Fundacja Katarzyny Kozyry

W Patronite od 12.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2576

Liczba Patronów: 3389

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
50 miesięcznie
6 900 łącznie

Młode profesjonalistki sztuki

3 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

2 950 zł

brakuje

Sektor sztuki to małe, hermetyczne środowisko, w którym bardzo trudno zaistnieć. Jednym z założeń statutowych Fundacji Katarzyny Kozyry jest wsparcie młodych kobiet na rynku sztuki oraz kultury.

W tym celu powstał PROGRAM STAŻOWY, w którym obecnie uczestniczą trzy studentki. Odbycie stażu w Fundacji umożliwia młodym osobom ROZPOCZĘCIE KARIERY na bardzo wysokiej nocie. Zebranie swoich pierwszych doświadczeń zawodowych w niezależnej instytucji kulturalnej przynosi SZEREG KORZYŚCI. Oprócz samej współpracy z utytułowaną artystką, doświadczonymi profesjonalistami i instytucjami, są to rownież zdobyte umiejętności z zakresu projektowania graficznego, tworzenia wystaw, wydawania publikacji.

Chcielibyśmy umożliwić naszym młodym współpracowniczkom POZOSTANIE W ZESPOLE i wynagrodzić je stosownie do włożonego wysiłku. Niestety, utrzymanie Fundacji jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. Uważamy, że te UTALENTOWANE KOBIETY mają przed sobą naprawdę niezwykłą przyszłość i chcemy wesprzeć je dodatkowymi funduszami.

Projekt Architektoniczki

8 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

7 950 zł

brakuje

Architektoniczki to interdyscyplinarny projekt Fundacji Katarzyny Kozyry trwający od 2019 roku, który jest dedykowany kobietom w działającym w obszarze architektury. Celem projektu jest pokazanie WPŁYWU KOBIET na relacje społeczne, a tym samym na tworzenie przestrzeni miasta. Wychodząc z analizy współczesnego świata oraz konsekwencji rozwoju miast będziemy definiować “inną” przestrzeń, w której zwiększy się udział procentowy kobiet. 

Potrzebujemy Państwa wsparcia, aby móc przygotowywać SEMINARIA TEMATYCZNE (laboratory of the future), WYKŁADY w instytucjach publicznych z udziałem zaproszonych architektek oraz WYSTAWY poświęcone ich twórczości z towarzyszącym temu PANELEM DYSKUSYJNYM.

Otrzymane dofinansowanie ułatwi nam również WYDANIE PUBLIKACJI w limitowanym nakładzie egzemplarzy, która dotyczyć będzie tematów poruszanych na seminariach naukowo badawczych. Planujemy także REALIZACJĘ INSTALACJI PRZESTRZENNEJ, która przełoży teoretyczne rozważania na realne formy przestrzenne.

Stała praca nad projektem Secondary Archive

15 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

14 950 zł

brakuje

Badanie przeprowadzone przez Fundację w 2020 roku wykazało, że co trzecia spośród badanych studentek i studentów nie zna żadnego nazwiska polskiej artystki XX i XXI wieku. Nasza inicjatywa, platforma Secondary Archive, może pomóc to zmienić.

Internetowe archiwum SECONDARYARCHIVE.ORG jest projektem wyjątkowym, ponieważ głos oddaje samym twórczyniom. Zawiera ponad 250 WYPOWIEDZI ARTYSTEK z Polski, Czech, Węgier oraz Słowacji.

Niestety, bez dodatkowego wsparcia finansowego nie jesteśmy w stanie nadal prowadzić projektu z takim poświęceniem jak w ubiegłym roku. Stworzenie portalu, rejestracja wszystkich wypowiedzi, współpraca z kuratorkami, oprawa graficzna i całościowa koordynacja była możliwa dzięki funduszom pochodzącym z międzynarodowego grantu wyszehradzkiego. Po rozliczeniu projektu nie dysponujemy wystarczającymi środkami na podjęcie kolejnych kroków.

Ciągle spływają do nas zgłoszenia od nowych osób, chcących wziąć udział w inicjatywie. NIE CHCEMY GODZIĆ SIĘ NA KOMPROMISY ani dokonywać krzywdzącej selekcji. Państwa wsparcie pozwoli nam sukcesywnie rozszerzać archiwum, współpracować z kolejnymi kobietami, uzupełniać bazę danych o nowe nazwiska, a przede wszystkim GODZIWIE OPŁACIĆ ICH CIĘŻKĄ PRACĘ.

Rozwój Fundacji

25 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

24 950 zł

brakuje

Drodzy Patroni! Wasze wsparcie okaże się nieocenione w kwestii ZABEZPIECZENIA NASZEJ FUNDACJI. Kwota tego celu zapewni nam możliwość codziennego funkcjonowania w podstawowym, trzyosobowym składzie, bez obaw pod koniec każdego miesiąca. Na ten moment nasza działalność jest możliwa głównie dzięki ciągłym kompromisom i niezwykłemu oddaniu pracowników. Państwa wsparcie pozwoli nam w pełni skupić się na naszej pracy i zapewni możliwość AKTYWNEGO ZAANGAŻOWANIA w pole kultury i sztuki.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
adam probosz
adam probosz
Próg: 50 zł
Bartosz Deskiewicz
Bartosz Deskiewicz
Próg: 500 zł