Avatar użytkownika

Fundacja dla Szczeniąt Judyta

183
patronów
7 990 
miesięcznie
161 510 
łącznie
183
patronów
7 990 zł 161 510 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Dostajesz tytuł FAN JUDYCIAKÓW! Zacnie, prawda?

Ale, ale! To nie wszystko! Aby być na bieżąco z tym, co z Fundacji piszczy, będziesz otrzymywać NEWSLETTER z życia Judytowa i jego ogonów!
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Namaszczamy Cię na PRZYJACIELA JUDYCIAKÓW!

Zyskujesz Newlsetter - wiadomo - a także przygotujemy dla Ciebie obłędną, fundacyjną naklejkę, którą będziesz mógł odebrać w Azylu pod Płońskiem (tylko umów się z nami, bo chcemy Cię serdecznie ugościć).

Ubierz się odpowiednio, bo Judyciaki Ci nie odpuszczą! Będziesz miziać, kiziać, spacerować! Wyjedziesz od nas utytłany, obsierściuchowany, ale szczęśliwy!
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Twoje wsparcie czyni Cię BOHATEREM JUDYCIAKÓW!

Uhonorujemy Cię Newletterem, a w Azylu pod Płońskiem będzie czekać na Ciebie wypasiona, judytowa naklejka i wyjątkowy magnes na lodówkę.

Wystarczy, że umówisz się, przyjedziesz, przyjmiesz, co Ci się należy, a naszym psiakom dasz odrobinę miłości, wymiziasz je, pobawisz się z nimi.

Pamiętaj o ochronnym ubraniu. Mamy sporo mokrych nosów, zwinnych jęzorów i łapek, które nie wypuszczą Cię z Judytowa bez śladów działalności.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
I spływa na Ciebie chwała zaszczytnego miana SUPER BOHATERA JUDYCIAKÓW! A ten niczego nie planuje - prawda?

Dlatego przygotujemy dla Ciebie fundacyjny gadżet - niespodziankę(będzie rewelacyjn y - możesz być pewny), który w umówionym terminie będziesz mógł odebrać w Azylu pod Płońskiem, razem naklejką i magnesem - rzecz jasna.

Dostaniesz też Newsletter (przecież musisz wiedzieć co wśród Judyciaków piszczy). No i wiadomo - gdy już nas odwiedzisz, będziesz musiał przyjąć atak futer - tych biegających i tych rydwaniastych.

Oprowadzimy Cię po Judytowie i pokażemy naszą pracę od kuchni. Fajnie, prawda?
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Takie wsparcie dla naszych futer uczyni Cię GWIAZDĄ JUDYCIAKÓW! To ogromna pomoc. Nie dziw sie, że wśród psiaków będzie o Tobie głośno.

My podziękujemy Ci spersonalizowanym dyplomem, wyrażającym naszą wdzięczność. Wybierz psiaka, którego Wirytualnym Opiekunem chcesz zostać i poinformuj nas o tym mailowo.

A gdy umówisz się z nami i przyjedziesz do Azylu pod Płońskiem, ubierzemy Cię w judytową koszulkę, wręczymy fundacyjne: naklejkę, magnes i gadżet niespodziankę.

Nasz Newsletter nie pozwoli Ci przegapić najważniejszych wydarzeń z życia Fundacji.

Twoja wizyta będzie dla nas wielką radością. I dla psiaków także, bo chyba nie zostawisz ich bez miziania, harców i spacerów - prawda?

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja dla Szczeniąt Judyta w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja dla Szczeniąt Judyta, to organizacja non-profit, której celem jest niesienie pomocy psom porzuconym, bezdomnym, chorym. Pod naszą opieką znajduję się ponad 450 psów.

Pod naszą opiekę trafiają szczenięta i mamy z maluchami, psy po wypadkach, niepełnosprawne, pobite, wymagające specjalistycznego leczenia, a także „zwykłe” burki – zdjemowane z łańcuchów, zabierane z koszmarnych warunków.

Każdego dnia stykamy się z psimi tragediami. Z miotami szczeniąt koczujących przy drogach, w lasach, na polach, w pustostanach. Z psimi rodzinami wegetującymi w norach, oborach, pod gołym niebem. Z psami cierpiącymi na schorzenia neurologiczne – takie jak wodogłowie, zapalenie mózgu, połamanymi na skutek wypadków lub pobić, niepełnosprawnymi, sparaliżowanymi, zagłodzonymi, chorymi na choroby zakaźne.

Pomagamy im w dwóch wyspecjalizowanych ośrodkach i Trójmiejskim Oddziale. Sochaczew ratuje szczenięta i psie rodziny. Judytowo pod Płońskiem – psy dorosłe, wymagające leczenia i rehabilitacji. Oddział Trójmiasto – niesie pomoc behawioralną, a dzięki siatce domów tymczasowych uczy psiaki życia z ludźmi.

Wszystko po to, by nie tylko ocalić życie, ale znaleźć dom – bo to jest cel ciężkiej pracy każdego z trzech filarów naszej Fundacji.

Rydwany Judyty – pieszczotliwie zwane też niepełnosprytkami. W poprzednim życiu przeszły piekło. Większość z nich doznała złamania kęgosłupa, w wyniku czego zostały sparaliżowane.

Takie psy kwalifikują się do eutanazji, ale my wychodzimy z założenia, że niepełnosprytny nie znaczy gorszy!

I o słuszności tego twierdzenia przekonujemy się każdego dnia. Bo nasze rydwaniaste nic nie robią sobie ze swojej niepełnosprawności. Są szczęśliwymi, pełnymi życia zwierzakami.

Na wózeczkach poruszają się z prędkością światła, „lansują się” na ulicach miast, wzbudzając ogólne poruszenie.

Ludzie są zszokowani widokiem niepełnosprytków – energicznych, ciekawskich, silnych, szybkich, biegających za piłeczkami, radośnie witających przechodniów.

 

Zapraszamy do dołączenia do naszej ekipy:

Fundacja dla szczeniąt JUDYTA
Nowy Białynin 43
96-512 Nowa Sucha

NIP: 8371824892
REGON: 367016637
KRS: 0000672078

Nasza strona: https://fundacjajudyta.com/

Facebook: https://www.facebook.com/FundacjaJudyta

Instagram: https://www.instagram.com/fundacja_judyta/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/fundacja-judyta

TikTok: https://www.tiktok.com/@fundacjajudyta

Cele Autora

Opieka nad sprytkami
  • 12 000 zł miesięcznie
  • 4 010 zł brakuje
66%
Nasze niepełnosprytki nie są cierpiące.
I TO NIESTETY JEST PROBLEM.

Nie mają odparzeń, ran, otarć. Nie trawi ich ból. Nie są upodlone, złamane, przerażone.
Są czyste, wypielęgnowane, zaopiekowane, pod stałą kontrolą weterynaryjną. Mają ruch, spacery, dobrą karmę, potrzebne leki.

DLATEGO NIKT NIE ZWRACA NA NIE UWAGI. BO TĘ PRZYKUWA TYLKO CIERPIENIE.

Ale czy wiesz, co jest potrzebne, by żyły tak, jak żyją? Wiesz dlaczego możesz cieszyć oczy widokiem radosnych rydwaniastach ?

Zapewnienie im komfortu to ciężka praca.
Codzienne sprzątanie (nie kontrolują wydalania), kilka razy dziennie wyciskanie moczu, tony prania, zabiegi higieniczne, kąpiele, profilaktyka otarć, regularne badania kontrolne, usg jamy brzusznej i dróg moczowych, pobieranie moczu do badania, natychmiastowa reakcja na pojawiające się stany zapalne, podawanie leków, rehabilitacja, serwis wózków.

To harówke Magdy, Amandy, Klaudii i Wiktorii, czyli 4 pacowników, zatrudnionych tylko do opieki nad sprytkami mozecie iglądać codziennie na Rydwany Judyty . To tysiące podkładów, dry-bedów, dziesiątki wyjazdów do specjalistów.

Wybaczcie, że zamiast litości wywołują uśmiech. Mamy świadomość, że z tego powodu nasz apel nie porwie serc. Nie spodziewamy cudów, czy spontanicznej pomocy.
Przepraszamy - bo to co najgorsze już za sprytkami.

ZAPEWNIENIE IM DOBREGO ŻYCIA, TO KOSZT 12 TYS. ZŁ MIESIĘCZNIE, KTÓRY NIKNIE ZA RADOŚCIĄ OGLĄDANIA SZCZĘŚLIWYCH PSÓW, KTÓRE W WIĘKSZOŚCI MIAŁY BYĆ UŚPIONE.
TO WYSIŁEK ODMIERZANY CZASEM, TROSKĄ I PIENIĘDZMI - Z SZACUNKU DLA ZWIERZĄT. By zapewnić im komfort, na jaki zadługują.

Czy jesteście w stanie spojrzeć na sprytki z tej perspektywy? Jesteście w stanie sprawić, abyśmy do końca roku nie martwili się o sprytkową część budżetu Fundacji?

Możecie to dla nich zrobić?
Działanośći Interwencyjna
  • 37 000 zł miesięcznie
  • 29 010 zł brakuje
21%
Interwencje - nasza codzienność. W miesiącu jest ich wiele. Każda z nich to morze psiego cierpienia. Psy zaniedbane, wiszące przy budach, umierające, chore, po wypadkach, przerażone, zdane tylko na siebie. Są ich dziesiątki. W miesiącu przyjmujemy pod opiekę średnio 100 psów.

Wiele z nich właśnie na drodze interwencji. Toniemy w zgłoszeniach. Prośby o ratunek dla udręczonych zwierząt po prostu nas zalewają.

Jednak bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie zrobić nic. Już nie, bo obecna sytuacja, wzrost cen i liczba zgłoszeń po prostu nas przerastają.

Bilans nie działa na naszą korzyść. Każdy wyjazd to koszty. Paliwo, klatki, sprzęt do odławiania psów, karma, środki farmakologiczne.

Bywa, że w określone miejsce musimy pojechać kilka razy, bo nie zawsze od razu udaje się złapać przerażone zwierzę.

A potem, gdy te psie biedy mamy już na pokładzie, rozpoczyna się prawdziwa walka.

Diagnostyka, leczenie, odrobaczanie, szczepienia, kastracje, wyżywienie, praca behawioralna - czyli to wszystko, czego nie widać w relacjach z interwencji, a co stanowi ich integralną część.
Karma i podkłady
  • 62 000 zł miesięcznie
  • 54 010 zł brakuje
12%
Ile razy siusia 1 szczeniak? Kto miał pod opieką psie dziecko, wie, dlaczego mówi się o nich "szczylki".

A teraz wyobraź sobie 200 takich brzdąców - bo tyle mamy średnio pod opieką. Dolicz do tego psie mamy i psy po operacjach, zabiegach ortopedycznych, które muszą być klatkowane.

MIESIĘCZNIE NASZE PSIAKI ZUŻYWAJĄ TYSIĄCE PODKŁADÓW HIGIENICZNYCH. I na tym nie możemy zaoszczędzić, bo przecież psiaki muszą mieć czysto i sucho.

Używamy konkretnych, sprawdzonych produktów. Takich, które wytrzymują starcie ze szczenięcymi pazurkami, są chłonne i dość sztywne, dzięki czemu berbecie nie zwijają ich w rulonik.

Każdy z tych maluchów musi jeść, prawda? Więc dodaj do nich drugie 200 głodnych brzuchów - bo wszystkich podopiecznych na pokładzie mamy średnio 400!

Wyrwane z piekła, ze złych warunków, muszą jeść dobrej jakości karmę. Tę dedykowaną szczeniętom, ale także specjalistyczną, weterynaryjną.

To setki kilogramów miesięcznie. Koszt ogromny, ale konieczny. Twoje stałe wsparcie da nam oddech, bo pomoże zaspokoić te podstawowe, niezmienne potrzeby naszych futer.
Opieka weterynaryjna
  • 95 000 zł miesięcznie
  • 87 010 zł brakuje
8%
Trafiają do nas psy po wypadkach, ciężko chore, wyniszczone bezdomnością lub latami gehenny, spędzonymi na łańcuchach.

Szczenięta, które na pierwszy rzut oka wyglądają na zdrowe, w rzeczywistości cierpią na robaczycę, niedożywienie. Niemal wszystkie są odwodnione, mają anemię.

Każde z tych istnień w mniejszym lub większym stopniu wymaga pomocy weterynaryjnej. Część z nich spędza w klinikach dni lub tygodnie.

Nierzadko, nawet, jeśli zakładamy celowaną zbiórkę na pomoc dla konkretnego psiaka, wymaga on dodatkowych zabiegów.

Dla nas pies bezdomny jest tak samo ważny, jak nasz osobisty przyjaciel. Dlatego zapewniamy podopiecznym to samo, co własnym psom.

Wizyty profilaktyczne, badania krwi, USG, RTG - to podstawowy panel badań, jakie dostają Judyciaki. Konsultacje specjalistyczne, MRI, echo serca i inne, potrzebne testy są wykonywane zawsze, gdy są do tego wskazania.

Odrobaczenia, szczepienia, kastracje - to nasza codzienność. Zabezpieczenie przed kleszczami, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dla seniorów - również.
Średnio pod opieką mamy 450 psów. Mnóstwo z nich wymaga długotrwałego leczenia. Faktury z klinik i gabinetów opiewają na kosmiczne kwoty. Ale nasze psy dostają najlepszą opiekę - by do swoich domów trafiały zdrowe.

Twoje wsparcie to dla nich szansa na zdrowe życie. Takie, na jakie zasługują.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja dla Szczeniąt Judyta już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Mccarty
Anna Mccarty
100 zł
Sara Rolicz
Sara Rolicz
10 zł
Julia Gorzkowska-Hardy
Julia Gorzkowska-Hardy
25 zł
Martyna Wysota
Martyna Wysota
25 zł
Anna Sędzicka
Anna Sędzicka
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.