Jazz - Alternatywa - Koncerty - Warsztaty

W Patronite od 20.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 598

Liczba Patronów: 640

Zostań Patronem
Kup na prezent
29 patronów
930 miesięcznie
2 900 łącznie
Jesteśmy stowarzyszeniem non-profit organizującym warsztaty i koncerty w uroczej miejscowości Kąty Rybackie, która położona jest w samym centrum Parku Krajobrazowego "Mierzeja wiślana". Wydarzenia odbywają się w lokalu Janosikówka.

O Autorze

 

 

Cześć! 

Lecimy bez owijania w bawełnę. Najpierw stworzyliśmy oficjalną część wizytówki, prezentując pomysły i idee, ale było to zbyt formalne, miałkie, za mało bezpośrednie. Dlatego trochę zmieniamy styla pisania i lecimy z tematem. W dalszych słowach będziemy się starali przekonać cię, że warto nam pomóc i spróbujemy sprawić, abyś poczuł/a, że nasza inicjatywa ma sens i jest POTRZEBNA. Ważnym jest dla nas, by wydarzenia Fisherman Angles, na zawsze wspierały idee równego dostępu do kultury. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli staniesz się częścią tego ruchu!

LESSGO

Jesteśmy młodą organizacją, która dopiero stawia pierwsze kroki. Udało nam się stworzyć kilka pięknych wydarzeń i niektóre z nich zarejestrować. Robimy to przede wszystkim dla Was, czyli dla osób łaknących muzycznych wrażeń i dla artystów, tworząc unikatową przestrzeń, w której mogą dzielić się swoją piękną muzyką. 

Organizacja wydarzenia tej wielkości, w tym konkretnym lokalu (Janosikówka) wynosi około 7000-10000 zł. Mamy bardzo dużo szczęścia, bo trafiamy na artystów, którzy mimo wiedzy, że posiadamy bardzo ograniczone środki, zgadzają się u nas wystąpić i pomóc nam przy organizacji wydarzenia (bardzo często rezygnując z dużej części należnej im zapłaty). Artyści mają świadomość, że jeśli sami nie stworzą sobie przestrzeni do działania, to w dobie wszechogarniającego kryzysu nikt im realnie nie pomoże (lub pomoże w bardzo ograniczonym zakresie). Na ten moment wszystkie koncerty organizowane są w Janosikówce dzięki pomocy i zaufaniu właściciela lokalu, Pana Piotra Janoszka, który od początku wspiera wszystkie cele stowarzyszenia.Naszym marzeniem jest jednak mieć taką moc, aby móc naszych artystów należycie nagradzać za swój ciężki wkład, gdyż są to ludzie piękni, dobrzy, żyjący dla muzyki, z pasją, którzy tworzą sztukę z miłości, mając ogromny talent i warsztat. Uważamy, że takich ludzi bardzo nam wszystkim w życiu potrzeba, by zwyczajnie nie zwariować od wszystkiego, co nas na codzień męczy i przytłacza.

Dla kogo zbieramy / Na co?
Dla / na:

- zespołu wykonawców
- fotografa
- osobę która nagra i złoży video
- realizatora dźwięku
- kogoś kto nagłośni salę
- pomoc techniczna przy nagłośnieniu
- grafika
- osobę, która wykona mix i mastering ścieżki audio

Jak widzisz, pracy jest dużo. Takie wydarzenie składa się z bardzo wielu elementów do zgrania i sfinansowania. Do tej pory wiele rzeczy finansowaliśmy z własnej, prywatnej kieszeni, ale niestety nasze środki są ograniczone i potrzebujemy wsparcia. Jako stowarzyszenie non-profit, nie zarabiamy na organizacji swoich wydarzeń, więc o interesowność, możesz się w naszym przypadku, zupełnie nie martwić. Mamy nadzieję, że pomożesz nam i również przyczynisz się do wydarzeń z serii FISHERMAN ANGLES. Pomożesz nam wspierać tę inicjatywę, która rośnie nam w tempie absolutnie niespodziewanie kaskadowym. Dzięki, że tutaj jesteś z nami. Widzimy się w Kątach Rybackich? Zapraszamy! Buźki.


Poniżej więcej szczegółów odnośnie tego co robimy.

⬇⬇⬇

Fisherman Angles to stowarzyszenie pasjonatów najlepszych koncertów muzyki alternatywnej i jazzowej, odbywających się w kameralnej atmosferze restauracji "Janosikówka", w Kątach Rybackich. Brakowało nam miejsca koncertowego bez "limitów decybeli", gdzie jednocześnie można pooddychać najlepszym morskim powietrzem i tak powstał cykl comiesięcznych koncertów, który integruje artystów z całego kraju. Eskalowało ekspresowo, rozrosło się kaskadowo i teraz nie ma odwrotu. Stworzyliśmy społeczność dzielącą się kulturą z najwyższej półki, inspirującą siebie nawzajem i rozwijającą współpracę na scenie muzycznej i poza nią.

 

 • Każdy członek stowarzyszenia to muzyk, który z "niejednej miski ryż jadał" i na niejednej scenie zdarł buty. Umiemy i chcemy robić dobre koncerty w kameralnej przestrzeni małej, nadmorskiej miejscowości. 
 • Celem Stowarzyszenia jest wspieranie oraz tworzenie wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej, na terenie wsi Kąty Rybackie oraz w Internecie. Co więcej – cele Stowarzyszenia zakładają również prowadzenie działalności edukacyjnej z obszaru muzyki jazzowej/alternatywnej w postaci warsztatów i konsultacji muzycznych. Członkom Stowarzyszenia zależy także na powszechnym rozwoju wiedzy na temat budowania wizerunku artystycznego oraz funkcjonowaniu w artystycznym świecie w oparciu o zasady szacunku, wsparcia i wspólnego działania na wielu płaszczyznach. Na dzień dzisiejszy Organizacja ma za sobą dwie realizacje koncertu i osiem eventów koncertowych cieszących się niezmienną popularnością w środowisku nie tylko artystycznym, ale też wśród szeroko rozumianych sympatyków kultury.

 • Dlaczego warto nas wspierać? Bo w dobie międzynarodowego kryzysu i galopującej inflacji środki publiczne przyznawane na kulturę to "kropla w morzu", a kultura to jedyne źródło naszej  identyfikacji jako ludzi. Kultura kształtuje nasze poczucie przynależności i pomaga nam zachować zdrowie psychiczne i pomaga budować więzi społeczne.  Poprzez tworzenie wydarzeń kulturalnych wspieramy uczucie wspólnoty, a publikując koncerty online, docieramy do szerokiej grupy odbiorców, którzy mogą nie mieć możliwości uczestniczenia w koncertach na żywo.


Pierwsza realizacja koncertu Piotra Damasiewicza Into The Roots jest dostępna na naszym kanale Youtube: 

 

 


Druga realizacja koncertu: Magda Kuraś Quintet - Zielono Zasiała

 


Trzecia realizacja koncertu: Filip Żółtowski Quartet - Unhumanity tour

 


Rozpoczeliśmy także serię podcastów, krótkich rozmów przedkoncertowych z naszymi artystami, które można posłuchać na Spotify. Zapraszamy serdecznie do odsłuchu! Linki można znaleźć w sekcji z postami lub poniżej.
 
 

Kilka fotografii z koncertów plus więcej na profilu Instagram.

Autor: Maciej Rybicki aka More Than Breath

Vwydziau 12.06.2021 (od tego się wszystko zaczęło)
 
Klawo The Band 24.06.2022
 
Aleph 22.10.2021
 
Piotr Damasiewicz - Into The Roots 20.10.2022
 
Sviniarski Orchestra 03.12.2021
 
USO9001 03.09.2022
 
Confusion Project - Tour at Last 25.11.2022
 

Autorka: Martyna Chmura aka Dekamera

Magda Kuraś Quintet - Zielono zasiała 02.11.2023
 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Ciesielski
Michał Ciesielski
Próg: 50 zł
Wojciech Piotrowicz
Wojciech Piotrowicz
Próg: 30 zł
Wiktoria Dmochowska
Wiktoria Dmochowska
Próg: 10 zł
Magda Kuraś
Magda Kuraś
Próg: 10 zł
Michał Rajca
Michał Rajca
Próg: 10 zł