Avatar użytkownika

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"

12
patronów
460 
miesięcznie
7 440 
łącznie
12
patronów
460 zł 7 440 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Podaruj PIĄTAKA dla BEZDOMNIAKA! Wspaniale, że jesteś i chcesz budować z nami lepszy świat! Każda złotówka jest dla naszych podopiecznych niezwykle cenna, a nas przybliża do wymarzonego celu! ➸ Przyznajemy Ci symboliczną Szarą Łapkę i:
𓃡 Wpisujemy Cię na naszą Tablicę Patronów Marzenia na stronie internetowej w zakładce "Wspierają nas" i stajesz się częścią społeczności lepszego świata 😊
𓃡 Latem zaprosimy Cię do odwiedzenia naszego Przytuliska na spotkanie Patronów z naszymi podopiecznymi oraz wspólne ognisko.
10 zł miesięcznie
Cenna DZIESIĄTKA dla każdego ZWIERZĄTKA! Gratulujemy! Właśnie stałaś/stałeś się częścią lepszego świata, wspierasz budowę przytuliska i utrzymanie mieszkańców Marzenia pod Psim Azorem. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna – dziękujemy! ➼ Przyznajemy Ci symboliczną Zieloną Łapkę i otrzymujesz:
𓃡 Wszystko to, co w poprzednim progu a także…
𓃡 Jeżeli zechcesz podać nam adres lub adres e-mail wyślemy Ci jedną z naszych specjalnych pocztówek z podziękowaniem w wersji papierowej lub elektronicznej.
𓃡 Raz w miesiącu otrzymasz od nas na adres e-mail informację co nowego dzieje się w budowanym Marzeniu.
𓃡 Tworzysz z nami lepszy świat dla zwierząt 😊
𓃡 Latem zaprosimy Cię do odwiedzenia naszego Przytuliska na spotkanie Patronów z naszymi podopiecznymi oraz wspólne ognisko.
20 zł miesięcznie
Wrzuć DWIE DYCHY na PEŁNE MICHY! Bardzo dziękujemy za Twoją hojną pomoc! Gratulujemy dołączenia do wspaniałej społeczności tworzącej lepszy świat dla zwierząt. ➸ Przyznajemy Ci symboliczną Fioletową Łapkę, oraz otrzymujesz:
𓃡 Wszystko to, co w poprzednim progu a także…
𓃡 Upominek – niespodziankę z naszego zwierzakowego sklepiku
𓃡 Jesteś częścią Patronitowej społeczności Lepszego Świata 😊
𓃡 Latem zaprosimy Cię do odwiedzenia naszego Przytuliska na spotkanie Patronów z naszymi podopiecznymi oraz wspólne ognisko.
50 zł miesięcznie
PIĘĆDZIESIĄT MIESIĘCZNIE?! ZWIERZAKI będą wdzięczne!!! Dziękujemy za Twoją ogromną szczodrość! To dla nas naprawdę duże wsparcie! Dzięki Tobie jeszcze szybciej uda się wybudować Marzenie i pomóc tym najbardziej potrzebującym zwierzakom. ➸ Przyznajemy Ci symboliczną Brązową Łapkę, oraz otrzymujesz:
𓃡 Wszystko to, co w poprzednim progu a także…
𓃡 jeżeli deklarujesz regularne wsparcie przynajmniej przez pół roku wyślemy Ci naszą ekologiczną torbę z materiału z naszym nadrukiem
𓃡 Stajesz się ważną częścią Patronitowej społeczności Lepszego Świata 😊
𓃡 Latem zaprosimy Cię do odwiedzenia naszego Przytuliska na spotkanie Patronów z naszymi podopiecznymi oraz wspólne ognisko.
70 zł miesięcznie
SIEDEM DYCH: ta kwota ocali PSA lub KOTA!!! Bardzo dziękujemy za Twoją chojność! To dla nas naprawdę ogromne wsparcie! Dzięki temu nasze zwierzaki będą miały najlepsze warunki w naszym przytulisku, a Ty stajesz się współtwórcą tego dobra. ➸ Przyznajemy Ci symboliczną Srebrną Łapkę, oraz otrzymujesz:
𓃡 Wszystko to, co w poprzednim progu a także…
𓃡 Jeżeli deklarujesz regularne wsparcie przynajmniej przez pół roku wyślemy Ci nasz oryginalny, kolorowy zwierzakowy planner na wiele dni roku
𓃡 Stajesz się dużą częścią Patronitowej społeczności Lepszego Świata 😊
𓃡 Latem zaprosimy Cię do odwiedzenia naszego Przytuliska na spotkanie Patronów z naszymi podopiecznymi oraz wspólne ognisko.
100 zł miesięcznie
STÓWĘ darujesz - ZWIERZAKI ratujesz!!!! Jesteś niesamowity/a!!! Twój dar serca napełnia nasze serca wdzięcznością, nadzieją i radością, a Twoja dobroczynność już czyni świat lepszym 😊 Stajesz się Twórcą naszego Marzenia! ➸ Przyznajemy Ci symboliczną Złotą Łapkę, oraz otrzymujesz:
𓃡 Wszystko to, co w poprzednim progu a także…
𓃡 Jeżeli deklarujesz regularne wsparcie przynajmniej przez pół roku wyślemy Ci nasze fantastyczne zwierzakowe skarpetki oraz kalendarz, a jeśli Twoje wsparcie deklarujesz na rok do Twojego prezentu zawędruje jeszcze kubek 😊
𓃡 Stajesz się bardzo dużą częścią Patronitowej społeczności Lepszego Świata oraz wirtualnym opiekunem jednego z naszych zwierzaków mieszkających w Staruszkowie😊
𓃡 Latem zaprosimy Cię do odwiedzenia naszego Przytuliska na spotkanie Patronów z naszymi podopiecznymi oraz wspólne ognisko.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat" w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Witajcie na naszym patronitowym profilu Marzenia pod psim Azorem. Wspierając nas pomagacie zbudować przytulisko dla starych i chorych psów, bezdomnych kotów, małych dzikich zwierząt. Pomagacie je utrzymać i wykarmić jego mieszkańców. To będzie dobre miejsce dla zwierząt, przyrody i ludzi.

 Nazywamy się „Lepszy Świat” i jesteśmy po to, aby pomagać zwierzętom, dbać o środowisko i bioróżnorodność. Od 2010 roku uczymy się jak to robić lepiej i skuteczniej, to nasza pasja, misja i powołanie. Najpierw były psy, bo fundację stworzyli psiarze, potem doszły koty, a z czasem papugi, szczurki, świnki morskie, chomiki, żółwie, aż w końcu dzikie ptaki, jeże i wiewiórki. Krokodyli jeszcze nie było, ale wszystko przecież przed nami😊

  I nadszedł nareszcie czas aby nasze zwierzęta miały swoje małe miejsce na ziemi, swój mały raj gdzie bezpieczne i szczęśliwe będą mogły żyć wśród drzew i traw. Działka którą właśnie zaczęliśmy urządzać położona jest w Cieszynie na ulicy Cichej, na południu Polski, blisko Czeskiej granicy. Część z niej była ogrodem działkowym, część jest nieużytkami. Razem wydzierżawiliśmy od miasta 3850 m2.

 Ten teren będzie spełniał wiele funkcji. Podzieliliśmy ją na część gdzie powstaje domek dla kotów, część dla psów z problemami behawioralnymi, wybieg, staruszkowo dla psów, miejsce rehabilitacji dla jeży i innych małych zwierząt, woliery dla okaleczonych dzikich ptaków, oraz łąkę kwietną z hotelikami dla owadów. Będzie to bioróżnorodna działka gdzie swoje miejsce znajdzie bardzo wiele gatunków. Ośrodek będzie także spełniał funkcję edukacyjną. To tutaj będziemy organizowali warsztaty ekologiczne dla dzieci, tutaj będziemy uczyli empatii i humanitaryzmu wobec zwierząt, tutaj będziemy uwrażliwiali na piękno przyrody.  

  W naszym Marzeniu pod psim Azorem będą się spotykali też ludzie tak samo kochający życie, zwierzęta i przyrodę jak my. Szanujący każde gatunki i dbający o ekologię. Będziemy otwarci dla wszystkich, którzy będą czuli potrzebę pomocy i pobycia z naszymi zwierzętami.  

 Co już się dzieje?

- posprzątaliśmy tony śmieci, plastiku i suchych gałęzi

- wyrównaliśmy teren i zrobiliśmy wjazd

- stawiamy część ogrodzenia (na razie mamy materiał na połowę działki)

- stawiamy drewniany domek dla kotów

- remontujemy stary drewniany domek gospodarczy

A przed nami:

-  uzbrojenie działki w wodę, kanalizację i prąd

- zakup kojców i bud

- organizacja wybiegu

- zakup i urządzenie domku dla psich staruszków

- zakup wolier dla ptaków i jeży

- wyrównanie i ogrodzenie pozostałej części terenu

- wysianie łąki kwietnej oraz budowa hotelików dla owadów

Od dwunastu lat zmieniamy zwierzętom świat na lepszy. Zostań naszym Patronem i współtwórcą tego niezwykłego miejsca!

A nas można spotkać w Cieszynie, na Zamku, gdzie pracujemy nad tym i wieloma innymi projektami, aby jeszcze lepiej pomagać zwierzętom i środowisku.

Adres

43-400 Cieszyn, ul. Zamkowa 3 abc

tel. 782 717 771, biuro@fundacjalepszyswiat.pl

Cele Autora

Podłączenie działki do kanalizacji
  • 12 000 zł
  • 4 560 zł brakuje
62%
Udało nam się za zaoszczędzone pieniądze podłączyć działkę do wodociągu, niestety na kanalizację nie wystarczyło już pieniędzy, a jest to niezbędne abyśmy mogli użytkować domek dla kotów (mycie kuwet, misek, kenneli itp). Koty są wymagającymi mieszkańcami i w domku musi panować czystość, aby nam nie chorowały. W przyszłości gdy uda się wybudować staruszkowo także i tam będzie potrzebna kanalizacja. To bardzo ważny cel, bo bez niego nasze plany przytuliska nie mogą być w dużym zakresie zrealizowane. Dzięki Waszemu wsparciu na ten cel nie będziemy musieli ograniczyć innych wydatków na zwierzęta, np. na lepsze karmy, aby odkładać na kanalizację, a jeśli zbierzemy fundusze moglibyśmy podłączyć działkę jeszcze jesienią 2022 roku, co byłoby dla nas naprawdę bardzo bardzo ważne.
Woliera dla jeży
  • 15 000 zł
  • 7 560 zł brakuje
49%
Od wielu lat ratujemy osierocone, chore czy ranne dzikie jeże, które po odchowaniu lub wyleczeniu trafiają z powrotem na wolność. Takich jeży ciągle nam przybywa, prawie codziennie mamy nowe zgłoszenia. Na razie mieszkają w kontenerkach, kennelach czy klateczkach u wolontariuszy, mimo, że większość z nich mogłaby zdrowieć na zewnątrz pod naszą opieką i kontrolą.
Bardzo potrzebna jest nam całoroczna, duża woliera zewnętrzna, z przegrodami, domkami i wybiegami. Dzięki takiej wolierze jeże będą mogły dochodzić do zdrowia i kontynuować rehabilitację w warunkach zbliżonych do naturalnych, a nawet w specjalnych budkach przehibernować zimę. Będziemy je też mogli przygotowywać do wypuszczenia na wolność (za wyjątkiem tych okaleczonych i przewlekle chorych, które pozostaną u nas na całe życie).
Z uwagi na specyfikę terenu jakim dysponujemy taką wolierę będziemy musieli zrobić na specjalne zamówienie, a to są niestety koszty, które nas przerastają:-(
Staruszkowo dla psów
  • 25 000 zł
  • 17 560 zł brakuje
29%
Naszym celem jest stworzenie na części działki Staruszkowa dla psów, które nie mają już szans na adopcję, zapomnianych, starych, niezbyt pięknych, schorowanych, odebranych z łańcuchów. To miejsce da im chociaż namiastkę innego życia i trochę szczęścia na stare lata. Dostaną opiekę i codzienną porcję miłości od wolontariuszy. Schroniska zabezpieczają podstawowe potrzeby, ale nierealne jest, aby każdy pies był tam traktowany indywidualnie, u nas będzie inaczej.
Staruszkowo to będzie takie miejsce gdzie najbardziej schorowane, poruszające się pomału psy będą mogły w spokoju wylegiwać się na słońcu lub spacerować, gdzie będzie zacisznie i przytulnie, wśród zieleni i drzew, gdzie każdy stary pies będzie miał swoją ciepłą wygodną budę lub miejsce w psim domku, a jeśli uda się zebrać pieniądze na postawienie wiaty ułożymy tam miękkie legowiska. Nie będzie kojców i krat. Otoczone opieką wolontariuszy i weterynarzy będą miały na ostatnie miesiące lub lata życia namiastkę normalnego życia. To także dla takich psów ostatnia szansa na dom, bo w takich ośrodkach zdarzają się cuda! W końcu ktoś odwiedzający zakochuje się i zabiera seniora do domu :-)
Miejsce to będzie też skupiało wolontariuszy i promowało wolontariat dla zwierząt. Nasi Patroni będą zawsze mile widziani, będą mogli odwiedzać Staruszkowo, wyjść na spacer z podopiecznymi lub po prostu z nimi pobyć.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat" już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kasia Czech
Kasia Czech
100 zł
Danuta Kukiełka
Danuta Kukiełka
50 zł
Katarzyna  Hanus
Katarzyna Hanus
20 zł
Jul Woźniak
Jul Woźniak
20 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.