Avatar użytkownika

Herbata i Obiektyw

1
patron
20 
miesięcznie
420 
łącznie
1
patron
20 zł 420 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Nawet najdrobniejsze wsparcie się liczy.
Odwdzięczę się kolejnymi tekstami związanymi z fotografią :)
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
10 dostępnych miejsc
Dzięki! To już naprawdę coś. Obecnie w zamian mogę Ci obiecać wpisanie na listę patronów na blogu a z czasem progi ulegną zmianie ;)
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
4 dostępne miejsca
A, tu już robi się ciekawiej. Przeważnie zdaję się na intuicję w wyborze tematów. Jeśli zdecydujesz się "wejść w ten próg" twoje propozycje tekstu zostaną należycie rozważone i jeśli tekst nie będzie przekraczał moich możliwości - lub bardzo odbiegał od mojego obszaru zainteresowań, wiesz teologiem czy fizykiem kwantowym nie jestem- to tekst na podstawie twojej propozycji trafi na bloga ;)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Herbata i Obiektyw w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Czytelnikom bloga staram się przybliżyć dwoisty świat fotografii, która jest nie tylko dziedziną sztuki ale też zjawiskiem społecznym.
Fotografia sama w sobie jest niezwykłą rzeczą. Pozwala dryfować po różnorakich tematach w sposób właściwie niczym nieograniczony.

Herbata i Obiektyw

O poradniki techniczne szalenie łatwo więc raczej się ich wystrzegam. Wolę zwrócić uwagę czytelników na pewne zjawiska społeczne i kulturowe, które towarzyszą fotografii w XXI wieku. Czym właściwie jest fotografia dla społeczeństwa i kultury?

Blog powstał pod wpływem impulsu. Początkowa fascynacja sprzętem bardzo szybko wygasła, gdyż nie ukrywajmy, żyjemy w czasach gdy dobry smartfon dorównuje topowemu korpusowi z początków cyfryzacji. Dzisiaj nie da się kupić złego aparatu. 

Moja przygoda z socjologią była dość burzliwa. Z czasem okazała się doskonałym uzupełnieniem fotografii, dając możliwość głębszego wglądu w twórczość wielu artystów o których mówiło się, że są sławni ale nie do końca jasnym było dlaczego, ktoś miałby ich prace podziwiać. 

Miało to również wpływ na moją fotografię. Przestałem się przejmować oglądalnością zdjęć. Widz doskonale wie czego oczekuje. Od przedszkola jest przygotowywany by obrazek przedstawiał "coś ładnego", "coś konkretnego". fotografia musi spełniać warunki "dobrej fotografii". Tylko czy takie w ogóle istnieją? Zdjęcie krajobrazu podzielonego na pół, bez żadnych cech szczególnych może drażnić. Tam nic nie ma, nic się nie dzieje. Irytacja widza jest tak samo wartym osiągnięcia celem jak zachwyt. 

Mam nadzieję, że sposób w jaki opowiadam o fotografii przypadł lub przypadnie Wam do gustu i pomożecie mi dalej rozwijać bloga ;) 

Czarka herbaty

Blog nie jest poświęcony tylko fotografii. Od dziecka fascynowała mnie kultura Japonii więc dość często przemycam ciekawostki, zwłaszcza demitologizujące na temat tego kraju. Wyszukuję książki, artykuły zdjęcia i analizy krytyczne, które mogą okazać się ciekawe dla osób o podobnych do moich zainteresowaniach. 

Przyznam szczerze, że nim zetknąłem się z Helmutem Newtonem znałem już twórczość  japońskiego fotografa, którego nazwisko brzmi Nobuyoshi Araki. Potem dołączyli inni, tacy jak Hiroshi Sugimoto, Kohei Yoshiyuki, Tokihiro Sato. 

Przyszłość

Cóż, chciałbym na pewno usprawnić działanie całości, zadbać o stronę techniczną i wizualną. Kolejna sprawa, to zdobycie czasu na tworzenie treści na YT, które póki co odbywa się wolno przeważnie raz na miesiąc lub dwa. Stąd konto na Patronite :) 

 

 

 

 

Cele Autora

Odrobina czasu
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 980 zł brakuje
2%
Odrobina czasu. Żeby przebić się przez wiele pozycji potrzebny jest czas. Czas dla publicystyki i piernika ma niebagatelne znacznie ale że nie ma go zbyt wiele trzeba wybierać. Już niewielka kwota pozwoli mi poświęcić więcej weekendowego czasu na dopieszczanie treści na blogu.
Odrobina czasu i książki na kilogramy
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 480 zł brakuje
1%
Dodatkowa porcja czasu i książek, które pozwolą tworzyć teksty na rzadsze tematy.
Nie wszystkie książki są łatwo dostępne a gdy są, to koszmarnie drogie. Ten próg umożliwi mi zdobycie rzadszych ale bardzo aktualnych pozycji z zakresu nauk społecznych i fotografii.
Reaktywacja YT
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 980 zł brakuje
0%
Przy takiej kwocie mogę spokojnie wrócić do tworzenia na YT. Forma tekstowa jest niezwykle czasochłonna a co dopiero przeniesienie tych samych treści na YT! Szczerze? Na tym etapie nie liczę na to ;)
Zapewne przerzucając się na YT rozwinąłbym wszystko znacznie szybciej ale nie chcę spłycać treści kosztem przystępniejszej formy publikacji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Herbata i Obiektyw już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Taida Tarabuła
Taida Tarabuła
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.