Fundacja Game Music

W Patronite od 29.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 294

liczba Patronów: 757

7 patronów
680 zł miesięcznie
680 zł łącznie
Słuchaj Gier!

O Autorze

Hej, tu ekipa gamemusic. Kochamy gry wideo i dobrą muzykę – a przede wszystkim ich część wspólną i chcemy się tą pasją podzielić z Tobą. Zostań na chwilę i posłuchaj...

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych muzyką z gier wideo, którzy założyli Fundację Game Music, aby promować tę niesamowitą formę sztuki. Pochodzimy z Polski, lecz działamy na skalę międzynarodową.

 

 

W 2018 roku postanowiliśmy wynieść tę pasję na całkowicie nowy poziom. Stworzyliśmy coś naprawdę unikatowego, a zarazem znacznie większego od naszych dotychczasowych projektów – nasz prawdziwy okręt flagowy. Game Music Festival, o którym tu mowa, zgromadził w dwóch odsłonach ponad 10 tys uczestników oraz licznych gości specjalnych, w tym Paula Anthony’ego Romero, Garetha Cokera, Neila Acree, Jespera Kyda, Austina Wintory’ego, czy Kowa Otaniego.

 

W ciągu ponad 14 lat działalności nasza pasja rozwijała kolejne gałęzie i projekty. Stworzyliśmy:


 

Nieco więcej o naszych projektach

 

Game Music Festival

Petarda w naszym portfolio. Na organizowanym przez nas Game Music Festival we Wrocławiu nie tylko posłuchasz ulubionych melodii z gier na żywo w wersji akustycznej, ale także spotkasz kompozytorów, weźmiesz udział w warsztatach i prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych.

Jakość artystyczna jest naszym credo, dlatego wybraliśmy Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na świecie. Muzyka wykonywana w tej świątyni sztuki jest jak intymna ceremonia przejścia w inną jakość dźwięku.

Zależy nam na również tym, by festiwal był miejscem edukacji, gdzie fani mają możliwość zapoznania się z procesem powstawania muzyki do gier, ale też forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów.

 

Koncert Heroes of Might and Magic 2017

 

Game Music Festival 2018

 

Game Music Festival vol.2 2019

 

Game Music Records

Założyliśmy pierwszą w Polsce wytwórnię fonograficzną zajmującą się produkcją, dystrybucją i promocją muzyki z gier na płytach winylowych.

Pierwszym wydawnictwem płytowym w ramach Game Music Records była muzyka do horroru Kholat, której kompozytorem jest Arkadiusz Reikowski. Premierowy krążek wydaliśmy w maju 2017 limitowanym nakładem 300 egzemplarzy. Drugim albumem wytwórni zostało Heroes Piano Sonatas – koncertowe wydanie muzyki z serii Heroes of Might and Magic, zaaranżowane na fortepian i zagrane przez samego kompozytora Paula Anthony’ego Romero. Trzecia płyta to soundtrack do świetnie przyjętej gry Frostpunk, stworzony przez Piotra Musiała.

Co chcemy osiągnąć jako Game Music Records? Pragniemy zebrać wszystkie najlepsze cechy, którymi powinien wyróżniać się świetnie wydany winyl. Dotyczy to także szaty graficznej. Chcemy też promować młodych, nieznanych jeszcze, ale utalentowanych grafików, którzy za pomocą swoich rysunków potrafią idealnie oddać ducha muzyki. Dbamy też o profesjonalny mastering i doskonałe brzmienie.

 

Portal gamemusic.pl

Nasz zespół tworzy dwujęzyczny serwis internetowy gamemusic.pl który już od ponad 14 lat dostarcza wszystko to, co chcielibyście przeczytać i usłyszeć o dźwięku w grach. W skład serwisu wchodzą artykuły, recenzje, wywiady oraz wideo. Serwis jest również osią łączącą nasze pozostałe projekty i działania.

Nad aktualnością i jakością informacji zawartych na portalu pracuje 15-osobowy skład redakcyjny piszący o muzyce polskiej i zagranicznej, a także o związanych z nią kompozytorach. 

Magazyn gamemusic

Magazyn powstał z potrzeby dotarcia do większego grona czytelników, nie tylko tych związanych ze światem elektronicznej rozrywki. Mimo ogromnego zainteresowania grami wideo w Polsce, sama muzyka do gier w dalszym ciągu traktowana jest po macoszemu. Teraz, kiedy brakuje nam czasu na wszystko, mamy nadzieję, że ten magazyn choć na chwilę pozwoli Wam zatrzymać się w miejscu, by móc powspominać nie tylko chwile beztroskich zabaw, ale też odkryć coś zupełnie nowego, co pochłonie Was bez reszty.

 

Co zmienia Wasze wsparcie?

Odpowiedź jest prosta: gamemusic. Wszystko. Każdy aspekt naszej działalności zyskuje na Waszym wsparciu, pozwala na robienie go w lepszy sposób. Dokładnie taki, jaki chcemy i jaki Wy od nas oczekujecie.

  • Wszystkie elementy składowe festiwalu – wynajem sal koncertowych na próby oraz na wydarzenia, honorarium dla orkiestr, artystów, sprowadzenie muzyków oraz gości specjalnych do miejsca koncertu, orkiestracja dzieł tworzona przez naszych orkiestratorów, koszty licencyjne, promocja, poligrafia, relacja – łącznie wiele ekip i ponad 200 osób zatrudnionych do tego przedsięwzięcia;

  • Działalność portalu – strona internetowa, honoraria dla redaktorów, udział w wydarzeniach branżowych;

  • Wytwórnia płytowa – opłaty licencyjne, mastering muzyki pod wydanie winylowe, tłoczenie płyt winylowych, weryfikacja jakościowa w studiu odsłuchowym, opracowanie graficzne i koncepcja okładki, dystrybucja i kontakt z autorami;

  • Magazyn gamemusic – dostarczanie jeszcze większej ilości stron w postaci unikatowych artykułów, przygotowanych przez naszych redaktorów oraz zaproszonych gości, światowej sławy kompozytorów i sound designerów;

  • Inne – produkcja dokumentów o muzyce do cyklów gier z udziałem Waszych ulubionych kompozytorów – potrzebujemy profesjonalnego sprzętu by zrealizować ten cel.

  • i wiele, wiele innych – wymieniać można niemal w nieskończoność – napiszmy więc tylko, że jesteście najlepszą grupą wsparcia na świecie!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni