach narodowych, takich jak szwedzkie Melodifestivalen, estońskie Eesti Laul czy fińskie UMK. 

Eurowizja to wydarzenie telewizyjne o wieloletniej tradycji, które zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Dlatego my nie poprzestajemy jedynie na relacjach z bieżących edycji. Wracamy do konkursów, wykonawców i utworów sprzed lat. Nasi redaktorzy nagrywają wywiady z gwiazdami ESC oraz osobami związanymi z tym wyjątkowym przedsięwzięciem.
 

Bardzo zależy nam na tym, aby gromadzić wszystkich, którzy tak jak my pasjonują się eurowizyjnymi przebojami, wykonawcami i wyjątkowym klimatem tego wydarzenia. Dlatego mocno stawiamy również na media społecznościowe. Chcemy, aby było nas, eurowizyjnych fanów, jak najwięcej. Chcemy być bliżej Was, dać się poznać i poznać Was jak najlepiej. Rozwijamy media społecznościowe – znajdziecie nas na FB, Instagramie, Tiktoku, Twitterze. Zapraszamy do grupy „Warsaw Calling” na Facebooku i na nasz kanał YT – znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów, wywiadów, rozmów, także z Konkursu Piosenki Eurowizji i Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci oraz autorski podcast „12 punktów”. 

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Od początku stawiamy na jakość prezentowanych materiałów. Chcemy być profesjonalni, wiarygodni i fascynujący - jak Konkurs Piosenki Eurowizji. Dbamy o merytorykę i przystępność tekstów oraz komfortowy odbiór naszych materiałów video.
Chcemy, żeby nasze filmy, wywiady i felietony były arcyciekawe i na czasie. Chcemy być obecni tam, gdzie odbywają się interesujące wydarzenia związane z Eurowizją. Naszym celem jest relacjonowanie na gorąco, ale także przybliżanie ciekawostek oraz fascynującej historii Eurowizji.
 

Zapraszamy Was do wspólnego projektu, bo wszystko, co dzieje się w ramach eurowizja.org, to pasja, realizowana dlatego, że ten konkurs jest dla nas (i dla Was) prawdziwym świętem piosenki.
Razem z Wami – Patronkami_ i Patronami_ - mamy szansę uczestniczenia w kolejnych edycjach, prezentowania najświeższych i najciekawszych materiałów, zaproszenia Was za kulisy i na spotkania z nowymi i znanymi gwiazdami eurowizyjnych scen.
Dzięki Patronom_nkom możemy realnie myśleć o relacjach prosto z najbliższej, brytyjskiej odsłony – Eurowizji 2023. Zależy nam przede wszystkim na zebraniu środków na:

-utrzymanie strony internetowej eurowizja.org i zakup dodatkowego miejsca na serwerze, który rocznie odwiedza kilka milionów czytelników,
-zakup dodatkowych licencji na programy do montażu, grafiki,
-konserwację obecnego oraz zakup nowego sprzętu, niezbędnego do przygotowania materiałów wideo (mikrofony, tripod, statyw, kamera, aparat fotograficzny, recorder, kable),
-dofinansowanie dla naszych redaktorów_ek na wyjazdy eurowizyjne (Eurowizja, Eurowizja Junior, Eurovision in Concert, Het Grote Songfestivalfeest, London Eurovision Party).