Avatar użytkownika

Fundacja HAART Poland

2
patronów
35 
miesięcznie
825 
łącznie
2
patronów
35 zł 825 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Gratulacje! Dziękujemy! Właśnie zostałeś naszym patronem. Podziękujemy Ci mailowo w przeciągu tygodnia. Raz w miesiącu dostaniesz od nas e-maila z newsletterem, w którym opowiemy co się u nas dzieje i jak udało nam się pomóc dzięki Twojemu wsparciu! Pozostajemy w kontakcie!
10 zł miesięcznie
Wow! Jest nam naprawdę bardzo miło, że nas wspierasz. To dzięki Twojemu wsparciu możemy organizować szkolenia profilaktyczne dla społeczności najbardziej zagrożonych handlem ludźmi. Podziękujemy Ci mailowo w ciągu tygodnia. Raz w miesiącu dostaniesz od nas maila z aktualnościami z naszej działalności. Wpiszemy Cię (jeśli zechcesz) do naszej listy patronów na stronie.
25 zł miesięcznie
Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie! Twoje pieniądze przekładają się na realne przywracanie ofiar handlu ludźmi do życia w społeczeństwie. Z tej okazji oprócz podziękowań z poprzednich progów otrzymasz od nas również tradycyjną kartkę pocztową, by mogła Ci przypominać o naszej wdzięczności.
50 zł miesięcznie
Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie! Twoje pieniądze przekładają się na realne przywracanie ofiar handlu ludźmi do życia w społeczeństwie. Z tej okazji oprócz podziękowań z poprzednich progów otrzymasz od nas również tradycyjną kartkę pocztową prosto z Kenii, by mogła Ci przypominać o naszej wdzięczności.
100 zł miesięcznie
Bardzo się cieszymy, że chcesz ofiarować nam aż tyle! Chcemy Ci podziękować w wyjątkowy sposób, dając szansę spotkania z założycielem HAART Kenya i prezesem HAART Poland, który mieszka w Kenii i jak nikt zna się na temacie handlu ludźmi. Będziemy robić wszystko, aby spotkanie mogło się odbyć stacjonarnie w Warszawie. Jeśli nam się nie uda zaprosimy Cię na spotkanie online. Planujemy spotkanie raz w roku.
Oczywiście masz również dostęp do podziękowań z poprzednich progów.
200 zł miesięcznie
Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Twoją hojność! Jesteś wielki! Twoje 200 zł to dla nas naprawdę dużo! Twoje wsparcie przekłada się na realną pomoc psychologiczną, medyczną, prawną i finansową ofiarom handlu ludźmi, które przebywają w naszym schronisku. Zasługujesz na wyjątkową nagrodę, która przyleci do Ciebie prosto z Kenii!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja HAART Poland w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Naszym głównym celem jest zbieranie środków na rzecz walki z handlem ludźmi w Afryce, a w szczególności w Kenii. Pomagamy ofiarom odzyskać zdrowie fizyczne, psychiczne oraz stabilność finansową. Prowadzimy też szerokie działania profilaktyczne.

HAART Poland powstała w 2018 roku. Naszym głównym celem jest zbieranie środków na rzecz walki z handlem ludźmi w Afryce, a w szczególności w Kenii. Współpracujemy z  kenijską organizacją HAART Kenya, założoną w 2010 roku przez Radosława Malinowskiego. Naszą misją jest świat wolny od handlu ludźmi!

Dlaczego zajmujemy się tematem handlu ludźmi?

Mimo że niewolnictwo powinno należeć do kart historii, to handel ludźmi nadal jest jednym z największych problemów ówczesnego świata. Globalizacja uruchomiła procesy które ułatwiły rekrutację, transport i handel żywym towarem. Zajmują się tym gangi i mafie, dla których sprzedaż ludzi jest trzecim źródłem dochodu po handlu narkotykami i bronią. Jest to problem, który według różnych statystyk ONZ może dotykać nawet do 40 milionów ludzi rocznie. Są to najczęściej kobiety i dzieci, wykorzystywane do pracy przymusowej, eksploatacji seksualnej, a nawet do pozyskania organów. Kraje Afryki, takie jak Kenia są szczególnie dotknięte plagą niewolnictwa, gdyż w większości przypadków instytucje rządowe, mające zwalczać ten proceder, nie chcą lub nie mogą wypełniać swoich obowiązków.

 

 

Jak temu zapobiegamy?

Wspieramy naszą siostrzaną organizację w Kenii która ratuje i rehabilituje ofiary handlu ludźmi oraz edukuje tych, którzy są najbardziej narażeni na sprzedaż oraz aktywnie lobbuje na rzecz zmian w prawie i jego lepszej egzekucji.

W Polsce pragniemy też przybliżać ten problem, gdyż nadal mało się mówi o niewolnictwie, a wielu z nas sądzi że jest to zjawisko które zakończyło się w czasach Stasia i Nel. Edukacja globalna jest zaś kluczowa do zmiany zachowań i przyzwyczajeń, które są paliwem dla handlarzy ludźmi.

 

Co robimy z zebranymi środkami?

Zebrane środki pozwalają powrócić ofiarom handlu ludźmi do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Darowizny są wykorzystywane przede wszystkim na opiekę medyczną, pomoc prawną i psychologiczną oraz zapewnienie edukacji dla dzieci i szkoleń zawodowych dla dorosłych ofiar tego procederu. Bez intensywnej pomocy ofiary zazwyczaj po raz kolejny stają się niewolnikami sprzedanymi przez inne grupy przestępcze.

 

 

Dlaczego tu jesteśmy i jak możesz nam pomóc?

Nie możemy działać sprawnie i profesjonalnie bez pracowników. Oprócz działań w Afryce, nasz polski zespół liczy 3 osoby, które zajmują się fundraisingiem, działalnością w mediach oraz obsługą projektów, dzięki którym jesteśmy w stanie działać w Afryce. Koniecznym jest też regularne opłacanie spraw biurowych i księgowych. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy w stanie utrzymać pracowników, których zadaniem jest zbieranie środków na walkę z handlem ludźmi w Afryce oraz szerzenie wiedzy na temat tego procederu w Polsce. 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja HAART Poland już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
25 zł
Anonimowy patron
200 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.