Eurudyta

W Patronite od 10.05.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1385

Liczba Patronów: 1499

Zostań Patronem
4 patronów
100 miesięcznie
2 640 łącznie
Walczymy z dezinformacją, brakiem krytycznego myślenia w szkołach, indolencją MENu, budujemy lepsze narzędzia edukacyjne dla naszych dzieci, młodzieży, a nade wszystko, przywracamy rolę nauczyciela do roli przewodnika, partnera, który wspiera, zamiast kontrolować.

O Autorze

#KIM JESTEŚMY?

 

#RobimyRuch

#TworzyMyJakośćwEdukacji

 

WIĘCEJ O NAS

https://ja-nauczyciel.pl/nasz-zespol

 

CZEGO CHCEMY?

W związku z ogromnym wzrostem liczebności grup antyszczepionkowych, płaskoziemczych i innych tym podobnych, przy jednoczesnym upadku systemu oświaty w Polsce, którego rezultatem jest właśnie podatność Polaków na manipulację i dezinformację, jako fundacja i ruch skupiający osoby ze środowiska akademickiego budujemy narzędzie do przeprowadzenia oddolnych zmian w systemie szkolnictwa.

 

Jest to według nas “szczepionka na MEN” - chcemy dać możliwość naszym dzieciom, uczniom i rodzicom uzyskiwać rzetelną wiedzę, rozwijać swoje pasje i zainteresowania w tempie dostosowanym do ich możliwości, wbrew działaniom centrali, czyli Ministerstwa Edukacji. 


Szczepionka jest konieczna, gdyż MEN szkodzi naszym uczniom i nauczycielom poprzez:

 

 • Zalewanie nauczycieli i dyrektorów ogromem biurokracji, przez co nie mają czasu na pracę z młodym człowiekiem, który potrzebuje wsparcia i przewodnictwa.

 • Cięcie kosztów na edukację, co zwiększa liczebność klas do poziomu, w którym nie może być mowy o relacji czy indywidualizacji

 • Przeładowywanie podstaw programowych i zatwierdzanie podręczników, które swoją obszernością powodują szaleńczy pośpiech, wymuszają zadawanie prac domowych, co przenosi dużą część obowiązków jakie powinna spełniać szkoła na rodziców i uczniów.

 • Tragiczne zaniedbania w obszarze dostosowywania wiedzy i sposobów kształcenia do potrzeb nowoczesnego społeczeństwa, co powoduje nieumiejętność samodzielnego poszukiwania informacji i weryfikowania ich prawdziwości (co z resztą jest na rękę rządzącym)


Tak więc w obliczu celowych zaniedbań polskich rządów, musimy połączyć siły, i sami zbudować narzędzia, dzięki którym będziemy mogli wyrwać polską szkołę z marazmu w jakim tkwi od lat. 

 

#Co tworzymy?

 

EURUDYTA TO:

Nowy rodzaj platformy edukacyjnej konstruowanej specjalnie dla polskiego nauczyciela przez polskich nauczycieli w celu wspierania edukacji prawdziwie hybrydowej. 

To nowoczesne narzędzie łączące funkcje znane z portali takich jak Facebook, YouTube i Spotify, które pozwoli polskim uczniom i nauczycielom zdobywanie i poszerzanie wiedzy na swoich zasadach. 

To sposób na odejście od testomanii, odpytywania i kartkówek, a więc mniej stresu, mniej ściągania, większa przejrzystość.

To szansa na przeniesienie polskiej oświaty w XXI wiek, dzięki narzędziom, które sami oddolnie stworzymy, ponieważ na Ministerstwo Edukacji w tej kwestii nie możemy liczyć.

To społeczność ludzi zainteresowanych rozwojem swoich pasji, którzy wspierają się nawzajem w osiąganiu zindywidualizowanych celów.

To szansa dla uczniów na samodzielne pogłębianie swoich zainteresowań w kontekscie szkoły, zamiast bezwiednego wypełniania poleceń centrali (MEN)

To narzędzie, które umożliwi nauczycielom stopniowe odejście od urzędniczych czynności, co pozostawi dużo czasu na metody nowoczesne, oparte na kształceniu miękkich umiejętności, rozwijanie kreatywności, empatii, umiejętności debaty, logicznego myślenia, i kojarzenia faktów z różnych dyscyplin wiedzy.

Platforma Eurudyta umożliwi uczniom w całej Polsce dostęp do nowoczesnych, aktualnych, interaktywnych materiałów edukacyjnych poprzez urządzenia mobilne i komputery, tak aby mogli po pierwsze sami decydować czego chcą się uczyć, a po drugie, zwiększyć efektywność nauki, poprzez zaangażowanie w interaktywne, inteligentne formy uczenia się, nie zaś strumieniowy, liniowy przekaz nauczyciel-klasa.

To, wreszcie, szansa dla nauczycieli na skuteczniejszą pracę, która będzie mogła przynosić im dodatkowy dochód pasywny.

Platforma edukacyjna Eurudyta składać się będzie z modułu przeglądarkowego oraz aplikacji mobilnych. Obecnie platforma jest z powodzeniem testowana i wykorzystywana w przynajmniej jednej państwowej szkole podstawowej. Już w wersji MVP pozwala nauczycielom na uatrakcyjnienie swoich lekcji i zaprzestanie ciągłego testowania i odpytywania, a uczniom daje możliwość pracowania we własnym tempie.

Poniżej prezentujemy przykładową grafikę - widok strony głównej ucznia. Jest widoczny moduł społecznościowy oraz polecone uczniowi materiały edukacyjne. Przeglądanie treści wygląda podobnie jak na Facebooku, a uczeń może przeglądać zasoby polecane mu przez system, lub te, których już używał, i śledzić swoje postępy. Może również podglądać jak uczą się jego znajomi i czerpać z ich pracy inspirację.

Zachęcamy Was do wsparcia naszej inicjatywy!

Razem możemy więcej (niż MEN).

Razem wygramy lepszą przyszłość dla naszych dzieci!

Razem zbudujemy nowoczesne, wykształcone społeczeństwo!

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni