Podaruj znajomemu subskrypcję Autora GŁOŚNO! w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyGłos kobiet doświadczonych przemocą sprowadza się do zdania relacji. Mamy opowiedzieć, co się zdarzyło, inni zaś, eksperci, nazwą problem, przypiszą do odpowiedniej kategorii, zaproponują rozwiązania i remedium.
Tym samym stajemy się petentkami systemu, który wie lepiej, co jest nam potrzebne. Przyznajmy, jest w tym z góry powzięte założenie, że system jest dobry i spełnia swoją rolę.
A jeśli nie spełnia? Cóż. Wtedy usłyszymy, że to w nas jest problem.
Tygodnik GŁOŚNO! - głosami samych kobiet rozprawia się z mitami o przemocy, o poszkodowanych i o sprawcach.
➤Piszemy o systemie rzekomego wsparcia, który w istocie rzeczy nie działa - bo gdyby działał, jego wieloletnie funkcjonowanie powinno znacząco ograniczyć przemoc wobec kobiet i dzieci, czyż nie? - a jednak przemoc eskaluje.
➤Opisujemy kulturowe taktyki, mające na celu spłycić temat przemocy, zmarginalizować go, a odpowiedzialność przerzucić na ofiary.
➤Poruszamy problem przemocy niewidzialnej, poseparacyjnej, nazywanej eufemistycznie konfliktem rozwodowym, z którą poszkodowane zostają same bo system rozkłada ręce.
➤Piszemy o przemocy instytucjonalnej, gdzie w tle, jak satelity, krążą około-przemocowe biznesy.
➤Mówimy o mediach, które utrwalają szkodliwe przekonania. O traumie ofiar, zespole stresu pourazowego, nad którym jest cisza - pewnie dlatego, że to medyczny, naukowy dowód na przeżytą opresję, który usunąłby w niebyt wszelkie wątpliwości, symetryzm i interpretacje.
➤Nie pomijamy tematu kobietobójstwa - oto słowo, które jak błąd gramatyczny podkreśla się, w trakcie pisania, na czerwono. Dla nas ta czerwień jest alertem, nie informacją, że słowo/zjawisko nie istnieje. Piszemy o "teorii alienacji" Gardnera, która jest patologiczną strategią sądową.
➤Piszemy też o naszych pomysłach i rozwiązaniach, których zadowolony z siebie system nie dostrzega lub nie chce dostrzegać.
Na łamach tygodnika nazywamy rzeczy po imieniu. W kwestii przemocy wobec kobiet, to kobiety są ekspertkami i to nasz głos musi wybrzmieć. GŁOŚNO! Ani minuty milczenia.
Wesprzyjcie projekt. Jest edukacyjny, społeczny, darmowy, dla każdej kobiety. Wszystkim Patronkom i Patronom serdecznie dziękuję.
Redaktorka Naczelna
Anita Deskiewicz wraz z Zespołem.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.