Gdzie Los Poniesie

W Patronite od 14.08.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1360

liczba Patronów: 1428

2 patronów
40 zł miesięcznie
900 zł łącznie

Komputer stacjonarny do montażu

3 000 zł

30%

osiągnięto

2 100 zł

brakuje

Dzięki WASZEJ hojności (trochę dokładając) udało się zrealizować zakup kamerki GoPro Hero 7!

Od teraz możemy nagrywać w zadowalającej jakości - nasze filmy podróżnicze wskakują na wyższy poziom!

Pojawiła się przeszkoda obiektywna... - nasz komputer nie jest w stanie skleić materiałów tak wysokiej jakości. Zanim zaczniemy wypuszczać filmy w najwyższej jakości 4K, inwestycja sprzętowa w narzędzie montażu będzie niezbędna.

Koszt zadowalającego komputera stacjonarnego to ok. 3000 zł. Taka inwestycja posłuży na co najmniej kilka lat i umożliwi wykorzystanie doskonałej jakości kamery w pełni.

Barwne kraje, które zamierzamy z Kasią odwiedzić już w tym roku, dają pole do nagrania kawału porządnego i wysokojakościowego reportażu, który po solidnym montażu stanie się czymś naprawdę dobrym. Pomóżcie mi zatrząść podróżniczym Youtubem! ;)

Azjatycka cegiełka wsparcia [2020]

5 000 zł

18%

osiągnięto

4 100 zł

brakuje

To już postanowione - w przyszłym roku robimy z Kasią "przerwę" w pracy i wspólnie ruszamy w świat na trzy-cztery miesiące. Jak zwykle - na własną rękę i budżetowo. Jednak to nie znaczy, że za darmo.

Mamy już konkretny plan: Azja Środkowa i południowo-wschodnia (Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Tajlandia, Wietnam, Kambodża + w gratisie: Abchazja, Gruzja, Armenia). Państwa niedrogie, niezwykle interesujące przyrodniczo i kulturowo.

Wstępny koszt dla dwojga, zawierający przeloty, dzienny koszt utrzymania, bufor bezpieczeństwa (a co by było, gdyby....? brr, lepiej o tym nie myśleć!) szacujemy na 25000 zł. Dużo?!
W tej kwocie muszą się zmieścić niezbędne wizy, ubezpieczenie, przeloty (których liczbę ograniczamy do minimum, serio...), transport lądowy, ceny wstępu do kluczowych "atrakcji" na trasie (nie wyobrażam sobie ominąć boczną drogą Morza Aralskiego lub Kanionu Szaryńskiego - niestety, nie wszędzie da się dostać bez wykupienia wycieczki u lokalsów...)

"Azjatycka cegiełka wsparcia" to nieoceniona pomoc finansowa w ogólnym budżecie największego przedsięwzięcia podróżniczego, które stoi przed nami.

Podczas podróży wspólnie z Kasią (bez jej pomysłów i ogromnej pomocy przy realizacji nie byłoby nic!) zmontujemy całą serię filmów z krajów byłego ZSRR oraz Azji południowo-wschodniej. Od luźnych krajobrazów po wywiady z tubylcami, reportaże z ciekawych miejsc i dokumentalne, poważne spojrzenia. Planujemy też spotkać się z Polakami zamieszkującymi każdy z wymienionych krajów i dowiedzieć się, jak im się żyje na obczyźnie.

Sami uzbieramy brakującą resztę niezbędnej kwoty - wpływy z Patronite umożliwią nam bardziej swobodną i ambitną realizację podróży i przywiezienie dziesiątek gigabajtów cennych, fotograficzno-filmowych materiałów :)
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni