Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych w kinie

W Patronite od 19.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1345

Liczba Patronów: 1274

Zostań Patronem
6 patronów
140 miesięcznie
690 łącznie
Autorski, pierwszy w Polsce blog filmowy poświęcony w całości postaciom zwierzęcym w kinie z perspektywy Animal Studies. Analizy filmów i postaci z podziałem na trzy główne kategorie: filmowe zwierzęta ogółem, filmowe psy oraz koty. Zawiera ponadto rozbudowany katalog gatunków zwierząt od A do Z.

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Marta Chrzczanowicz. Z wykształcenia jestem antropozoolożką (badam relacje pomiędzy ludźmi a zwierzętami pozaludzkimi), zoopsycholożką i filolożką polską. Jestem również twórczynią i autorką pierwszego w Polsce bloga poświęconego w całości obecności zwierząt w kinie, rozpatrywanej z perspektywy Animal Studies, o nazwie:

Filmowe zwierzęta – blog o postaciach zwierzęcych w kinie, a także dwóch jego projektów pobocznych, o nazwach:

  • Filmowe Koty – blog o kocich postaciach w kinie,
  • Filmowe Psy – blog o psich postaciach w kinie.

Powstały one z połączenia dwóch moich największych pasji: miłości do zwierząt i kina. Wszystkie blogi są dostępne na Facebooku oraz Instagramie i zawierają moje recenzje oraz nagrania moich webinarów (zrealizowanych we współpracy z Polską Półką Filmową), wywiadów ze mną, a także ciekawostki z planów filmowych oraz archiwalia.

Ponadto, regularnie piszę artykuły poświęcone filmowym zwierzętom, a także psychologii zwierząt. Obecnie współpracuję z ProAnima.pl Portalem Promocji Kultury i Magazynem Vege. Napisałam również artykuł na zaproszenie Final Girls - magazyn o kinie.

Praca nad blogami zajmuje mi coraz więcej czasu: zanim napiszę o danym filmie, w którym występują zwierzęcy bohaterowie, muszę go obejrzeć, dokonać researchu na  temat jego i twórców, a także zwierzęcych aktorów. Pochłania to bardzo dużo mojego czasu wolnego, jak również środków finansowych, bez których regularne prowadzenie blogów nie jest obecnie możliwe.

Wiedza, jak wszystko, kosztuje: muszę kupić książki (niejednokrotnie są to unikatowe materiały sprowadzane z zagranicy, a w związku z tym bardzo kosztowne), mieć dostęp do płatnych, legalnych źródeł filmów w Internecie, uczestniczyć w webinarach pogłębiających moją filmową wiedzę oraz w festiwalach filmowych…koszty można by mnożyć, a ponieważ prowadzenie blogów w pojedynkę (i to trzech na raz!) jest pracą niełatwą, zmuszona jestem poprosić Was o wsparcie finansowe.

Każda wpłata się liczy i za każdą będę niezmiernie wdzięczna. Jeśli doceniacie to, co robię i chcecie, żebym mogła to robić „na pełen etat” (bo prowadzenie bloga to też praca), a także rozwijać blogi i nie musiała się martwić o finanse, to zapraszam Was do objęcia mojego bloga patronatem. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam serdecznie!

Marta

Tu możecie mnie znaleźć:

Autorką logo i banerów z zakładki "Galeria" jest Miaquapetart.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Diana Dąbrowska
Diana Dąbrowska
Próg: 20 zł
Małgorzata Przybyłowicz
Małgorzata Przybyłowicz
Próg: 50 zł
Ania Meyer
Ania Meyer
Próg: 10 zł
Anna Jozwiak
Anna Jozwiak
Próg: 20 zł
Tomasz Wierciński
Tomasz Wierciński
Próg: 20 zł
Marlena Gracz
Marlena Gracz
Próg: 20 zł