Fundacja FAURE

W Patronite od 29.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
"W sztuce nie tylko Twórca, ale i Odbiorca musi mieć duszę ARTYSTY!"
Dlatego nasza Fundacja dociera wszędzie tam, gdzie ta zależność się pokrywa,
a obcowanie ze sztuką jest nie zawsze łatwo dostępne.

O Autorze

Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Faure powstała w 2003 roku po to, by ubogacać sztuką w najlepszym wydaniu te większe i mniejsze społeczności chcące z nią obcować.

Jesteśmy organizatorem jednego z największych przedsięwzięć kulturalnych tego profilu w Polsce i Europie - MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ORGANOWEGO w Katedrze w Pelplinie (jednej z najokazalszych katedr w Polsce).

Festiwal do tej pory, w ciągu 22 regularnych edycji odbył się w 70 miejscach w Polsce, na terenie 6 województw z udziałem 1.500 wykonawców z 30 krajów Europy, państw Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Australii i Oceanii.

W ramach 600 dotychczasowych koncertach organowych, kameralnych, wokalnych, symfonicznych, a także prezentujących unikatowe instrumenty i ich niekonwencjonalne kombinacje uczestniczyło już 200.000 widzów i słuchaczy!

Nasz Festiwal to również promocja młodych talentów z całego świata.

Jako pierwsi sprowadziliśmy do Polski dziesiątki wykonawców, którzy wcześniej tu nie występowali. Kilku z nich po raz pierwszy w ogóle do Europy.

Ale oprócz tego w ciągu całego roku organizujemy inne mniejsze koncerty z udziałem przede wszystkim lokalnych artystów, dając im promocję i możliwość realizacji oraz rozwoju.

Z każdym rokiem rozwijamy się terytorialnie, włączając do mapy naszego przedsięwzięcia nowe miejsca realizacji naszych działań z uwzględnieniem głównie tych, w których dostępność do sztuki nie jest codziennością.

Jesteśmy OPP, dlatego zawsze też możesz nas wesprzeć swoim 1% z rocznego PIT-a /KRS 0000177231/.

A dzięki PATRONITE możesz w stały i indywidualny sposób uczestniczyć w naszych działaniach. Dzięki Twojemu zaangażowaniu miło będzie nam gościć Cię w gronie naszych Mecenasów, tym samym współtwórców wielkich rzeczy.

Więcej o nas znajdziesz tu:

www.pelplin.org.pl

www.faure.org.pl

www.gedymin.org


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent