Avatar użytkownika

Fundacja Barnaby

0
patronów
0 
miesięcznie
2 220 
łącznie
0
patronów
0 zł 2 220 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Modlitwa
10 zł miesięcznie
Modlitwa
30 zł miesięcznie
Płyta lub książka katolicka

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Barnaby w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy fundacją która, powstała z potrzeby serca wielu ludzi, aby wspierać szeroko pojętą nową ewangelizację. Poprzez działalność formacyjną, edukacyjną, kulturalną i wydawniczą chcemy docierać z Dobrą Nowiną do różnych środowisk.

Fundacja Barnaby powstała w 2020 r. z inicjatywy osób zaangażowanych w działalność ewangelizacyjną.

Tworzymy, współpracujemy i patronujemy wielu dziełom, inicjatywom i wydarzeniom.

Celem założenia fundacji było przede wszystkim wsparcie Szkoły Barnaby, zajmującej się prowadzeniem kursów i szkoleń dla Liderów i Animatorów oraz członków wspólnot ewangelizacyjnych. Szybko jednak okazało się, że nasza działalność może rozszerzyć się na inne dziedziny.

Obecnie oragnizujemy kursy ewangelizacyjne na terenie Gdyni i Gdańska, jesteśmy wydawcą czasopisma biblijnego Galilea, prowadzimy sklep internetowy oraz współorganizujemy wydarzenia ewangelizacyjne.

W dobie ograniczeń związanych z epidemią staramy się prowadzić zajęcia online, chociaż najbardziej lubimy bezpośredni kontakt z innymi. 

W sierpniu 2020 r. udało nam się wyremontować pomieszczenie w Gdańsku, które służy nam za studio nagrań oraz siedzibę Fundacji. Od września 2020 r. ruszył projekt cateringowy. 

W najbliższej przyszłości planujemy nagrywać we własnym studiu i wydawać płyty z dobrą muzyką chrześcijańską, wydawać książki, tomiki poezji i e-booki.

W  roku 2021 r. zamierzamy zorganizować kongres ewangelizacyjny z udziałem gości z całego kraju. 

W nowym roku akademickim chcemy otworzyć kolejne kursy i szkolenia, w tym dla młodych małżeństw oraz osób samotnych. Marzy nam się też ośrodek terapeutyczny dla osób potrzebujących wsparcia, a nawet ... chrześcijańskie przedszkole :)

Jesteśmy otwarci na to gdzie i jak poprowadzi nas Duch Święty. Wsłuchujemy się w jego głos. 

Dotychczasowe doświadczenia potwierdzają, że niemożliwe jest jedynie to czego nie spróbujemy :)

www.facebook.com/fundacjabarnaby


 

SZKOŁA BARNABY


Naszym głównym dziełem, które współtworzymy jest Szkoła Barnaby - Szkoła Liderów i Animatorów Archidiecezji Gdańskiej. Została ona stworzona specjalnie z myślą o świeckich i duchownych, którzy pragną pogłębić wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu teologii pastoralnej w posłudze duszpasterskiej, a także dla osób, które posługują we wspólnotach charyzmatycznych i związanych z Odnową w Duchu Świętym.

Na  stronie szkola-barnaby.pl znajdują się aktualne oferty dostępnych kursów (Szkoła Animatorów i Szkoła Charyzmatów).

Koordynatorem i wykładowcą Szkoły Barnaby jest ks. Andrzej Wiecki.

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z całego kraju, duchownych i ewangelizatorów świeckich. Do tej pory gościliśmy m.in. ks. Piotra Przyborka, o. Tomasza Nowaka, dr Dorotę Dźwig, dr Annę Saj, Marcina Zielińskiego, Witka Wilka. W roku 2020 r. swoją obecność potwierdzili m.in. o. Bogdan Kocańda, o. Wojciech Żmudziński, ks. Tomasz Szałanda,  o. Krzysztof Kralka, o. Paweł Kowalski, o. Maciej Biskup, Inga Pozorska, Marcin Jakimowicz, Karol Sobczyk, Marcin i Monika Gomułkowie, .

Zapraszamy na profil na Facebook'u: facebook.com/szkolabarnaby, gdzie zamieszczamy wszystkie aktualności, informacje oraz fotorelacje! 


 

MODLITWA O POTOMSTWO

modlitwaopotomstwo.pl
facebook.com/modlitwaopotomstwo

Fundacja Barnaby wspiera organizacyjnie inicjatywę modlitwy za pary starające się o dar potomstwa.

Modlitwa o potomstwo to miejsce i przestrzeń modlitwy, wsparcia, nadzieii i odpoczynku dla małżeństw starających się o narodziny dziecka. Ósmego dnia każdego miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie w Gdańsku, prowadzona jest adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Wydarzenia są transmitowane na Facebooku Modlitwy o Potomstwo. Do tej pory w comiesięcznych adoracjach udział wzięło już kilkadziesiąt tysięcy ludzi. 

 

 

 


 

Współpracujemy ze wspólnotą Zjednoczeni w Duchu z Gdańska.


zjednoczeniwduchu.pl
facebook.com/zjednoczeniwduchu

Zjednoczeni w Duchu to wspólnota charyzmatyczna, której w centrum duchowości  znajduje się uwielbienie Jezusa. Naszą Fundację tworzą członkowie wspólnoty. To właśnie wspólnota zapewnia nam duchowy wzrost i siłę niezbędną do działania. Fundacja współpracuje organizacyjnie ze wspólnotą i wspiera jej inicjatywy.

 

 


 

INNE INICJATYWY ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ FUNDACJI

Fundacja współpracuje i patronuje także innym dziełom:

Szkoła Pielgrzyma
www.facebook.com/szkoła-pielgrzyma

Szkoła Maryi
https://www.facebook.com/modlitwaopotomstwo/posts/308692260555785

 

Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej

Od jesieni 2020 r. Fundacja Barnaby jest wydawcą poświęconego tematyce biblijnej czasopisma  "Galilea,

 

 

Cele Autora

Wyposażenie studia nagrań
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
Rozwój studia nagraniowego, wyposażenie w sprzęt audio i wideo to kolejny cel, który bardzo ułatwi nam pracę. W najbliższej przyszłości chcielibyśmy kupić dobrej jakości mikrofony studyjne oraz mikser video, które umożliwią nam prowadzenie najwyższej jakości internetowych kursów, transmisji i konferencji.
Nowe Kursy i Szkolenia Szkoły Barnaby
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 10 000 zł brakuje
0%
Bardzo zależy nam na stworzeniu jak najlepszej atmosfery zarówno dla naszych kursantów, jak i dla prelegentów. Chcemy zadbać nie tylko o rozwój duchowy, ale również intelektualny. Tworzenie nowych kursów i zajęć o, stworzy perspektywę dotarcia do większej i bardziej zróżnicowanej liczby osób. W najbliższej przyszłości pragniemy otworzyć kursy dla małżeństw, dzieci, młodzieży oraz osób starszych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Barnaby już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.