Avatar użytkownika

ftdl.pl

7
patronów
704 
miesięcznie
1 744 
łącznie
7
patronów
704 zł 1 744 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

16 zł miesięcznie
Nieśmiały Przyjaciel FTdL

Zatem jesteś z nami, abyśmy wspólnie namieszali w internecie!
Dzięki osobom takim jak Ty wiemy, że nasza codzienna praca jest nie tylko widoczna, ale i doceniana przez innych.
Szczerze dziękujemy!
32 zł miesięcznie
Patron Społeczności

Jako Patron Społeczności realnie przyczynisz się do rozwoju obecnych i przyszłych projektów, dlatego bardzo dziękujemy, że w nas wierzysz i chcesz nam pomóc!

Naszą wdzięczność wyrazimy poprzez:
➤wysyłanie comiesięcznego newslettera, w którym zaprezentujemy nasze bieżące działania, a od czasu do czasu dodatkowo np. polecimy ciekawy artykuł, filmik lub książkę.
64 zł miesięcznie
Patron Aktywny

Pamiętasz, kto widnieje na banknocie o wartości 50 zł?
To Kazimierz Wielki, któremu dodatkowo dałeś do ręki 14 denarów, dzięki czemu będziemy mogli mówić, że sam król aktywnie wspiera polską technologię!

Dalsze zgłębianie tego tematu zostawiamy historykom, za to Tobie sprezentujemy:
➤powitalny gadżet (1 gadżet/1 patron; wysyłka jednorazowa),
➤dodatkowe miejsce na NCH.pl (+ 50 GB).
128 zł miesięcznie
Patron Zaangażowany

Ty wysyłasz nam króla Jagiełłę i 28 jego rycerzy, a my odwdzięczamy się następującymi podarkami:
➤zaczynamy od benefitów z wcześniejszego progu,
➤dorzucamy dodatkowe miejsce na NCH.pl (+ 150 GB),
➤wysyłamy gadżet (1 gadżet/1 patron; wysyłka jednorazowa).
256 zł miesięcznie
Wybierz 256 zł
50 dostępnych miejsc
Innowator Technologii

Sprawa jest już bardzo poważna, dlatego – oczywiście w obecności Jej Wysokości sztucznej inteligencji i dostojnych serwerów – mianujemy Cię Innowatorem Technologii.

Ten tytuł uprawnia do:
➤zgarnięcia benefitów z poprzednich progów,
➤otrzymania dostępu do zamkniętych środowisk testowych i beta wersji projektów przed ich publicznym uruchomieniem.
512 zł miesięcznie
Wybierz 512 zł
19 dostępnych miejsc
Patron Ekskluzywny

Każdy z nas trzymał w ręce 12 zł, ale w przypadku banknotu o nominale 500 zł sprawy mają się zupełnie inaczej – każdy słyszał, na własne oczy widzieli nieliczni.
To dobro luksusowe, zatem nazwa tego progu nie jest ani trochę przesadzona.

Jako Patron Ekskluzywny odbierzesz od nas:
➤wszystkie dotychczas wymienione benefity z niższych progów,
➤dane dostępu do zamkniętej grupy na platformie Matrix, na której nasi Patroni będą mogli bezpośrednio komunikować się z zespołem FTdL.
1024 zł miesięcznie
Wybierz 1024 zł
10 dostępnych miejsc
Patron Diamentowy

Ta kwota odbiera nam mowę i zdolność bezwzrokowego pisania na klawiaturze!
Kłaniamy się w pas, przybijamy piątkę i odpalamy melodyjkę z Tetrisa na Twoją cześć.

W ramach podziękowania oferujemy:
➤benefity z poprzednich progów,
➤umieszczenie na stronie internetowej FTdL nazwiska/nazwy Patrona.
2048 zł miesięcznie
Wybierz 2048 zł
5 dostępnych miejsc
Mecenas Technologii

Sztuczna inteligencjo, to ty? To twoja sprawka?
Odkryłaś, że jest taka krakowska fundacja, która jest tobą zafascynowana?
No dobrze, dość tych żartów!
Takie wsparcie pozwoli nam podjąć bardzo konkretne działania, dzięki czemu naprawdę ruszymy z kopyta.

Jako nasz wspaniały, wielmożny i czcigodny Mecenas Technologii otrzymasz:
➤wszystkie dotychczas wymienione benefity,
➤możliwość odbycia indywidualnej konsultacji z FTdL (np. doradztwo w zakresie infrastruktury hostingowej, projektowania i wdrażania systemów informatycznych).
4096 zł miesięcznie
Wybierz 4096 zł
3 dostępne miejsca
Pan i Władca Świata Technologii

Rozkładamy czerwony dywan, wysyłamy posłańca po butelkę prawdziwego szampana i piszemy tekst hymnu na Twoją cześć!

Przy tak ogromnym wsparciu Pan i Władca Świata Technologii powinien otrzymać coś naprawdę wyjątkowego, dlatego wszelkie szczegóły ustalimy indywidualnie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora ftdl.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Otwarte oprogramowanie oraz etyczna sztuczna inteligencja, a to wszystko po to, by pokazać internet, który jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami, nie ocieka hejtem oraz jest niezależny od kaprysów właścicieli korporacji. Jako Fundacja Technologie dla Ludzi udowadniamy, że da się inaczej!

Dlaczego tu jesteśmy?

Działamy niekomercyjnie, a choć nowe technologie są naszą pasją, mamy konkretne plany i odpowiednią wiedzę specjalistyczną, barierą są wyłącznie pieniądze. Dzięki wsparciu patronów moglibyśmy śmielej rozwijać nasze dotychczasowe projekty, ponadto moglibyśmy zająć się zupełnie nowymi wyzwaniami – w planach mamy np. napisanie programów NapiKids (prosty generator napisów do filmów skierowany do dzieci i młodzieży) czy ImageCaption (system rozpoznawania tego, co jest na zdjęciu, a w przyszłości także możliwość dopytania się programu o szczegóły widoczne na fotografii). Zakup potrzebnych sprzętów (np. serwerów), zatrudnienie dodatkowych specjalistów do pracy nad innowacyjnymi technologiami czy prowadzenie kampanii promocyjnych i edukacyjnych na rzecz otwartości i zrównoważonych rozwiązań – to tylko przykładowe działania, które moglibyśmy podjąć, abyśmy wspólnie kształtowali przyszłość technologii.

 

Nasz punkt wyjścia

Jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z popularnych mediów społecznościowych, wręcz oczekujemy, że interesująca nas sprawa (np. instytucja, wydarzenie, ulubiony portal) będzie miała swój profil na Facebooku czy TikToku. A co z naszymi danymi? Do czego użyje ich amerykańska lub chińska korporacja, która nie musi działać wg praw stosowanych w Europie? Co się stanie, jeśli właściciel znienacka wyłączy portal, dzięki któremu np. promujemy swoją działalność biznesową albo utrzymujemy kontakt z przyjaciółmi? Im dalej w las, tym więcej drzew – np. wszechobecny hejt czy też brak przyjaznych narzędzi, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami mogą swobodnie korzystać z internetu. Jest dużo do zrobienia, ale mamy plan, umiejętności i pierwsze rezultaty naszej pracy.

 

Co proponujemy?

To oczywiste, że większość z nas nie może pozwolić sobie na nieobecność w świecie informacji i powszechnie dostępnego internetu. Życie prywatne, praca, rozwój osobisty i hobby – wszystko toczy się w sieci. Naszym celem jest pokazanie, że rezygnacja z korzystania z projektów firmowanych przez gigantów jest nie tylko możliwa, ale też bardzo prosta i bezstratna. Czas na konkrety! Oto nasze dotychczasowe projekty, które chcielibyśmy rozwijać:

 

  • NCH.pl

Nasza Chmura, czyli darmowy i bezpieczny dom dla Twoich danych, działający z poszanowaniem wartości Open Source, a jednocześnie miejsce umożliwiające pracę grupową i tworzenie społeczności. Na start otrzymujesz aż 15 GB wirtualnej przestrzeni, na której możesz trzymać np. zdjęcia, dokumenty czy grafiki.

 

Nasza Chmura

 

 

POL.social

Mastodon, czyli strona w stylu Twittera, ale w pewniejszej wersji. Działa w sieci Fediversum, która łączy ludzi w otwartej społeczności, poza tym warto też zauważyć, że POL.social jest tam największą polskojęzyczną instancją. Zakładasz konto i od razu możesz tworzyć własne wpisy lub przeglądać posty innych użytkowników z całego świata.

 

Profil FTdL na stronie pol.social 

 

 

  • NapiGen

Innowacyjne i proste narzędzie dla m.in. dziennikarzy, youtuberów i autorów podcastów, którzy chcieliby szybko generować napisy do swoich nagrań czy audycji. Łatwe w użyciu oprogramowanie NapiGen działa dzięki pomocy sztucznej inteligencji, a samo narzędzie stworzyliśmy z myślą o osobach niedosłyszących i głuchych, które dotąd miały dwa wyjścia: albo czekać na ewentualne dodanie napisów przez twórcę, który przecież nie musi posiadać takiej możliwości, albo były zmuszone korzystać z generatorów słabej jakości. 

 

Tak obecnie prezentuje się NapiGen

 

 

Cyfryzacja każdego aspektu naszego życia to fakt, jednak razem możemy stworzyć takie środowisko internetowe, które będzie niezależne, otwarte dla każdego i wspierające swoich użytkowników.

Cele Autora

Pokrycie comiesięcznych opłat
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 296 zł brakuje
23%
Taka kwota odciążyłaby nas z comiesięcznego szarpania się z prozą życia, przyjmującą formę rachunków za m.in.: prąd, łącze, domenę czy prowadzenie naszej księgowości przez zewnętrzną firmę.
Umowy o pracę na stół!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 296 zł brakuje
7%
Osiągnięcie takiego progu byłoby równoznaczne z przygotowaniem umów o pracę dla dobrych dusz FTdL, które wówczas mogłyby poświęcić fundacji o wiele więcej czasu niż obecnie.
Działalność pełną parą
  • 25 000 zł miesięcznie
  • 24 296 zł brakuje
2%
Już teraz chuchamy i dmuchamy na naszą fundację, lecz przy takim wsparciu to zajęcie zyskałoby miano pracy podstawowej, już bez konieczności rozpraszania się innymi sprawami zawodowymi.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora ftdl.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
512 zł
Anonimowy patron
64 zł
Janusz
Janusz
16 zł
Konto usunięte
Konto usunięte
64 zł
Anonimowy patron
16 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.