Freeborn Brothers

W Patronite od 17.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1563

liczba Patronów: 1867

1 patron
21 zł miesięcznie
165 zł łącznie
Freeborn Brothers to zespół muzyczny, który na scenie istnieje już 6 lat i z powodzeniem koncertuje po całym świecie.

O Autorze

10 tysięcy kilometrów…

…tyle dzieliło ich od rodzinnego Podkarpacia podczas trasy koncertowej po Brazylii.


Zespół the Freeborn Brothers istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie oraz nagrał trzy płyty: "Two Men Orchestra" (2013), "Gypsy Hobo Trash Grass" (2014) oraz "Theatro Ridiculous" (2016).


Wśród imprez, które odwiedzili w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in.: Mighty Sounds Czad Festival, czy Muddy Roots Festival.

Zespół wystąpił również na antenie telewizji Polsat w programie "Must be the Music", w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku. Ale to nie koniec sukcesów! W tym samym roku The Freeborn Brothers wystąpili w roli suportu przed międzynarodową gwiazdą Gogol Bordello w warszawskim klubie Progresja. Zagrali także koncert przed kilkutysięczną widownią na wielokrotnie nagradzanym, międzynarodowym festiwalu Colours Of Ostrava w Czechach.


Polsat News, Fakt.pl, Eska Rzeszów, Radio ZET, RMF FM TVN Turbo…

…to tylko niektóre z portali, na których znaleźli się dzięki materiałowi, który został okrzyknięty hitem sieci. Spontanicznie nagrane wideo uchwyciło moment wykonywania przez zespół pieśni żałobnej na cześć policyjnej Alfy Romeo wciąganej na lawetę podczas Maratonu w Rzeszowie. Dzięki poczuciu humoru i dużej dawce dystansu stworzyli viral, który w ciągu pierwszego tygodnia zdobył 400 000 wyświetleń!

Rock’n’roll na tarkę, akordeon i puzon. Punk rock z cygańskiego taboru?

Zespół the Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji.

Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią. Każdy „spektakl” jest inny, pozbawiony rutyny, tak jak ich najnowsza płyta "Instant Magic". Na albumie potężna dawka energii, bałkańskie brzmienia, poezja Leśmiana, porcja folku, duża szczypta absurdu i rock’n’rolla.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni