Avatar użytkownika

Ryszard "Galadhorn" Derdziński

8
patronów
130 
miesięcznie
14 495 
łącznie
8
patronów
130 zł 14 495 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Serdecznie Ci dziękuję! To, że chcesz pomóc w moich badaniach i pracy artystycznej to wielka dla mnie sprawa! Każdy patron mojej pracy zostanie wyszczególniony na moim kanale YouTube. Osobiście Ci podziękuję!
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
97 dostępnych miejsc
Elf powie "Eglerio!" - to prawdziwy dowód uznania dla mojej pracy! Chciałbym Ci serdecznie podziękować! Otrzymasz ode mnie specjalny prezent: przełożę Twoje imię na język Elfów i zapiszę je dla Ciebie pismem runicznym albo fantazyjnymi literami Elfów!
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
27 dostępnych miejsc
ZŁOTY PATRON

Anar caluva tielyanna, czyli niechaj słońce oświetla Twoją drogę! Mam dla Ciebie prawdziwą niespodziankę. Planuję wydać album z moimi pracami graficznymi. W zamian za Twoje wsparcie otrzymasz album oraz dedykację!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
10 dostępnych miejsc
MECENAS!

Twoja pomoc to dla mnie niesamowita sprawa! Oczywiście chciałbym Ci podziękować. W 2021 chcę wydać książkę o moich badaniach genealogicznych dotyczących rodziny Tolkienów. Otrzymasz książkę ale też oczywiście nagrody z poprzednich progów!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ryszard "Galadhorn" Derdziński w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Ryszard Derdziński, ale możesz mówić do mnie Galadhorn, Gal. Pracuję jako przewodnik turystyczny. Oprócz dalekich wypraw moje pasje związane są z postacią J. R. R. Tolkiena. Świat zna mnie jako lingwistę tolkienowskiego, grafika, genealoga rodziny Tolkienów, badacza filozofii Tolkiena

Mae g'ovannen, Mellyn!

Obraz może zawierać: Ryszard Galadhorn Derdziński, siedzi, stoi i kapelusz

Nazywam się Ryszard Derdziński, ale możesz mówić do mnie Galadhorn, Gal. Pracuję jako przewodnik turystyczny. Oprócz dalekich wypraw moje pasje związane są z postacią J. R. R. Tolkiena. Świat zna mnie jako lingwistę tolkienowskiego, grafika, genealoga rodziny Tolkienów, badacza filozofii Tolkiena. Prowadzę w sieci dużo inicjatyw: przede wszystkim duże forum dyskusyjne Elendili oraz serwis informacyjny Elendilion, a kiedyś nawet radio Elendili FM. Mam dwa blogi. Jeden poświęcony jest historii lokalnej oraz badaniom genealogicznym (oh, to jest jedna z moich prawdziwych pasji!) i nazywa się Aldrajch. Drugi, częściej moderowany to Tolknięty: tam wszystko, co jest dla mnie ważne, czyli "ewangeliczny katolicyzm, inklingowska filozofia, uważność, capoeira, pielgrzymowanie, slow food i makultura". Jednak przede wszystkim to, co nazywam #TolkienAncestry, czyli badania genealogiczne rodziny Tolkienów. Tak, to ja odkryłem, że Tolkienowie przybyli w 1770 roku do Londynu z... Gdańska! Tak, to ja odkryłem, że Tolkienowie są z pochodzenia bałtyjskimi Prusami z haplogrupą R1a-Z92! Dużo pracy, nakładów finansowych, podróży, czasu kosztują mnie te badania - badania dwudziestu dwóch pokoleń przodków Profesora Tolkiena.

Jeżeli chcesz poznać moją sztukę graficzną, zapraszam Cię na mojego Deviantarta! Mam też całkiem sporo filmików na moim kanale na YouTube!

Żeby realizować moje projekty w dobie pandemii potrzebuję Waszego wsparcia!

Obraz może zawierać: Ryszard Galadhorn Derdziński, na zewnątrz

Cele Autora

Swoboda twórcza!
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 870 zł brakuje
4%
Dzięki Waszemu wsparciu będę miał w tych trudnych czasach swobodę działania, fundusze na podróże do archiwów w Gdańsku czy Berlinie, zapas czasu na pisanie moich dwóch książek (przewodnika po Gdańsku Tolkienów oraz monografię na temat genealogii rodziny Tolkienów) i satysfakcję, że to, co robię, na coś się Wam przydaje! Dodam, że już dzięki Waszej pomocy opłacam brytyjski serwis genealogiczny, opłacam koszty testów DNA rodziny Tolkiemów oraz kupiłem kilka niemieckich opracowań przydatnych w badaniu genealogii pruskich Tolkienów! Dziękuję!

Przygotowałem dla Was już kilka materiałów wideo, kilka raportów z badań i kilka publikacji w pdf. Na zamówienie mogę Wam coś przetłumaczyć na języki Śródziemia.

Zbieram też teraz fundusz na piękną lirę średniowieczną, którą za 600,- euro kupię od znanej artystki, Agnieszki Budzinskiej-Bennett (Ensamble Peregrina). Oto opis tego projektu: http://tolkniety.blogspot.com/2021/04/lyra-for-galadhorn.html

Działamy razem!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ryszard "Galadhorn" Derdziński już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dariusz Dobrowolski
Dariusz Dobrowolski
30 zł
Anonimowy patron
30 zł
Maciej Lewandowski
Maciej Lewandowski
5 zł
Beregond, Anders Stenström
Beregond, Anders Stenström
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.