Eurudyta

W Patronite od 10.05.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 852

liczba Patronów: 807

6 patronów
140 zł miesięcznie
1 560 zł łącznie
Projekt mający na celu wyeliminowanie z polskiej szkoły testomanii, czyli ciągłych klasówek, sprawdzianów, kartkówek i odpytywania. Zwolniony w ten sposób czas pomożemy nauczycielom wykorzystać na faktyczne nauczanie, rozmowy, debatę, warsztat czy projekt.

O Autorze

Czy uważasz że polska szkoła dobrze przygotowuje nasze dzieci do życia w nowoczesnym społeczeństwie?

Ja mam w tej szkole córkę. Oraz całą masę wątpliwości. Obawiam się, że większość czasu w szkole to czas zmarnowany.

Czy nasi nauczyciele mogą dobrze pracować będąc tak słabo opłacani?

Oczywiście, że nie. Dlatego powstał Eurudyta - system łączący Facebooka, YouTube i Spotify dla edukacji. 

Chcę, żeby nauczanie w końcu weszło w 21 wiek, i chcę jako nauczyciel, żeby moja praca była ceniona i dobrze opłacana. Jeżeli te cele są dla ciebie ważne, czytaj dalej:

 

Kim jestem?

Nazywam się Dariusz Sochacki, i jestem nauczycielem anglistą.

Po powrocie z trzyletniego wygnania w Azji i Australii wznowiłem pracę w naszej polskiej szkole, i z miesiąca na miesiąc znowu zaczęły mi opadać ręce i inne części ciała...

Co złego jest w naszej szkole?

Największym i najbardziej szkodliwym aspektem polskiej szkoły jest wg mnie (ale nie tylko) system ocen, średnich, rankingów, i egzaminów. Jest to system wprowadzony nie dla dobra uczniów, ale w celu oceniania i wywierania presji na nauczycieli przez urzędników MEN, co odbija się oczywiście na zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. 

W takim systemie, co obserwuję od lat, nauczyciele uczą pod egzaminy, w rezultacie zmieniając potencjalnie ciekawe doświadczenie poznawcze w przykry obowiązek.

Jednocześnie marnowane są setki tysięcy godzin ich pracy oraz masa papieru na odpytywanie, testowanie, poprawianie testów i uzupełnianie dokumentacji.

Dlatego zainspirowany pracą w szkołach międzynarodowych w Laosie (tak tak, w kraju trzeciego świata) postanowiłem spróbować to zmienić.

Stworzyłem więc Projekt Eurudyta , jako zupełnie nowy pomysł na uczenie się.

 

 

W założeniu ma to być połączenie funkcjonalności Facebooka, YouTube i Spotify dla edukacji.

Powiązanie nauki i połączenie uczących się we wzajemnie wspierającą się społeczność umożliwia wbudowanie mechanizmów motywujących, które w państwowej szkole nie mają racji bytu ze względu na wyścig za średnią. Zastosowane algorytmów daje możliwość indywidualizacji nauki, a system wynagradzania za pracę w przyszłości umożliwi nauczycielom osiąganie godnych dochodów ze swojej pracy dodatkowej, której i tak na co dzień wykonują dużo.

Celem, do którego można po kilku latach doprowadzić, jest między innymi wyeliminowanie testomanii, oddanie decyzji w ręce ucznia, stworzenie możliwości do swobodnej nauki na własnych zasadach, i umożliwienie szkolnictwu reagowania na potrzeby gwałtownie zmieniającego się świata.

Strona już działa, i osobiście testuję ją na garstce uczniów wiejskiej szkoły podstawowej oraz na korepetycjach. Moi uczniowie, co widzę od razu, dużo lepiej przyswajają materiał, a ja na lekcjach nie odpytuję, nie robię kartkówek ani sprawdzianów - są zadowoleni :) 

A ja podniosłem stawki za korepetycje o średnio 40%, więc już teraz więcej zarabiam. System jest bardzo skuteczny dla uczniów, dlatego na podwyżkę stawek (o dziwo!) bez problemu się godzą.

Można się zarejestrować na www.eurudyta.pl (tylko proszę dobrze uzupełnić sobie profil, i dodać sobie np. mnie do znajomych - użytkownik pandarek ;) ) 

Platforma edukacyjna Eurudyta składać się będzie z modułu przeglądarkowego oraz aplikacji mobilnych, ale na razie wszystko działa na przeglądarce, i najlepiej jako uczeń testować na smartfonie, a jako nauczyciel na PC.

Jak zapewne zobaczycie, udało się już wprowadzić dużo funkcji, ale jest to mniej więcej 20% tego co zaplanowałem. Na bieżąco pracują nad tym informatycy, na których niestety mam bardzo ograniczony budżet, ponieważ kapitał początkowy już dawno się skończył i zarabiam na nich własną pracą.

Dlatego postanowiłem założyć profil na Patronite, licząc na to, że ci, którzy podobnie jak ja uważają, że tak dalej w szkole być nie może, zechcą wesprzeć tę inicjatywę.

Obecnie pracuję nad modułem zarzązania kontami tak, aby każdy nauczyciel mógł bez wysiłku otrzymywać pieniądze za prowadzone konta. 

W najbliższym czasie czeka nas optymalizacja modułu ściągania grafik do fiszek, oraz dokończenie funkcjonalności INTERAKTYWNEGO QUIZU VIDEO, co zmieni portal w narzędzie podobne do YouTube, tyle że interaktywne, z przeznaczeniem dla edukacji.

Więcej informacji poniżej:

Film przedstawiający moją wizję i ambicje można oglądnąć poniżej.

 

Pomijając już kwestie zarobków nauczycielskich poniżej opisałem szerszy kontekst całęgo przedsięwzięcia:

Otóż, platforma taka jak ta, którą tworzę, a która już od dawna powinna istnieć, umożliwi nauczycielom stopniowe odejście od urzędniczych czynności, co pozostawi dużo czasu na metody nowoczesne, oparte na kształceniu miękkich umiejętności, rozwijanie kreatywności, empatii, umiejętności debaty, logicznego myślenia, i kojarzenia faktów z różnych dyscyplin wiedzy.

Umożliwi uczniom w całej Polsce dostęp do nowoczesnych, aktualnych, interaktywnych materiałów edukacyjnych poprzez urządzenia mobilne i komputery, tak aby mogli po pierwsze sami decydować czego chcą się uczyć, a po drugie, zwiększyć efektywność nauki, poprzez zaangażowanie w interaktywne, inteligentne formy uczenia się, nie zaś strumieniowy, liniowy przekaz nauczyciel-klasa.

Pracuję nad tym rozwiązaniem od kilku lat, i mam w planach wiele ciekawych, nowoczesnych rozwiązań wspierających między innymi naukę np. programowania, grafiki i animacji komputerowej, pracę projektową, projekty międzydyscyplinarne. Potencjał jest ogromny!

Wiele z funkcji oprze się o tzw inteligencję rozproszoną (w odróżnieniu od sztucznej), dlatego chatboty symulujące np kelnera czy klienta w banku mogą już za dwa lata wspierać edukację w wielu obszarach.

Równie ważnym aspektem jest to, aby stworzyć interfejs pomiędzy pracodawcami a uczniami. Taki interfejs pozwoli bardzo ściśle dostosować cele ucznia do konkretnych zawodów, co usprawni zarówno proces poszukiwania pracy lub zdobywania kwalifikacji do danego zawodu, jak i proces rekrutacji i szkolenia nowych pracowników przez firmy. To jest ten element którego do tej pory brakuje, i którego brak powoduje powszechną opinię, że nasza szkoła nie przygotowuje dzieci do życia.

 

Te cele uzyskały już znaczne poparcie społeczności, która uzbierała ponad 11 000 zł na start. Pisano o nim również w prasie. Niestety te środki już dawno zostały wchłonięte, a poza nimi wydałem już 30 tysięcy własnych pieniędzy.

 

Pełny tekst w wersji elektronicznej: http://24tp.pl/n/47445

Proszę Was o wsparcie projektu, i w miarę możliwości udostępnienie mojego profilu znajomym - bez waszego wsparcia niewykluczone, że będę musiał projekt zarzucić, gdyż w obecnej formule nie będę go w stanie długo finansować samemu...

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni