W Patronite od 08.03.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1042

Liczba Patronów: 1078

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
300 miesięcznie
11 405 łącznie
Twórca foto oraz video który podróżuje w różne miejsca by fotografować prawdziwe cuda. Głównie są to góry, im wyższe tym lepiej, ale mogą to być równie dobrze zapomniane uliczki miast czy hipnotyzujące twarze. Zacznij z nim podróżować, a w międzyczasie opowie Ci o tym jak zatrzymać czas.

O Autorze

Kim jestem?

Jestem fotografem. Bez wykształcenia i tytułów. Moja fotografia wywodzi się z bardziej prozaicznych źródeł. Jestem zwyczajnie zafascynowany światem dookoła. Uwielbiam go obserwować, by potem pokazywać innym.

 

Zresztą, gdyby się nad tym zastanowić to całe moje życie jest podporządkowane fotografii. Każdy dzień, weekend, wyjazd. Wszystko organizuję w taki sposób, by być w miejscu, gdzie stwórca tylko czeka, aby wyzwolić komuś migawkę. Właśnie dlatego wspiąłem się, pod osłoną nocy, na blisko 50-metrowy dźwig w Glasgow, by innego razu fotografować gwiazdy wprost ze Świnicy w Tatrach, czy też przemierzać ośnieżone szczyty przy -35 stopniach Celsjusza śpiesząc się na wschód słońca.

 

Z biegiem czasu okazało się, że to ciągłe poszukiwanie arcydzieł natury pcha mnie w coraz ciekawsze miejsca i sytuacje. Co jeszcze ciekawsze, pogoń za światłem sprawiła, że zacząłem zupełnie inaczej patrzeć na świat. Zdecydowałem się więc podzielić moimi przygodami z szerszym gronem odbiorców. W ten sposób pojawiłem się w sieci.


Tak oto powstał mój kanał na YouTube.

Znajdują się tam przede wszystkim filmy poświęcone tematyce fotografii krajobrazowej, ale znajdzie się również sporo filmów przygodowych, refleksyjnych oraz poradników, w których staram się wprowadzić zainteresowanych w arkana fotografii. Wszystko podane w przystępnym języku, tak by każdy zrozumiał. Przekazywana wiedza to efekt wielu lat doświadczeń w terenie, jak i również w studiu fotograficznym. Poza aspektami czysto technicznymi poruszam również inne kwestie jak np. Odpowiednie zaplanowanie fotograficznych wyjazdów. Najmniejszym elementem mojej twórczości są materiały z myślodsiewni, jeśli wiesz o czym mówię.

Plany na przyszłość

Dzięki Waszemu wsparciu mam zamiar kontynuować rozwój kanału. Chcę by każdy kolejny odcinek dostarczał Wam specjalnie wyważonej mieszanki wrażeń, rozrywki oraz wiedzy. Planów jest wiele, począwszy od zimowego wejścia na Rysy w celu sfotografowania wschodu słońca, a skończywszy na kilku dniowym trekkingu po Szkockich Highlandach. Chcę byście byli tam razem ze mną, w czasie gdy jeszcze wszyscy śpią, oczekując na spektakl pod tytułem „Planeta Ziemia”. 
Bo to coś więcej niż tylko doznania estetyczne. To niesamowite, przeszywające uczucie jedności ze światem. I wspólnie będzie nam przyświecać myśl która już na dobre zagnieździła się we mnie:

Never stop exploring


 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mariusz Olinkiewicz
Mariusz Olinkiewicz
Próg: 20 zł
Tomasz Woźniak
Tomasz Woźniak
Próg: 20 zł
Lech Matkowski
Lech Matkowski
Próg: 20 zł
Mateusz Kukliński
Mateusz Kukliński
Próg: 50 zł
Rafał Maculewicz
Rafał Maculewicz
Próg: 50 zł
Kamil Hlasny
Kamil Hlasny
Próg: 20 zł