Fundacja Game Music

W Patronite od 29.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 389

Liczba Patronów: 796

Zostań Patronem
Kup na prezent
21 patronów
1 560 miesięcznie
60 835 łącznie
Słuchaj gier! /// Listen to games!

O Autorze

== ENGLISH DESCRIPTION BELOW <===

== SCROLL DOWN TO THE BOTTOM <===

== OR TRANSLATE THIS PAGE HERE <===

 

Kochamy gry wideo i dobrą muzykę – a przede wszystkim ich część wspólną.
Zostań na chwilę i posłuchaj...

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych muzyką z gier wideo, którzy założyli Fundację Game Music, aby promować tę niesamowitą formę sztuki. Pochodzimy z Polski, lecz działamy na skalę międzynarodową.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy organizować Game Music Festival. To coś naprawdę wyjątkowego - festiwal, który dotąd zgromadził kilkanaście tysięcy uczestników oraz licznych gości specjalnych, w tym Jespera Kyda, Austina Wintory’ego, Paula Anthony’ego Romero, Garetha Cokera, Neila Acree, czy Kowa Otaniego.

Startowaliśmy w 2006 roku jako portal gamemusic.pl. W ciągu kilkunastu lat działalności nasza pasja rozwijała kolejne gałęzie i projekty. Stworzyliśmy:

Dlaczego prosimy o wsparcie?

Twoje wsparcie pomoże nam nie sprzedać własnej duszy podczas wypełniania naszej misji na wszystkich frontach działalności fundacji. Dzięki niemu możemy zachowywać niezależność i podejmować się projektów, które w innych warunkach byłyby zbyt ryzykowne lub wprost niemożliwe.

Operujemy w bardzo wymagającej niszy, a zarazem nie chcemy musieć utonąć w reklamach lub schować się za paywallem, aby być w stanie robić dalej to, co kochamy. Nadeszły trudne czasy zarówno dla dziennikarstwa branżowego, jak i dla organizatorów koncertów - koszty naszej działalności rosną, przez co każde wsparcie jest tu na wagę złota.

Co zmienia Wasze wsparcie?

 • Wszystkie elementy składowe festiwalu – wynajem sal koncertowych na próby oraz na wydarzenia, honorarium dla orkiestr, artystów, sprowadzenie muzyków oraz gości specjalnych do miejsca koncertu, orkiestracja dzieł tworzona przez naszych orkiestratorów, koszty licencyjne, promocja, poligrafia, łącznie wiele ekip i dziesiątki osób zatrudnionych do tego przedsięwzięcia;

 • Działalność portalu – strona internetowa, honoraria dla redaktorów, udział w wydarzeniach branżowych, sprzęt do nagrywania;

 • Wytwórnia płytowa – opłaty licencyjne, mastering muzyki pod wydanie winylowe, tłoczenie płyt winylowych, weryfikacja jakościowa w studiu odsłuchowym, opracowanie graficzne i koncepcja okładki, dystrybucja i kontakt z autorami;

 • Magazyn gamemusic – dostarczanie jeszcze większej ilości stron w postaci unikatowych artykułów, przygotowanych przez naszych redaktorów oraz zaproszonych gości, światowej sławy kompozytorów i sound designerów;

 • Inne – produkcja dokumentów o muzyce do cyklów gier z udziałem Waszych ulubionych kompozytorów – potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, by zrealizować ten cel.

 • ...i wiele, wiele innych – wymieniać można niemal w nieskończoność!
   

Nieco więcej o naszych projektach:

Game Music Festival

Na organizowanym przez nas Game Music Festival nie tylko posłuchasz ulubionych melodii z gier na żywo bez sztucznego nagłośnienia, ale także spotkasz kompozytorów, weźmiesz udział w warsztatach i prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych.

Zależy nam na również tym, by festiwal był miejscem edukacji, gdzie fani mają możliwość zapoznania się z procesem powstawania muzyki do gier, ale też forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów.

Game Music Festival vol. 4

Game Music Festival vol. 3

Game Music Festival vol. 2

Game Music Festival vol. 1

The Symphony of Heroes

 

Game Music Records

Założyliśmy pierwszą w Polsce wytwórnię fonograficzną zajmującą się produkcją, dystrybucją i promocją muzyki z gier na płytach winylowych!

Pierwszym wydawnictwem płytowym w ramach Game Music Records była muzyka do horroru Kholat, której kompozytorem jest Arkadiusz Reikowski. Premierowy krążek wydaliśmy w maju 2017. Drugim albumem wytwórni zostało Heroes Piano Sonatas – koncertowe wydanie muzyki z serii Heroes of Might and Magic, zaaranżowane na fortepian i zagrane przez samego kompozytora Paula Anthony’ego Romero. Trzecia i czwarta płyta to soundtrack do świetnie przyjętej gry Frostpunk, stworzony przez Piotra Musiała, zaś na wiosnę 2022 premierę miał nasz najważniejszy dotąd projekt winylowy: słynna ścieżka dźwiękowa z Heroes of Might&Magic III w dwóch wydaniach.

Co chcemy osiągnąć jako Game Music Records? Pragniemy zebrać wszystkie najlepsze cechy, którymi powinien wyróżniać się świetnie wydany winyl. Dotyczy to także szaty graficznej – chcemy też promować młodych, nieznanych jeszcze, ale utalentowanych grafików, którzy za pomocą swoich rysunków potrafią idealnie oddać ducha muzyki. Oczywiście dbamy też o profesjonalny mastering i doskonałe brzmienie.

Portal gamemusic.pl

Nasz zespół tworzy dwujęzyczny serwis internetowy gamemusic.pl (oraz jego wersję anglojęzyczną gamemusic.net), który od 2006 roku nieprzerwanie dostarcza wszystko to, co chcielibyście przeczytać i usłyszeć o dźwięku w grach. W skład serwisu wchodzą artykuły, recenzje, wywiady oraz wideo. Serwis jest również osią łączącą nasze pozostałe projekty i działania.

Nad aktualnością i jakością informacji zawartych na portalu pracuje kilkunastoosobowy skład redakcyjny piszący o muzyce polskiej i zagranicznej, a także o związanych z nią kompozytorach.

Magazyn gamemusic

Magazyn powstał z potrzeby dotarcia do większego grona czytelników, nie tylko tych związanych ze światem elektronicznej rozrywki. Mimo ogromnego zainteresowania grami wideo w Polsce, sama muzyka do gier w dalszym ciągu traktowana jest po macoszemu. Teraz, kiedy brakuje nam czasu na wszystko, mamy nadzieję, że ten magazyn choć na chwilę pozwoli Wam zatrzymać się w miejscu, by móc powspominać nie tylko chwile beztroskich zabaw, ale też odkryć coś zupełnie nowego, co pochłonie Was bez reszty.

 

== ENGLISH DESCRIPTION BELOW <===

Hello and welcome, thanks for scrolling :) If you appreciate what we are doing, below you will find a brief walkthrough on how to support us!

In case you have any question about how this works, feel free to reach out to us on FB or Twitter at any time! All links are in the menu on the left hand side.

 • This is our profile on Patronite - a very popular Polish site that facilitates crowdfunded support. While it doesn't have the menu in English, it's all really simple and you can also translate the page easily here.
   
 • On the right hand side above, there are thresholds of the patronage, presented as a monthly amount in the Polish currency. Every 4 PLN are basically an equivalent of around 1 USD or 1 EUR. Even this much will really help us :)
   
 • You can safely pay via PayPal or credit card, and you can stop contributing at any time. Furthermore, various levels of support have certain awesome benefits like sneak peeks, gadgets, and even vinyls!
   
 • If you prefer to give us a one-time tip instead, just use this link.
   
 • Why are we asking for your support? Long story short: this allows us to stay independent and attempt projects which would seem too risky otherwise. We operate in a very demanding niche, and we really wouldn't want to have to sell our souls for ads or a paywall just to stay afloat... your support helps us cover the costs of our operations so that we can keep on delivering all the awesome stuff.

Thank you!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 400 zł
Łukasz i Magda Kapuścińscy
Łukasz i Magda Kapuścińscy
Próg: 10 zł
Magdalena Kornaś
Magdalena Kornaś
Próg: 30 zł
Ronan Guillery
Ronan Guillery
Próg: 50 zł
Dominika Ręczkowska
Dominika Ręczkowska
Próg: 10 zł