Avatar użytkownika

Gazeta Na Przedmieściu

28
patronów
550 
miesięcznie
5 700 
łącznie
28
patronów
550 zł 5 700 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dzięki, dzięki, dzięki! W zamian za tą okrąglutką dyszkę otrzymasz od nas Gazetę, która będzie czekać na Ciebie zawsze do odbioru w naszej redakcji. Nie zapomnimy także wspomnieć o Tobie w podziękowaniach dla patronów w social mediach :)

Jesteś super, extra!
20 zł miesięcznie
Wow wow wow! Mega wdzięczność za dołożenie dwóch dyszek do puli, która pozwoli nam wydać kolejny numer gazety i ciągle się rozwijać :)

W zamian za wsparcie otrzymasz od nas cieplutki numer Gazety, która będzie czekać na Ciebie zawsze w naszej redakcji. Nie zapomnimy także o podziękowaniach dla Ciebie w social mediach... a także w specjalnej rubryce dla patronów w wydrukowanej gazecie.

Jesteś naj naj najlepszym/ą patronem/patronką pod słońcem!
30 zł miesięcznie
To już jest mega wsparcie! Ogromniasta wdzięczność za dołożenie aż trzech dyszek do puli, która pozwoli nam wydać kolejny numer gazety i ciągle się rozwijać :)

W zamian za wsparcie otrzymasz od nas cieplutki numer Gazety, która będzie czekać na Ciebie zawsze w naszej redakcji.

Nie zapomnimy także o podziękowaniach dla Ciebie w social mediach... a także w specjalnej rubryce dla patronów w wydrukowanej gazecie.

A to jeszcze nie wszystko! Otrzymasz także od nas super extra wlepkę, którą dostają tacy fajni patroni gazety jak Ty!

Jesteś super extra naj naj najlepszym/ą patronem/patronką pod słońcem i na ziemi!
50 zł miesięcznie
A tu coś specjalnego dla naszych lokalnych biznesów/patronów, którzy chcą nas wspierać i czują się częścią lokalnej Przedmiejsko Oławskiej społeczności.

Dzięki piękne za dołożenie pięciu dyszek do puli, która pozwoli nam wydać kolejny numer gazety i ciągle się rozwijać :)

W zamian za wsparcie otrzymasz od nas cieplutkie numery Gazety, które będą dostarczone do Twojego lokalu. Nie zapomnimy także o podziękowaniach dla Ciebie w social mediach... a także w specjalnej rubryce dla patronów w wydrukowanej gazecie. A to jeszcze nie wszystko! Otrzymasz także od nas super extra wlepkę oraz specjalną ramkę z podziękowaniem, którą dostają tacy fajni patroni gazety jak Ty!

Jesteś super extra naj naj najlepszym/ą patronem/patronką pod słońcem i na ziemi i we wszechświecie!
100 zł miesięcznie
Jeeeeeejku ale extra! Takie wsparcie zasługuje na szczególne podziękowanie.

W zamian za tą okrągłą stówkę otrzymasz od nas komplet najlepszych i najfajniejszych rzeczy, jakie możemy tylko zaoferować.

Po pierwsze gazeta będzie dostarczona pod Twoje drzwi! Po drugie podziękowania będą pojawiać się wszędzie gdzie się tylko da: social media, rubryka patronów, sąsiedzkie rozmowy, spotkania mniejsze i większe. Wszystkim będziemy mówić jakiego/jaką mamy fajnego/fajną patronkę/patrona!

A to nie wszystko: otrzymasz od nas również komplet plakatów z bieżących numerów wydrukowanych na porządnym papierze :)!

Oraz... zaproszenie na spotkanie patronów w fajnym miejscu na osiedlu przy kawce i opowieściach lokalnego gawędziarza, nieopisanych w gazecie :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Gazeta Na Przedmieściu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Jesteśmy redakcją gazety ,,Na Przedmieściu”. To oddolna inicjatywa na wrocławskim Trójkącie. W jej realizację w 100% zaangażowani są mieszkańcy, lokalne organizacje i instytucje.

Gazeta: integruje, pozwala na współuczestniczenie w życiu osiedla, informuje o ważnych dla sąsiadów działaniach. 

Na Przedmieściu tworzone jest bez sztywnych ram. W każdym numerze pojawiają się stałe rubryki, które są chętnie czytane przez lokalną społeczność. To miejsce wymiany poglądów na temat otaczającej mieszkańców rzeczywistości, aczkolwiek głównym celem inicjatorów kwartalnika jest budowanie wśród Wrocławian pozytywnego wizerunku, objętego niezbyt dobrą sławą, a wartego odkrycia - Przedmieścia Oławskiego, tzw. Trójkąta.

Stałe tematy:

 • Dzieciaki z Trójkąta - cykl prowadzony przez koordynatorkę Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży, która prezentuje w nim sylwetki ,,zwykłych-niezwykłych” dzieci z osiedla.
   
 • Z naszego podwórka - cykl opowiadający o pozytywnych wizualnych zmianach na osiedlu, m.in. powstawaniu nowych murali, zazielenianiu przestrzeni wspólnych, akcjach wspólnego dbania o porządek na osiedlu.
   
 • Nasze sąsiedztwo - cykl ukazujący aktywne organizacje działające na osiedlu
   
 • Kalendarium - najważniejsze wydarzenia i ciekawe akcje na najbliższy kwartał
   
 • Temat rzeka - cykl poświęcony rzece Oławie (jej roli, historii, aktywnościach wokół rzeki). Artykuły pisane przez twórców Odra Centrum - muzeum Odry znajdującego się na osiedlu
   
 • Było/Jest/Będzie - cykl artykułów historycznych, o dawnych fabrykach, zabytkach, miejscach spotkań mieszkańców - na bazie wspomnień sąsiedzkich.
  W tym cyklu znajdują się również tematy dotyczące tego jakie zmiany planowane są na osiedlu - lub na jakie zmiany czekają mieszkańcy, np. Park Oławski.
   
 • Galeria ludzi z Przedmieścia - cykl artykułów i wywiadów o ciekawych osobach związanych z osiedlem - historycznych lub teraźniejszych
   
 • CYKL: Kamienice, a w nim:
   
 • Krótki poradnik kamienicowego spacerowicza - jak patrzeć na kamienice,, żeby widzieć? Detale, otwarte drzwi, itd.
 • Poradnik dobrego sąsiada - wspólne dbanie o kamienice - porządek wpływa na nasze samopoczucie w danej przestrzeni (odkurzanie drzwi, wycieranie kurzu ze sztukaterii - idea dyżurów sąsiedzkich we wspólnym sprzątaniu itd)
   
 • Kącik urządzania się - jak świadomie i estetycznie wypełniać swoje mieszkanie w kamienicy.
   
 • CYKL: Strefa zwierzaka, a w nim:
   
 • ważne informacje z miasta (np. chipowanie), porady dla właścicieli, ogłoszenie drobne (zwierzaki do adopcji, sąsiedzka opieka nad zwierzakami w czasie urlopu itp.)
 • Mapka lokalnych usług - np. rzemieślnicy, gastronomia, vintage shopy, psie usługi itp.
   
 • Dział rozrywka - krzyżówki, rebusy, zagadki
   
 • Plakat numeru - na końcu strony znajduje się zawsze zaprojektowany przez jakiegoś mieszkańca plakat do kolekcjonowania.

Okazjonalne tematy:

 • Tematy związane z budżetem obywatelskimi, oraz innymi możliwościami dla mieszkańców
   
 • Ogłoszenia z Rady Osiedla
   
 • Artykuły, informacje o zbliżających się ważnych dla osiedla wydarzeniach - np. coroczny Dzień Trójkąta, Choinka, Ferie, oferta wakacyjna itp.

Częstotliwość ukazywania się: kwartalnik, raz na 3 m-ce

Liczba stron: 16-20
 

Dostępność: gazeta jest bezpłatna, dystrybuowana jest przez wolontariuszy, organizacje i instytucje. Można ją zdobyć w Centrach Aktywności Lokalnej, osiedlowych lokalach usługowych (restauracje, kawiarnie, sklepiki, fryzjerzy, kwiaciarnie, rzemieślnicy itp.), instytucjach miejskich na osiedlu (MOPS, szkoła, Rada Osiedla), organizacjach pozarządowych, bibliotekach, aptekach itp.

Podmioty współpracujące: organizacje i instytucje należące do Koalicji Oławskiej oraz mieszkańcy, którzy chcą zaangażować się w tworzenie gazety; jak również lokalni przedsiębiorcy.

 

Cele Autora

Wydruk gazety + skład
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 950 zł brakuje
36%
Za tą kwotę jesteśmy w stanie wydawać bezpłatnie 1500/2000 egzemplarzy gazety raz na kwartał

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Gazeta Na Przedmieściu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Pelczar
Marcin Pelczar
10 zł
Gertruda Geyer
Gertruda Geyer
10 zł
Grzegorz Stadnik
Grzegorz Stadnik
20 zł
Małgorzata Urlich-Kornacka
Małgorzata Urlich-Kornacka
20 zł
Anna Karnafel
Anna Karnafel
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.