Fundacja Tota Tua

W Patronite od 09.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 659

Liczba Patronów: 794

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
702 miesięcznie
8 835 łącznie
Wspieramy parafie, małżeństwa, rodziny, dzieci oraz osoby potrzebujące, ewangelizując bezpośrednio oraz w internecie. Jeździmy po całej Polsce i prowadzimy rekolekcje. Zakładamy również Kaplice Wieczystej Adoracji oraz tworzymy materiały formacyjne. Działamy pod opieką Archidiecezji Poznańskiej.

O Autorze

Wszystko co dziś jako Fundacja robimy jest możliwe dzięki zaufaniu Darczyńców i dlatego, że Bóg pokazuje nowe ścieżki rozwoju i rozszerza pole działania. Duchową Opiekunką Fundacji, której zawierzamy nasze działania jest Maryja.

“Fundacja Tota Tua jest niezwykle skuteczna i działa na pierwszej linii frontu, ewangelizując i ratując ludzkie dusze. W moim przekonaniu rolą przedsiębiorców jest wspieranie ich od zaplecza, dlatego im pomagam.”

Tomasz Desko

Przedsiębiorca, Prezes Polskiej Izby Biznesu – Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, Prezes Zarządu Grupy Mo

“Fundacja Tota Tua to ludzie z pasją i wiarą, wsłuchujący się w wolę Boga i potrzeby duchowe drugiego człowieka. To ludzie pokorni w działaniu, od których bije pokój i zaangażowanie. To wszystko sprawia, że są autentyczni w oczach tych, którzy szukają i pragną żyć w prawdzie. Dzięki dziełom Fundacji Tota Tua setki tysięcy ludzi odnalazło drogę do osobistej relacji z Jezusem przez Maryję. Radość płynąca z licznych świadectw osób odnajdujących Boga jest obfitym owocem działania Fundacji. Praca całego zespołu jest niezwykle potrzebna i wartościowa, dlatego jako przedsiębiorca wspieram Fundację Tota Tua.”

Tomasz Ratajczak

Przedsiębiorca, prezes Zarządu LORIEN GROUP

 

Inicjatywy i projekty:


REKOLEKCJE ODDANIE33

Mamy różne książki i wersje rekolekcji, np.: dla młodych, dzieci, dla rodzin itd. Zrealizowaliśmy również z Komitetem Beatyfikacyjnym rekolekcje BEATYFIKACJA33 wraz fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przygotowujemy się teraz do projektu EUCHARYSTIA33.

W ubiegłym roku bezpośrednio przeprowadziliśmy Niedzielę Ewangelizacyjną w ponad 200 parafiach w Polsce, gdzie głosiliśmy konferencje i dzieliliśmy się świadectwem swojego życia.

DZIEŁO ZAKŁADANIA KAPLIC NIEUSTANNEJ ADORACJI 24/7 

Poprzez ewangelizację, organizację oraz formację wspieramy zakładanie Kaplic Wieczystych Adoracji w parafiach. 6 stycznia otworzyliśmy taką Kaplicę na poznańskim Górczynie w parafii pw. Świętego Krzyża. Rozpoczęliśmy już kolejną misję w parafii pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie. W pierwszej kaplicy, którą zainaugurowaliśmy dzięki wsparciu przyjaciół Fundacji, księży i parafian, zaangażowało się około 360 osób, tworząc tym samym wspólnotę adoracyjną. Na kolejne misje, rozpoczynające Wieczystą Adorację czeka 20 parafii z całej Polski. W duchu wiary patrzymy na Dzieło Adoracji jak na wielki skarb Kościoła. Skarb ten wymaga konkretnej troski. Wierzymy głęboko, że ożywienie adoracji we wspólnotach parafialnych pomoże z nową gorliwością podjąć dzieła ewangelizacji.

DZIEŁO WSPARCIA KAPŁANÓW

Kochamy Kościół, modlimy się i wspieramy kapłanów. Cały czas propagujemy dzieło Modlitwy za Kapłana, w które obecnie jest już zaangażowanych 50 tys. osób z całego świata, które codziennie modlą się za konkretnego księdza. Owocem tej inicjatywy są zrealizowane przez nas 33-dniowe rekolekcje, w których wzięło udział już ponad 2000 kapłanów. Z tego powodu powstała strona modlitwazakaplana.pl.

Wydaliśmy również książkę dla kapłanów oraz współtworzymy projekt Adoracji Kapłańskiej: adoracjakaplanska.pl.

Podejmujemy również działania międzynarodowe i tłumaczenia naszych rekolekcji na inne wersje językowe. Kontaktujemy się również z wydawnictwami zagranicznymi.

Codziennie otrzymujemy wiele świadectw osób, które wzięły udział w prowadzonych przez nas rekolekcjach lub zaangażowały się w działania Fundacji. To wszystko umacnia nas i zapewnia o tym, jak ważne i potrzebne jest to dzieło.

Poniżej zamieszczamy kilka rekomendacji:

“Fundacja Tota Tua pomaga w poszukiwaniu Boga wśród zgiełku tego świata i otwiera przed nami perspektywy, które w intensywnym codziennym życiu przedsiębiorców są często niewidoczne. Różnorodność i waga projektów prowadzonych przez Fundację daje przedsiębiorcom szerokie możliwości zaangażowania się w różne formy współpracy. Szczery entuzjazm i profesjonalizm w działaniu Zarządu oraz całego zespołu Tota Tua budzą zaufanie i przyczyniają się do budowania jedności i solidarności wśród katolików w Polsce. 

Tomasz Zdziebkowski

Przedsiębiorca, prezes zarządu Grupy Top Farms

“Dziękuję wszystkim, którzy współtworzą to duchowe dzieło ODDANIE33. Te rekolekcje odprawiły już naprawdę tysiące ludzi świeckich i duchownych, całe rodziny i parafie. Bardzo dziękuję Fundacji Tota Tua, Adrianowi i wszystkim współpracownikom za te rekolekcje i za tą duchową drogę. ”

Bp. Andrzej Przybylski

“Chcę zaprosić wszystkich do udziału w inicjatywach, prowadzonych przez Fundację Tota Tua. Szczególnie zapraszam tych, którzy jeszcze nie odkryli tej głębi przemian jakie płyną z zawierzenia się Matce Bożej. Bóg przygotował przez te rekolekcje niesamowite dzieło przemiany ludzkich serc.”

ks. Dominik Chmielewski

“Chciałbym zaprosić każdego do udziału w rekolekcjach ODDANIE33. W tym trudnym czasie jest nam potrzebne umocnienie duchowe, które daje nam wiara, a tę możemy właśnie pogłębiać, uczestnicząc w tych rekolekcjach. Wspierajmy się obecnością Najświętszej Maryi Panny, nauczaniem św. Ludwika de Montfort. Serdecznie polecam te rekolekcje i zapraszam.”

Radosław Pazura

aktor oraz lektor

Oraz kilka wybranych świadectw uczestników naszych rekolekcji:

"Jestem byłym funkcjonariuszem BOR, moje życie zawodowe było intensywne, a służba zupełnie mnie pochłonęła. Służyłem na misjach w Afganistanie, Pakistanie i Iraku. Doszły ogromne problemy rodzinne - upadłem na samo dno. Gasnąłem... A wtedy, poprzez Maryję, przyszła do mnie Wiara, Nadzieja i Miłość. Rekolekcje ODDANIE33 były moim przylgnięciem do Niej z jeszcze większą siłą i zaufaniem."

Uczestnik

"Tak pięknych, głębokich, i solidnie przygotowanych oraz wygłoszonych rekolekcji nie przeżyłem. Poruszyły mnie do głębi. Dziękuję. Otrzymałem potężną dawkę Bożego Światła - Bożego tlenu, który zreanimował na nowo świadomość tego czym jest kapłaństwo, kim jestem przez sakrament święceń. "

ks. Ireneusz

"W ciągu swojego życia wielokrotnie plułem Bogu w twarz, tarzałem się w grzechach ciężkich, niszczyła mnie pornografia. Zostałem uwolniony. Droga z Jezusem i Maryją pokazała mi, że mogę duchowo wzrastać."

Mateusz

Więcej znajdziesz na naszym YouTubie i Facebooku! Zapraszamy! :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sylwester  Rendziński
Sylwester Rendziński
Próg: 100 zł
Urszula Smolarek
Urszula Smolarek
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Wojciech Bembnowicz
Wojciech Bembnowicz
Próg: 10 zł