Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

W Patronite od 27.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1494

liczba Patronów: 1880

1 patron
26 zł miesięcznie
104 zł łącznie

Utrzymanie Domu bł. Aniceta i wsparcie potrzebujących

40 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

39 974 zł

brakuje

Uzyskując ten cel będziemy mogli utrzymać Dom bł. Aniceta, będziemy mogli opłacić rachunki za prąd, gaz, wodę, remonty i prace konserwacyjne. Dodatkowo, sami będziemy mogli zakupić produkty na zupę dla bezdomnych i ubogich, którą gotujemy codziennie (300 l).

Wieczorne spotkania dla ubogich i bezdomnych

60 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

59 974 zł

brakuje

W każdą środę, każdy czwartek i piątek organizujemy spotkania popołudniowe dla ubogich i bezdomnych. Podczas tych spotkań oglądamy filmy, zapraszamy gości, słuchamy koncertów, mamy spotkanie ze Słowem Bożym i organizujemy manufakturę, na której nasi podopieczni robią rękodzieło.
Na każdym spotkaniu uczestniczy około 150 osób. Podczas spotkań wydajemy kawę i herbatę, wydajemy kanapki i jak mamy produkty, to ciepły posiłek. Uzyskując ten prób, będziemy mogli podzielić się z potrzebującymi ciepłym jedzeniem, kawą, herbatą, będziemy mogli opłacić ZAiKS, kupić produkty na rękodzieło (koraliki, drewienka, sznureczki, farbki, wypalarki, torby)

Okolicznościowe AKCJE Fundacji Kapucyńskiej

100 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

99 974 zł

brakuje

W ciągu roku Fundacja Kapucyńska wraz z Braćmi Kapucynami organizuje wiele akcji okolicznościowych, które są skierowane zarówno do ubogich i bezdomnych, jak i do darczyńców. Tymi akcjami są: Rekolekcje Wielkopostne, Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących, Artyści dla Bezdomnych, Piesza Pielgrzymka Bezdomnych na Jasną Górę - bezdomni podczas pielgrzymki opiekują się osobami niepełnosprawnymi, Bezdomni Bezimiennym - sprzątanie grobów NN na cmentarzu komunalnym, Światowy Dzień Ubogiego, Rekolekcje Adwentowe, Wigilia dla Bezdomnych i potrzebujących.
Posiadając środki finansowe, będziemy mogli samodzielnie zorganizować te akcje, zapewnić potrzebującym nie tylko jedzenie, ale i momenty i wydarzenia skierowane specjalnie dla nich, dzięki temu będą mogli się poczuć zauważeni, docenieni, potrzebni, jak w rodzinie.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni