Fundacja SOS - na Ratunek

W Patronite od 24.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1485

Liczba Patronów: 1469

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
195 miesięcznie
6 395 łącznie
Fundacja SOS - na Ratunek powstała w 2016 roku w celu wspierania ratownictwa w terenie górskim i tworzymy ją MY – ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Jeśli Bieszczady i ratownicy górscy są Wam bliscy to zapraszamy na naszą stronę i zachęcamy do tego by dołączyć do grona Patronów :)

O Autorze

Witajcie drodzy Patroni!

Nasza Fundacja powstała w 2016 roku w celu wspierania ratownictwa w terenie górskim i tworzymy ją MY – ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR

Obszar na którym działamy - Bieszczady i Beskid Niski, jest bardzo wymagający i obejmuje teren o powierzchni 4500 km2 czyli 1/4 powierzchni województwa Podkarpackiego. Zabezpiecza go 18 ratowników zawodowych, pełniących całodobową służbę w 3 stacjach ratunkowych: Ustrzyki Górne, Cisna, Sanok (centrala) a także Dukli czynnej w sezonie letnim. Ale GOPR to przede wszystkim ochotnicy! Na chwile obecną Grupę Bieszczadzką GOPR stanowi 140 czynnych ratowników ochotników oraz 50 ratowników w stanie poza służbowym.

Dlaczego prosimy Was – Patronów o wsparcie?

Bo niemal każda akcja ratownicza wymaga użycia przez nas specjalistycznego sprzętu (m.in. środków transportu, medycznego) a także ekwipunku, ciągłych szkoleń i podnoszenia kwalifikacji. Sprzęt się zużywa a My chcemy ciągle się doskonalić i rozwijać. Zobacz jak wygląda nasza praca:

Bo często podczas takich działań doznajemy kontuzji, które wymagają potem długich rehabilitacji. Jako Fundacja chcemy móc wspierać takie osoby jak również i ratowników w stanie poza służbowym.

Bo realizujemy duży projekt pn.: „SOS – na ratunek – centrum szkoleniowe dla organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020. Dzięki niemu powstało Centrum Szkoleniowe w Równi, które chcemy rozwijać tak by jeszcze lepiej służyło naszym Ratownikom a także innym jednostkom ratowniczym. Parę ujęć ze szkolenia w Ośrodku znajduje się poniżej:

Jako Fundacja realizujemy film dokumentalny "Lutek. Legenda Bieszczadów. Film, który chcemy zrealizować pokaże człowieka – Ludwika “Lutka” Pińczuka (ratownika Grupy Bieszczadzkiej GOPR, wieloletniego gestora schroniska Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej), jego poświęcenie i historię jaką po sobie zostawia a przede wszystkim wpływ jaki odcisnęły na nim Bieszczady – “Kapuściane góry”. Dzięki temu, że wszystko działo się w terenie dzikim i trudno dostępnym, widz będzie mógł docenić znaczenie i wagę dzieła “Lutka”. Jedno jest pewne – Ludwik Pińczuk jest postacią, o której można napisać wiele scenariuszy. Film jednak ma być dokumentem o człowieku prawdziwym.

Reżyserami dokumentu „Lutek. Legenda Bieszczadów” – filmu pełnometrażowego są Robert Żurakowski i Małgorzata Mielcarek, którzy mają
już w dorobku produkcję trzech filmów dokumentalnych o tematyce górskiej: “Jerzy Hajdukiewicz. Człowiek gór” – 2015, “Tadeusz Gąsienica Giewont.
Bez ale” – 2016, „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…” – 2017.

Krótki urywek z planu filmowego:

 

Drodzy Patroni! Jeśli Bieszczady i ratownicy górscy są Wam bliscy a być może sami korzystaliście z ich pomocy, prosimy – jeśli macie ochotę wesprzyjcie Fundację SOS na Ratunek! Ze swojej strony obiecujemy wspierać ich inicjatywy o czym będziemy Was informować. Za pomoc z góry dziękujemy!

 

Poniżej jeszcze inne filmy, na których możesz poznać to jak działamy:

Materiał nagrany przez sponsora Olimp Labs o ratownikach Grupy Bieszczadzkiej GOPR:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Arek
Arek
Próg: 25 zł
Przemysław Barczentewicz
Przemysław Barczentewicz
Próg: 5 zł
Grzegorz Kolodiej
Grzegorz Kolodiej
Próg: 5 zł
Marek Jędrzejek
Marek Jędrzejek
Próg: 100 zł
Piotr Ziolkowski
Piotr Ziolkowski
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł