Fundacja HAART Poland

W Patronite od 25.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1421

Liczba Patronów: 1482

Zostań Patronem
3 patronów
80 miesięcznie
270 łącznie
Naszym głównym celem jest zbieranie środków na rzecz walki z handlem ludźmi w Afryce, a w szczególności w Kenii. Rozwijamy się i potrzebujemy wsparcia w pokryciu kosztów pensji pracownika, który stawia Fundację na nogi i zajmuje się rozkręcaniem działań fundraisingowych oraz edukacyjnych w Polsce.

O Autorze

HAART Poland powstała w 2018 roku. Naszym głównym celem jest zbieranie środków na rzecz walki z handlem ludźmi w Afryce, a w szczególności w Kenii. Współpracujemy z  kenijską organizacją HAART Kenya, założoną w 2010 roku przez Radosława Malinowskiego. Naszą misją jest świat wolny od handlu ludźmi!

Dlaczego zajmujemy się tematem handlu ludźmi?

Mimo że niewolnictwo powinno należeć do kart historii, to handel ludźmi nadal jest jednym z największych problemów ówczesnego świata. Globalizacja uruchomiła procesy które ułatwiły rekrutację, transport i handel żywym towarem. Zajmują się tym gangi i mafie, dla których sprzedaż ludzi jest trzecim źródłem dochodu po handlu narkotykami i bronią. Jest to problem, który według różnych statystyk ONZ może dotykać nawet do 40 milionów ludzi rocznie. Są to najczęściej kobiety i dzieci, wykorzystywane do pracy przymusowej, eksploatacji seksualnej, a nawet do pozyskania organów. Kraje Afryki, takie jak Kenia są szczególnie dotknięte plagą niewolnictwa, gdyż w większości przypadków instytucje rządowe, mające zwalczać ten proceder, nie chcą lub nie mogą wypełniać swoich obowiązków.

Jak temu zapobiegamy?

Wspieramy naszą siostrzaną organizację w Kenii która ratuje i rehabilituje ofiary handlu ludźmi, edukuje tych, którzy są najbardziej narażeni na sprzedaż oraz aktywnie lobbuje na rzecz zmian w prawie i jego lepszej egzekucji.

W Polsce pragniemy też przybliżać ten problem, gdyż nadal mało się mówi o niewolnictwie, a wielu z nas sądzi że jest to zjawisko które zakończyło się w czasach Stasia i Nel. Edukacja globalna jest zaś kluczowa do zmiany zachowań i przyzwyczajeń, które są paliwem dla handlarzy ludźmi.

Co robimy z zebranymi środkami?

Zebrane środki pozwalają powrócić ofiarom handlu ludźmi do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Darowizny są wykorzystywane przede wszystkim na opiekę medyczną, pomoc prawną oraz psychologiczną oraz zapewniają edukację dla dzieci, oraz szkolenia zawodowe dla dorosłych ofiar tego procederu. Bez intensywnej pomocy ofiary zazwyczaj po raz kolejny stają się niewolnikami sprzedanymi przez inne grupy przestępcze.

 

Dlaczego tu jesteśmy i jak możesz nam pomóc?

Nie możemy działać sprawnie i profesjonalnie bez pracowników. Potrzebujemy środków na opłacenie pensji pracownika, który zajmuje się organizowaniem działań oraz fundraisingiem. Obecnie zatrudniamy tylko jedną osobę na ½ etatu, ale mamy świadomość, że 4 godziny dziennie nie pozwolą nam na rozwinięcie skrzydeł. Dlatego od stycznia 2021 roku chcemy zwiększyć wymiar czasu do pełnego etatu. Do tego dochodzą koszty wynajęcia wirtualnego biura, telefonu, materiałów biurowych. Wyliczyliśmy, że na to wszystko potrzebujemy ok. 7 tys zł miesięcznie. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy w stanie utrzymać pracownika, którego głównym zadaniem jest zbieranie środków na walkę z handlem ludźmi w Afryce oraz szerzenie wiedzy na temat tego procederu w Polsce. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni