W Patronite od 08.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 597

liczba Patronów: 509

15 patronów
325 zł miesięcznie
2 400 zł łącznie

Swoboda dynamiczna

800 zł

miesięcznie

40%

osiągnięto

475 zł

brakuje

ABY stworzyć film ¿Por qué el argentino viaja? najpierw trzeba nagrać wywiady. Tych wywiadów już trochę jest —przeszło 20!— ale na mojej liście brakuje jeszcze przynajmniej tuzina bohaterów. DLATEGO pierwszy etap projektu związany jest z przemieszczaniem się. Wyruszę rowerem z Buenos Aires na południe, w kierunku Ziemi Ognistej. Po drodze będę spotykał się z podróżnikami i migrantami zarobkowymi, z przedstawicielami ludności rdzennej Mapuche, i nagrywał ich historie, które wejdą w skład filmu dokumentu. Po drodze zawsze dobrze jest coś zjeść na śniadanie, obiad i kolację. Na południu Argentyny jest nieco drożej, niż na północy, ale ja myślę, że za jakieś 800 zł można by tę kwestię rozwiązać. W tym czasie będę usiłował przynajmniej raz na dwa tygodnie opowiedzieć na blogu co się dzieje ze mną i z projektem.

Swoboda statyczna

1 600 zł

miesięcznie

20%

osiągnięto

1 275 zł

brakuje

PORA NA MONTAŻ Po zebraniu materiałów i dotarciu do Ziemi Ognistej przyjdzie zima. Przyjdzie też kolej montaż. Będę potrzebował wynająć sobie gdzieś pokoik czy mieszkanko, opłacić stałe połączenie z internetem i spędzić długie godziny przed ekranem komputera i programem do edycji. Od czasu do czasu pojadę jeszcze do wybranych miast i miejscowości —tym razem już autobusem— by dokręcić ewentualne brakujące wywiady.

Luksusy

2 400 zł

miesięcznie

13%

osiągnięto

2 075 zł

brakuje

Hoho, mając do dyspozycji te 2400 zł miesięcznie mógłby odłożyć część pieniędzy i oddelegować niektóre zadania. W ten sposób edycją dźwięku mógłby się zająć ktoś, kto się na tym zna lepiej, niż ja. W zaoszczędzonym czasie mógłbym przejrzeć i poprawić niewydaną jeszcze książkę o Paragwaju... Albo opłacić korektora, o, to byłoby coś! Albo zdobyć laptopa z większym ekranem, o, to też by mi ułatwiło życie. Do tego ciepła woda, merlot do kolacji i inne luksusy.
Zostań Patronem