Gdzie Los Poniesie

W Patronite od 14.08.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2910

Liczba Patronów: 3267

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
20 miesięcznie
2 370 łącznie

Komputer stacjonarny do montażu

3 000 zł

79%

osiągnięto

630 zł

brakuje

Dzięki WASZEJ hojności (trochę dokładając) udało się zrealizować zakup kamerki GoPro Hero 7!

Od teraz możemy nagrywać w zadowalającej jakości - nasze filmy podróżnicze wskakują na wyższy poziom!

Pojawiła się przeszkoda obiektywna... - nasz komputer nie jest w stanie skleić materiałów tak wysokiej jakości. Zanim zaczniemy wypuszczać filmy w najwyższej jakości 4K, inwestycja sprzętowa w narzędzie montażu będzie niezbędna.

Koszt zadowalającego komputera stacjonarnego to ok. 3000 zł. Taka inwestycja posłuży na co najmniej kilka lat i umożliwi wykorzystanie doskonałej jakości kamery w pełni.

Barwne kraje, które zamierzamy z Kasią odwiedzić w najbliższej przyszłości, dają pole do nagrania kawału rzetelnego i wysokojakościowego reportażu, który po solidnym montażu stanie się czymś naprawdę dobrym. Pomóżcie nam zatrząść podróżniczym Youtubem! ;)

Azjatycka cegiełka wsparcia [2021]

5 000 zł

47%

osiągnięto

2 630 zł

brakuje

Jesteśmy konsekwentni - w najbliższym sezonie ponownie ruszamy na podbój byłych republik ZSRR. Mamy w planie odwiedzić Kaukaz i/lub państwa Azji Środkowej (Abchazja, Armenia, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan) - według niezrealizowanego przez wirusa planu z roku 2020. Państwa niedrogie, niezwykle interesujące przyrodniczo i kulturowo, nieskolonizowane do tej pory przez masową turystykę.

Będziemy podróżować budżetowo i na własną rękę, wspomagając się autostopem i lokalnym transportem. Najbardziej niezależni czujemy się podróżując z plecakami i śpiąc w namiocie - a przecież o wolność chodzi przede wszystkim!

Podczas podróży zmontujemy całą serię filmów z krajów byłego ZSRR oraz Azji południowo-wschodniej. Od luźnych krajobrazów po reportaże i wywiady z tubylcami. Planujemy też spotkać się z lokalnymi Polakami i dowiedzieć się, jak im się żyje na obczyźnie.

"Azjatycka cegiełka wsparcia" to nieoceniona pomoc finansowa w ogólnym budżecie wielkiego przedsięwzięcia podróżniczego, które stoi przed nami. Jeżeli uda nam się uzbierać więcej, nadwyżkę zainwestujemy w sprzęt (np. kupimy drona do ujęć z góry).

Wstępny koszt dla dwojga szacujemy na 10 000 zł. Dużo?!
W tej kwocie muszą się zmieścić niezbędne wizy, ubezpieczenie, przeloty (których liczbę ograniczamy do minimum, serio...), transport lądowy, bufor bezpieczeństwa (a co by było, gdyby? brr.. wolimy nawet nie myśleć!) ceny wstępu do kluczowych "atrakcji" na trasie (nie wyobrażamy sobie ominąć Morza Aralskiego lub Kanionu Szaryńskiego - niestety, nie wszędzie da się dostać bez wykupienia wycieczki u miejscowych).

Oczywiście, na ten moment ciężko nam przewidzieć, do których państw dostaniemy "zielone światło" w tych niestabilnych czasach. Jednak, po niepowodzeniu czteromiesięcznej podróży w 2020, nasza determinacja jest ogromna jak nigdy wcześniej! Nie damy się obostrzeniom tak łatwo i zrobimy wszystko, by zrealizować choć część zaplanowanej wcześniej wyprawy.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
ANDRZEJ ROBERT BIAŁOWĄS
ANDRZEJ ROBERT BIAŁOWĄS
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Piotr Drzewiecki
Piotr Drzewiecki
Próg: 50 zł
Piotr
Piotr
Próg: 20 zł