Avatar użytkownika

Globstory

151
patronów
2 755 
miesięcznie
151
patronów
2 755 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Chiński pierożek 🥟

Zapraszamy, zapraszamy! :) Za tyle można zjeść chińskie pierożki od ulicznego sprzedawcy na śniadanie, przejechać się afrykańskim gili-gili, napić się herby, czy kupić bilet wstępu żeby zobaczyć mozaikową mapę w Madabie. Takie wsparcie to dużo więcej, niż może się wydawać - symboliczne kwoty stają się kwotami praktycznymi, które w wymierny sposób wpływają na to, że kanał żyje i mogą się na nim pojawiać nowe treści.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dołączacie!
10 zł miesięcznie
Globstorianin ❤️

Jesteście z nami, mega!:) Za tyle można wypić wodę z kokosa w Ameryce Południowej, zjeść tapa lapę w Gambii (myślę teraz o niej przez ten opis!!!), czy małego kebaba w Jordanii. Dziękujemy ogromnie!

Wyrazimy naszą wdzięczność w następujący sposób:

🌍 pojawicie się na liście Patronów na blogu, w specjalnej zakładce, o ile sobie tego życzycie!!

🌍 zapraszamy Was do supertajnej, sekretnej grupy na fejsie, gdzie grasują inni Globstorianie!

Co dzieje się na naszej super-hiper-tajnej, owianej legendą grupie? Tej, o której się nie mówi, za to wymienia się znaczące spojrzenia na ulicy i która ma całą listę specjalnych symboli-gestów, które znają tylko wtajemniczeni? Pierwsza zasada grupy Globstorian - rozmawiamy o grupie Globstorian ;)

❤️ rozmawiamy - to jest zdecydowanie to miejsce, gdzie możemy się złapać i pogadać - o życiu, podróżach, przygodach i o czymkolwiek, co przyjdzie Wam do głowy

❤️ relacje live - startujemy z bardziej regularnymi relacjami live! Będziemy się do Was odzywać na żywo z wypraw. Wyobraźcie sobie - siedzicie w ciepłym domu lub w pracy i JEDNOCZEŚNIE jesteście z nami podczas przejazdu nad urwiskiem w Gruzji, pod wielkim baobabem w środku gambijskiej wioski Kiti, w pociągu relacji Szanghaj-Kunming, na skuterze ze Sri Lanki (hue hue, nope:D), w jurcie w Kirgistanie, gdzie co prawda nie ma ciepłej wody, ale jest turbo-szybki internet, w zamku Draculi w Rumunii, ale też...w Polsce, kiedy będzie okazja do zakomunikowania czegoś ciekawego, ale za oknem jakby mniej epicko:)

❤️ making-of'y - czyli Globstory od kuchni! Po raz pierwszy pokażemy nieco więcej z tego co i jak się dzieje, kiedy robią się filmy na kanał
ekskluzywne, nigdzie niepublikowane materiały. Spróbujemy pokazać to, co nie znalazło się z przeróżnych powodów w finalnej wersji filmu, ale też zasługuje na trochę uwagi

❤️ dzielimy się planami na przyszłość - to tu macie dostęp do koncepcji, które potem postaramy się wspólnie realizować!
20 zł miesięcznie
Turbo-Globstorianin 🤩

To próg dla tych, którzy chcą po prostu wesprzeć bardziej.

20 zł to równowartość (bardzo dobrej) kawy, którą kocham miłością szczerą! Ale także praktycznie każdego street foodu, którym głównie się żywimy w podróży - czy to Azja, czy Afryka - na pewno można się posilić za taką kasę.

Co ten próg oznacza - zapytacie? Naszą wdzięczność wyrazimy dokładnie tak samo jak w progu 10 zł.

Każdy Patron może zdecydować, za pomocą którego progu otworzy sobie wrota do tajnej grupy Globstorian...

Jeśli chcesz i możesz wspierać bardziej, dziękujemy Ci z całych serc!
50 zł miesięcznie
Dzień Zagranico ☀️

Piona i wow! Jesteście niesamowicie hojni! To jest koszt, za który żyłam cały dzień w Chinach. Cały, totalny koszt życia - zresztą nie tylko tam, to też dzień kambodżański, czy lankijski.

Za tyle jesteśmy w stanie podróżować skuterem (blizny podobno dodają pewności siebie i wyglądają kozacko, więc wywrotka na skuterze nie może kojarzyć się źle) i to na dłuższe dystanse, czy zalać seicento w holenderskim gazie, jeśli nie da się inaczej przemieścić z punktu A, do punktu Z. Zresztą sami wiecie, że to już konkretna kasa, za którą można sporo.

Choć wiemy, że to symboliczne, to chcemy wyrazić naszą wdzięczność w następujący sposób:

🌍 Imię/nazwisko/nick każdego Patrona z tego progu znajdzie się na SPECJALNEJ planszy z podziękowaniami, która pojawi się na końcu naszych filmów! (jeśli nie chcesz wskoczyć na planszę, wybierz opcję subskrypcji anonimowej - lub do nas napisz!)

🌍 Patron z tego progu może otrzymać od nas kartkę z podróży! Nie będziemy obiecywać, że uda nam się wysyłać kartki z każdej wyprawy - ale postaramy się robić to częściej niż raz w roku ;) Tak, żebyście mogli zebrać egzotyczną kolekcję, którą pochwalicie się rodzinie, znajomym i każdemu, kto będzie chciał słuchać!

🌍 Oczywiście należą się Wam też wyrazy naszej wdzięczności z poprzednich progów!
100 zł miesięcznie
Mecenas 🤓

To nie jest wsparcie, to jest MECENAT! I to bardzo konkretny, który z jednej strony onieśmiela, ale z drugiej bardzo motywuje!

Ciężko wymienić ile rzeczy można zrobić z taką kasą. W skrócie: bardzo, bardzo dużo. Przykładowo: można za tyle przejechać pół, słownie: PÓŁ Kirgistanu samochodem wynajętym z kierowcą na wyłączność, co w kontekście rozmiaru kraju jest konkretnym osiągnięciem, albo ogarnąć za to 5 noclegów na Sri Lance. Lub kupić lokalną kartę SIM z trylionem gigabajtów, żeby móc robić dla Was instastory, wrzucać foty i robić turbo-ważne backupy zdjęć i filmów w chmurze, kiedy akurat nie siedzimy w najdalej wysuniętym obozowisku Beduinów na Wadi Rum i o zasięgu można zapomnieć.

MECENAT oznacza tu fakt, że macie ogromny wpływ na to co możemy. OGROMNY.

BARDZO DZIĘKUJEMY za tak potężne wsparcie, ciężko ubrać w słowa to jak bardzo nam to pomaga w realizacji Globstory! A co z nagrodami?

🌍 od czasu do czasu jako wyraz wdzięczności wyślemy Ci niespodziankę z kolejnych wypraw - jest to podzięka symboliczna, acz zabawna, bo souveniry są tyleż zabawne, co nieprzydatne;) Ale każdy z podarków dotrze do Was z osobistą dedykacją i mnóstwem gorrrrących uczuć z naszej strony!

🌍 oczywiście należą się Wam też wyrazy naszej wdzięczności z poprzednich progów!
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
10 dostępnych miejsc
Rodzice kanału 👫

300 zł - serio? SERIO? Jak powiedziałaby każda mama na świecie - "Nie macie na co pieniędzy wydawać?" Tudzież każdy tata: "Co ja śpię na pieniądzach?!" To jest szaleństwo!!! To...jest...Sparta!!!!!!

Jeśli naprawdę chcecie zrobić coś tak szalonego...to jaramy się przeogromnie, skaczemy z radości i utwierdzamy się w przekonaniu, że warto się starać do granic możliwości, warto wkładać całe serducho w to, co się robi i że warto robić to wszystko dla Was.

To jest hojność, za którą tak naprawdę możemy odwdzięczyć się tylko robiąc jeszcze lepsze filmy, podróżując jeszcze mocniej i wkładać w to jeszcze więcej pasji (o ile to w ogóle możliwe...niemniej: spróbujemy, obiecujemy!) - bo wszystko inne, co możemy zaoferować to tylko kropla w morzu tego, co dostajemy od Was.

🌍 Zapraszamy więc do grupy Globstorian, by wiedzieć co się dzieje i co będzie się działo na kanale, chcemy robić Wam niewielkie niespodzianki od czasu do czasu, najpewniej głupoty, ale za to z klimatem odwiedzanych miejsc, wyślemy Wam też kartkę, jako wyraz naszej dozgonnej wdzięczności.

Jesteśmy przeogromnie wdzięczni, kłaniamy się w pas, jesteście rodzicami kanału!:)
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Pół-Damiana 🤭

O co chodzi, zapytujesz? Próg Damiana to legendarny już u nas próg jednego szalonego darczyńcy o imieniu… Marcin. Żartujemy. Damian oczywiście.
Ten próg powstał na jego prośbę. Miesiącami męczył nas byśmy zrobili próg pomiędzy 300 a 1000, twierdząc, że jest to ważne i konieczne. Wierzymy mu - bo tak. Bo jest niemal mitologicznym stworzeniem z uniwersum Globstory, a z takimi lepiej nie dyskutować.

Zesłał nam również nazwę tego progu: pół-Damiana, i oto jest. Słowo stało się ciałem.

Choć wciąż uważamy, że nikt z niego nie skorzysta, nie wiemy też w jaki sposób możemy wyrazić wdzięczność za taką hojność - dlatego zostawimy tajemnicze: POROZMAWIAJMY!

Oczywiście należą Ci się też wyrazy naszej wdzięczności z poprzednich progów!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Globstory w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Globstory to lifestylowy kanał na Youtubie, inspirowany podróżami, najczęściej tymi z plecakiem, w dwuosobowej mini-ekipie. Znajdziesz tu reportaże, filmy dokumentalne i vlogi, dotyczące głównie tematów społecznych, kulturowych i obyczajowych.

Hej! Jesteśmy Globstory. Kaja i Mateusz. Opowiadamy historie przywiezione ze świata.


Fajnie Cię widzieć na tym profilu - rozgość się, usiądź wygodnie, zacznijmy od przedstawienia się :)

Tu Kaja i Mateusz. Globstory to jeden z przykładów, kiedy pasja przerodziła się w sposób na życie. W podróży spędzamy najczęściej większą część roku, z przerwami na przygotowania i reorganizację w Polsce. Samodzielnie produkujemy, kręcimy i montujemy. Coraz częściej też piszemy. Staramy się uprawiać odpowiedzialne podróżowanie i zachęcać do refleksji nad różnorodnością naszego świata. 

 

 

Połowę 2020 i początek 2021 spędziliśmy w Tanzanii i na Zanzibarze, kręcąc materiały o Masajach, życiu w górach Usambara i ciemniejszych stronach Zanzibaru. Wasze wsparcie w tym trudnym dla wszystkich roku pozwoliło nam przetrwać i pracować. Dziękujemy!
 

Globstory jest naszym głównym zajęciem w życiu. Jest naszą jedyną "pracą" (choć od zawsze zdecydowanie bardziej pasją) - wszystko co dzieje się wokół to konsekwencja tworzenia kanału. To, co zarobimy przeznaczamy zawsze i w pierwszej kolejności na rozwój Globstory = to najprzyjemniejsza studnia bez dna, jaką możemy sobie wyobrazić :) Tym samym, profil, który właśnie odwiedzasz pomaga nam pracować i realizować cele - dziękujemy, że tu jesteś, poniżej kilka słów o tym jak wygląda życie Patrona Globstory i o tym co udało nam się zrealizować dzięki Waszemu wsparciu. 

---

Patroni wiedzą więcej:

Jeśli zechcecie dołączyć do grona Patronów zapraszamy Was serdecznie do grupy, w której dzieją się rzeczy wokół kanału i naszej twórczości. Na grupie Patronów-Globstorian dzielimy się z Wami dodatkowymi, nigdzie niepublikowanymi materiałami i przemyśleniami, a wśród nich: 

 • prywatnymi materiałami, w których odsłaniamy kulisy naszej pracy

 • wcześniejszymi premierami filmów i trailerów

 • fotami i opisami naszych perypetii

 • prowadzimy dyskusje dotyczące bieżących spraw, pytamy Was o zdanie w kwestiach związanych z filmami 

 • organizujemy live’y - o ile pozwala nam na to internet ;) 

 • organizujemy spotkania na żywo z Patronami, by poznać się jeszcze lepiej i porozmawiać o bieżących sprawach :) 

Nie zapomnijcie zajrzeć też do opisów poszczególnych progów, żeby zobaczyć jak będziemy mogli wyrazić naszą wdzięczność za Wasze wsparcie! :)

 

 

W 2019 roku dzięki Waszemu wsparciu z Patronite udało się nam zrealizować długą, bo aż dwumiesięczną, wyprawę do Ekwadoru. To Wy sprawiliście, że mogliśmy nakręcić film o Indianach Huaorani, pokazać Wam plantację kawy, odwiedzić eco-lodge prawdziwego wizjonera i szukać lam i alpak w Andach. Dziękujemy z całego serca, to dzięki Wam!

---

Co do tej pory udało się zrealizować z pomocą Patronów? 

Tak się złożyło, że niemal wszystkie filmy, które możecie oglądać na kanale powstały kiedy istniało już Globstorowe konto na Patronite. Prawdą jest, że od samego początku to był ten czynnik, który dawał odwagę do tego, by myśleć o Globstory w kategoriach czegoś więcej, niż tylko hobby po godzinach. Niezależnie od uzbieranych tu sum - zawsze było to wsparcie, bez którego wszystko działoby się wolniej, mozolniej, albo wcale. Podaliście Globstory pomocną dłoń w: 

 • Ukrainie
 • Portugalii
 • Iranie
 • Gruzji
 • Grecji
 • na Kubie
 • Sri Lance
 • Tajlandii
 • Kambodży
 • Laosie
 • Wietnamie
 • Meksyku
 • Kirgistanie
 • Rumunii
 • Gambii
 • Jordanii
 • Ekwadorze - ta dwumiesięczna, ogromna wyprawa została zrealizowana wyłącznie z pomocą społeczności naszych Patronów - za co jesteśmy niezmiennie ogromnie wdzięczni
 • Bułgarii
 • Tanzanii i na Zanzibarze - gdzie spędziliśmy dzięki Waszemu wsparciu siedem miesięcy pełnych poznawania nowych ludzi i kręcenia filmów - dziękujemy!
 • Kambodży
 • Tadżykistanie
 • Ghanie
 • w domu, ogarniając WSZYSTKO INNE wokół kanału
   

To również dzięki Wam naszym głównym zajęciem jest Globstory - nie da się tego wycenić, ani przecenić - po prostu, po ludzku, dziękujemy za pomoc w spełnianiu marzenia!

 


---

Co zmienia Wasze wsparcie? 

Odpowiedź jest prosta: Globstory. Wszystko. Każdy aspekt działalności kanału zyskuje na Waszym wsparciu, pozwala na robienie go w sposób taki, jak chcemy. I taki, jaki Wy wspieracie. Niezależnie od progu wsparcia, który wybierzecie - ROBICIE Z NAMI GLOBSTORY! Jako Mecenasi i Mecenaski macie realny wpływ na to, że dzieją się rzeczy - na poprawę jakości filmów, na możliwości realizowania planów, które bez pomocy byłyby poza zasięgiem.

 • czas - to jest najważniejszy czynnik, który sprawia, że coś można i będący przeciwpołożnym do niemożności robienia czegoś(kolwiek), kiedy go nie ma - fakt, że robimy kanał, oznacza, że nie robimy np. pracy na etat - to przede wszystkim Wasza zasługa, a możliwości, które stwarzacie my przekuwamy w filmy, zdjęcia i teksty...i wiele innych rzeczy wokół Globstory;
   
 • czas, po raz drugi: to również przestrzeń na burze mózgów, na snucie planów, zmóżdżanie się w środku nocym nad jakimś szalonym planem, jeżdżenie palcem po mapie, wertowaniem Atlasów Wysp Odległych (cudowna publikacja!), robieniem researchu i setkami innych małych spraw, których wycenić się nie da, a dzięki którym cokolwiek rusza do przodu;
   
 • czas, po raz trzeci, to możliwość wchodzenia w interakcje z Wami - czy to przez media społecznościowe, e-maile, czy na żywo, na spotkaniach, które czasami udaje się zorganizować w natłoku zadań, podróży i montowania filmów - chcemy mieć kontakt z Wami zawsze, nie zawsze natomiast jest na to czas...to zarazem cudowne i dość niesamowite, jak bardzo samonapędzającym się mechanizmem jest praca z i dla Was :) powaga, WSPÓLNIE stworzyliśmy społeczność ziomków z internetu, którzy znają się i mają wspólne pasje, najlepiej!
   
 • życie - poza podróżowaniem żyjemy, mieszkamy, jemy, płacimy rachunki, podatki niestety też...
   
 • bilety na kolejne wyprawy, latamy (choć osobiście koszmarnie boję się latać), jeździmy, pływamy, teleportujemy się z pomocą Portal Gun'a, pokonujemy Kessel Run w poniżej 12 parseków, podróżujemy koleją, marszrutkami, gili-gili i wszystkim innym, co przemieszcza nas z punktu A do punktu Z - poza zwierzakami w jakiejkolwiek formie - z ziomeczków nie korzystamy!
   
 • noclegi - czy to jurta, czy to szałas, trzeba spać tam, gdzie się znalazł (...człowiek :D);
   
 • wyżywienie - nie szalejemy, nie mieszkamy w przepychu i nie stołujemy się w lokalach z gwiazdką Michelin - zamiast tego wypatrujemy miejsc, które wypełniane są przez przyglądających się nam zza gazet, dymu papierosów i rozmawiających o codziennych sprawach autochtonów; gramy niemal codziennie w ruletkę zwaną "street food" i zazwyczaj wygrywamy - a wszystko po to, żeby jeszcze lepiej zrozumieć to, co dzieje się w odwiedzanym kraju 
   
 • sprzęt foto-wideo - tak, korzystamy w tym zakresie ze współprac, ale nie pokrywają one w 100% tego, z czego korzystamy w podróży i post-produkcji, mocne komputery do montażu i soft z tym związany, życiodajne szkło - obiektywystatywy - średnio w co drugiej podróży ktoś przejmuje naszego monkey pod'a - ten konkretny statyw podoba się praktycznie wszystkim, baterie, ładowarki, przejściówki, okablowanie: do aparatów, mikrofonów, dronów, telefonów, laptopów, latarek i całej reszty elektroniki, którą obwieszeni jak choinki podróżujemy, karty pamięci...miliony kart pamięci, dyski, które wozimy ze sobą i które w podróży, poza paszportem i kamerami, są najważniejsze, mikrofon, oraz światło.
   
 • i wiele, wiele innych - wymieniać można niemal w nieskończoność - dość powiedzieć, że jesteście najlepszą grupą wsparcia na świecie!!!

 


W 2022 roku góry Tadżykistanu okazały się być pięknym wyzwaniem, którego osiągnięcie byłoby niemożliwe, lub przynajmniej bardzo trudne bez Was.  

---

Nie zapomnijcie też, że:

Jesteście częścią kanału, doceniamy i cieszymy się ogromnie z takiej formy „współpracy", bo uważamy, że jest ona jedną z najprzyjemniejszych i najbardziej komfortowych dla obu stron. Wspaniale jest dzielić nasze doświadczenia z kimś, kto dołącza do społeczności Patronów z własnej inicjatywy i chęci - to jest dla nas olbrzymia motywacja, bo skoro postanawiacie zajrzeć na stronę Patronite, to znaczy, że coś musimy robić dobrze. Dzięki, że to czytacie, dzięki, że chcecie wspierać i dzięki, że część z Was już nas wspiera.

Kłaniamy się nisko!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Globstory już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jakub Bialachowski
Jakub Bialachowski
20 zł
Karolina Kuźmicz
Karolina Kuźmicz
10 zł
Karolina Frąckowiak
Karolina Frąckowiak
10 zł
Marzena Gałkowska
Marzena Gałkowska
10 zł
Rafał Tyl
Rafał Tyl
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.