W Patronite od 08.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 428

Liczba Patronów: 443

Zostań Patronem
31 patronów
855 miesięcznie
6 850 łącznie

Swoboda statyczna

1 600 zł

miesięcznie

53%

osiągnięto

745 zł

brakuje

PORA NA MONTAŻ Po zebraniu materiałów i dotarciu do Ziemi Ognistej przyjdzie zima. Przyjdzie też kolej montaż. Będę potrzebował wynająć sobie gdzieś pokoik czy mieszkanko, opłacić stałe połączenie z internetem i spędzić długie godziny przed ekranem komputera i programem do edycji. Od czasu do czasu pojadę jeszcze do wybranych miast i miejscowości —tym razem już autobusem— by dokręcić ewentualne brakujące wywiady.

Luksusy

2 400 zł

miesięcznie

35%

osiągnięto

1 545 zł

brakuje

Hoho, mając do dyspozycji te 2400 zł miesięcznie mógłby odłożyć część pieniędzy i oddelegować niektóre zadania. W ten sposób edycją dźwięku mógłby się zająć ktoś, kto się na tym zna lepiej, niż ja. W zaoszczędzonym czasie mógłbym przejrzeć i poprawić niewydaną jeszcze książkę o Paragwaju... Albo opłacić korektora, o, to byłoby coś! Albo zdobyć laptopa z większym ekranem, o, to też by mi ułatwiło życie. Do tego ciepła woda, merlot do kolacji i inne luksusy.

Swoboda dynamiczna

800 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

ABY stworzyć film ¿Por qué el argentino viaja? najpierw trzeba nagrać wywiady. Tych wywiadów już trochę jest —przeszło 20!— ale na mojej liście brakuje jeszcze przynajmniej tuzina bohaterów. DLATEGO pierwszy etap projektu związany jest z przemieszczaniem się. Wyruszę rowerem z Buenos Aires na południe, w kierunku Ziemi Ognistej. Po drodze będę spotykał się z podróżnikami i migrantami zarobkowymi, z przedstawicielami ludności rdzennej Mapuche, i nagrywał ich historie, które wejdą w skład filmu dokumentu. Po drodze zawsze dobrze jest coś zjeść na śniadanie, obiad i kolację. Na południu Argentyny jest nieco drożej, niż na północy, ale ja myślę, że za jakieś 800 zł można by tę kwestię rozwiązać. W tym czasie będę usiłował przynajmniej raz na dwa tygodnie opowiedzieć na blogu co się dzieje ze mną i z projektem.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
peshoo
peshoo
20 zł miesięcznie
Sądecki Włóczykij
Sądecki Włóczykij
30 zł jednorazowo
Dorota Bzinkowska
Dorota Bzinkowska
50 zł miesięcznie
Tomasz Cichocki
Tomasz Cichocki
10 zł miesięcznie
Natalia Janikowska
Natalia Janikowska
10 zł miesięcznie
Dariusz Szpakowski
Dariusz Szpakowski
35 zł miesięcznie