Herbata i Obiektyw

W Patronite od 27.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2907

Liczba Patronów: 2545

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
90 łącznie
Czytelnikom bloga staram się przybliżyć dwoisty świat fotografii, która jest nie tylko dziedziną sztuki ale też zjawiskiem społecznym. Fotografia sama w sobie jest niezwykłą rzeczą. Pozwala dryfować po różnorakich tematach w sposób właściwie niczym nieograniczoy

O Autorze

Herbata i Obiektyw

O poradniki techniczne szalenie łatwo, więc raczej się ich wystrzegam.
Wolę zwrócić uwagę czytelników na pewne zjawiska społeczne i kulturowe, które towarzyszą fotografii w XXI wieku. Czym właściwie jest fotografia dla społeczeństwa i kultury XXI wieku? 

Blog powstał pod wpływem impulsu. Początkowa fascynacja sprzętem bardzo szybko wygasła, gdyż nie ukrywajmy, żyjemy w czasach gdy dobry smartfon dorównuje topowemu korpusowi z początków cyfryzacji. Dzisiaj nie da się kupić złego aparatu. 

Moja przygoda z socjologią była dość burzliwa. Z czasem okazała się doskonałym uzupełnieniem fotografii, dając możliwość głębszego wglądu w twórczość wielu artystów o których mówiło się, że są sławni ale nie do końca jasnym było dlaczego, ktoś miałby ich prace podziwiać. 

Miało to również wpływ na moją fotografię. Przestałem się przejmować oglądalnością zdjęć. Widz doskonale wie czego oczekuje. Od przedszkola jest przygotowywany by obrazek przedstawiał "coś ładnego", "coś konkretnego". fotografia musi spełniać warunki "dobrej fotografii". Tylko czy takie w ogóle istnieją? Zdjęcie krajobrazu podzielonego na pół, bez żadnych cech szczególnych może drażnić. Tam nic nie ma, nic się nie dzieje. Irytacja widza jest tak samo wartym osiągnięcia celem jak zachwyt. 

Mam nadzieję, że sposób w jaki opowiadam o fotografii przypadł lub przypadnie Wam do gustu i pomożecie mi dalej rozwijać bloga ;) 

 

Przyszłość

Cóż, chciałbym na pewno usprawnić działanie całości, zadbać o stronę techniczną i wizualną. Kolejna sprawa, to zdobycie czasu na tworzenie treści na YT. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika