Gdzie Los Poniesie

W Patronite od 14.08.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 774

liczba Patronów: 741

4 patronów
80 zł miesięcznie
490 zł łącznie

Kamera GoPro Hero7 + Gimbal

3 000 zł

16%

osiągnięto

2 510 zł

brakuje

Z produkcją na Youtube ruszam na poważnie - to nie jest chwilowy kaprys. Obecne filmy kręcę w większości lustrzanką Nikon D3300, która nie umożliwia nagrywania w zadowalającej jakości. Obraz się trzęsie i jest nieostry, dźwięk pozostawia trochę do życzenia mimo podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

Planuję kupić kamerkę GoPro Hero7 wraz z dedykowanym do niej elektronicznym gimbalem. Koszt takiego zestawu to ok. 3000 zł. Możliwość nagrywania w jakości 4K, brak drgań i płynność dynamicznych ujęć pozwoli na nagrywanie filmów naprawdę dobrych jakościowo. (miałem już przyjemność wypróbowania tego sprzętu "w terenie" i jestem zachwycony!)

Barwne kraje, które zamierzamy z Kasią odwiedzić w przyszłym roku, dają pole do nagrania kawału porządnego i wysokojakościowego materiału, który po solidnym montażu stanie się czymś naprawdę dobrym. Pomóżcie mi zatrząść podróżniczym Youtubem! ;)

Azjatycka cegiełka wsparcia [2020]

5 000 zł

9%

osiągnięto

4 510 zł

brakuje

To już postanowione - w przyszłym roku robimy z Kasią "przerwę" w pracy i wspólnie ruszamy w świat na trzy-cztery miesiące. Jak zwykle - na własną rękę i budżetowo. Jednak to nie znaczy, że za darmo.

Mamy już konkretny plan: Azja Środkowa i południowo-wschodnia (Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Tajlandia, Wietnam, Kambodża + w gratisie: Abchazja, Gruzja, Armenia). Państwa niedrogie, niezwykle interesujące przyrodniczo i kulturowo.

Wstępny koszt dla dwojga, zawierający przeloty, dzienny koszt utrzymania, bufor bezpieczeństwa (a co by było, gdyby....? brr, lepiej o tym nie myśleć!) szacujemy na 25000 zł. Dużo?!
W tej kwocie muszą się zmieścić niezbędne wizy, ubezpieczenie, przeloty (których liczbę ograniczamy do minimum, serio...), transport lądowy, ceny wstępu do kluczowych "atrakcji" na trasie (nie wyobrażam sobie ominąć boczną drogą Morza Aralskiego lub Kanionu Szaryńskiego - niestety, nie wszędzie da się dostać bez wykupienia wycieczki u lokalsów...)

"Azjatycka cegiełka wsparcia" to nieoceniona pomoc finansowa w ogólnym budżecie największego przedsięwzięcia podróżniczego, które stoi przed nami.

Podczas podróży wspólnie z Kasią (bez jej pomysłów i ogromnej pomocy przy realizacji nie byłoby nic!) zmontujemy całą serię filmów z krajów byłego ZSRR oraz Azji południowo-wschodniej. Od luźnych krajobrazów po wywiady z tubylcami, reportaże z ciekawych miejsc i dokumentalne, poważne spojrzenia. Planujemy też spotkać się z Polakami zamieszkującymi każdy z wymienionych krajów i dowiedzieć się, jak im się żyje na obczyźnie.

Sami uzbieramy brakującą resztę niezbędnej kwoty - wpływy z Patronite umożliwią nam bardziej swobodną i ambitną realizację podróży i przywiezienie dziesiątek gigabajtów cennych, fotograficzno-filmowych materiałów :)
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni