Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"

W Patronite od 30.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 891

Liczba Patronów: 992

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
520 miesięcznie
910 łącznie

Podłączenie działki do kanalizacji

12 000 zł

7%

osiągnięto

11 090 zł

brakuje

Udało nam się za zaoszczędzone pieniądze podłączyć działkę do wodociągu, niestety na kanalizację nie wystarczyło już pieniędzy, a jest to niezbędne abyśmy mogli użytkować domek dla kotów (mycie kuwet, misek, kenneli itp). Koty są wymagającymi mieszkańcami i w domku musi panować czystość, aby nam nie chorowały. W przyszłości gdy uda się wybudować staruszkowo także i tam będzie potrzebna kanalizacja. To bardzo ważny cel, bo bez niego nasze plany przytuliska nie mogą być w dużym zakresie zrealizowane. Dzięki Waszemu wsparciu na ten cel nie będziemy musieli ograniczyć innych wydatków na zwierzęta, np. na lepsze karmy, aby odkładać na kanalizację, a jeśli zbierzemy fundusze moglibyśmy podłączyć działkę jeszcze jesienią 2022 roku, co byłoby dla nas naprawdę bardzo bardzo ważne.

Woliera dla jeży

15 000 zł

6%

osiągnięto

14 090 zł

brakuje

Od wielu lat ratujemy osierocone, chore czy ranne dzikie jeże, które po odchowaniu lub wyleczeniu trafiają z powrotem na wolność. Takich jeży ciągle nam przybywa, prawie codziennie mamy nowe zgłoszenia. Na razie mieszkają w kontenerkach, kennelach czy klateczkach u wolontariuszy, mimo, że większość z nich mogłaby zdrowieć na zewnątrz pod naszą opieką i kontrolą.
Bardzo potrzebna jest nam całoroczna, duża woliera zewnętrzna, z przegrodami, domkami i wybiegami. Dzięki takiej wolierze jeże będą mogły dochodzić do zdrowia i kontynuować rehabilitację w warunkach zbliżonych do naturalnych, a nawet w specjalnych budkach przehibernować zimę. Będziemy je też mogli przygotowywać do wypuszczenia na wolność (za wyjątkiem tych okaleczonych i przewlekle chorych, które pozostaną u nas na całe życie).
Z uwagi na specyfikę terenu jakim dysponujemy taką wolierę będziemy musieli zrobić na specjalne zamówienie, a to są niestety koszty, które nas przerastają:-(

Staruszkowo dla psów

25 000 zł

3%

osiągnięto

24 090 zł

brakuje

Naszym celem jest stworzenie na części działki Staruszkowa dla psów, które nie mają już szans na adopcję, zapomnianych, starych, niezbyt pięknych, schorowanych, odebranych z łańcuchów. To miejsce da im chociaż namiastkę innego życia i trochę szczęścia na stare lata. Dostaną opiekę i codzienną porcję miłości od wolontariuszy. Schroniska zabezpieczają podstawowe potrzeby, ale nierealne jest, aby każdy pies był tam traktowany indywidualnie, u nas będzie inaczej.
Staruszkowo to będzie takie miejsce gdzie najbardziej schorowane, poruszające się pomału psy będą mogły w spokoju wylegiwać się na słońcu lub spacerować, gdzie będzie zacisznie i przytulnie, wśród zieleni i drzew, gdzie każdy stary pies będzie miał swoją ciepłą wygodną budę lub miejsce w psim domku, a jeśli uda się zebrać pieniądze na postawienie wiaty ułożymy tam miękkie legowiska. Nie będzie kojców i krat. Otoczone opieką wolontariuszy i weterynarzy będą miały na ostatnie miesiące lub lata życia namiastkę normalnego życia. To także dla takich psów ostatnia szansa na dom, bo w takich ośrodkach zdarzają się cuda! W końcu ktoś odwiedzający zakochuje się i zabiera seniora do domu :-)
Miejsce to będzie też skupiało wolontariuszy i promowało wolontariat dla zwierząt. Nasi Patroni będą zawsze mile widziani, będą mogli odwiedzać Staruszkowo, wyjść na spacer z podopiecznymi lub po prostu z nimi pobyć.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Wydawnictwo Fundacji Anielski Młyn
Wydawnictwo Fundacji Anielski Młyn
Próg: 100 zł
Daria Zender
Daria Zender
Próg: 50 zł
Tomasz Jagiełło
Tomasz Jagiełło
Próg: 20 zł
Ewelina Maciążek
Ewelina Maciążek
Próg: 100 zł
Krzysztof Nicpon
Krzysztof Nicpon
Próg: 20 zł
Sylwia Nicpoń
Sylwia Nicpoń
Próg: 20 zł