Fundacja Twoje Dziedzictwo

W Patronite od 09.07.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 828

Liczba Patronów: 1268

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
585 miesięcznie
8 376 łącznie
Twoje Dziedzictwo - kulturalnie z Wami i dla Was!

O Autorze

Jesteśmy z Wami już od 2012 roku!

Razem uratowaliśmy Perłę Żeliszowa

Perła

Piękny, opuszczony obiekt, pełniący niegdyś funkcję sakralną, przeobraził się w wielofunkcyjną arenę kulturalną. Uratowanie dachu, sklepienia i empor przed zawaleniem pochłonęło już przeszło dwa miliony złotych. Artyści z całego świata przybywają do Perły, by w jej wnętrzu tworzyć filmy, teledyski, fotografie. Co roku nowe elementy - podłogi, okna, schody są przywracane do użytku, zwiększając potencjał Perły.

 

Ostatnio połączyliśmy nasze narzędzie do społecznego zarządzania zabytkami -

Zostań Dziedzicem z projektem

Klasztor Dusz.

Sprawiło to, że setki osób z całego świata mogą stać się Dziedziczkami i Dziedzicami pięknego założenia obronnego, które od XIII wieku przeszło daleką drogę, zaczynając od małego zamku myśliwskiego, większość swego istnienia działając jako klasztor, ale goszcząc wśród swych murów również sąd, budynki administracji publicznej, szpital dla umysłowo chorych, lazaret w czasach wojen napoleońskich, oraz więzienie. Ty też możesz dołączyć do grona Dziedziczek i Dziedziców i razem  nami podjąć się tego ogromnego projektu, jakim jest podniesienie z ruin Klasztoru Dusz!

 

Prowadzimy dwa projekty dedykowane dla artystów!

Dziedzictwo Jutra

Mistrzowie spośród artystów żyli i żyją wśród nas. Wystarczy ich dostrzec. W ramach projektu wspieramy wystawy, wyjazdy i promocję najzdolniejszych. Razem ze zwyciężczynią Art Revolution Taipei - Mają Borowicz, byliśmy ostatnio na Spectrum Miami Art Show na Florydzie, gdzie Maja po raz kolejny święciła triumfy.

Drugi projekt dedykowany artystom uruchomiliśmy w czasie pandemii COVID-19 pod nazwą:

Kultura Musi Przetrwać!

Obostrzenia związane z pandemią wirusa Sars-CoV-2 bardzo mocno uderzyły w twórców kultury. W ramach projektu otaczamy opieką twórców kultury, pomagamy im finansować ich projekty artystyczne, znajdować mecenasów, poszerzać możliwości wsparcia ze strony ich wielbicieli.

Zachęcamy twórców do ukazywania dóbr kultury poprzez projekt

Zabytki w Obiektywie

Skąd, zarządzając opuszczonym, niszczonym zabytkiem, wziąć wysokiej klasy materiał promocyjny na start? Jak nagłośnić projekt rewitalizacji? Przychodzimy z pomocą! Zapraszając artystów różnych dziedzin tchniemy życie w stare mury i przygotujemy nieodpłatnie materiały graficzne dla każdego zabytku, który tego potrzebuje.

Więcej informacji, znajdziecie na naszej stronie www i na naszym facebooku.

Wspierając Twoje Dziedzictwo działasz razem z nami i pozwalasz na wprowadzanie nowych, nowatorskich projektów z dziedziny promowania i ratowania dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Dziękujemy!

Zespół Twojego Dziedzictwa


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
agata wielocha
agata wielocha
Próg: 20 zł
Andrzej Kwiecień
Andrzej Kwiecień
Próg: 220 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Tomek Dembiczak
Tomek Dembiczak
Próg: 220 zł
Beata Szkudlarek
Beata Szkudlarek
Próg: 30 zł
Damian Figura
Damian Figura
Próg: 10 zł