Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Herbata i Obiektyw w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyO poradniki techniczne szalenie łatwo więc raczej się ich wystrzegam. Wolę zwrócić uwagę czytelników na pewne zjawiska społeczne i kulturowe, które towarzyszą fotografii w XXI wieku. Czym właściwie jest fotografia dla społeczeństwa i kultury?
Blog powstał pod wpływem impulsu. Początkowa fascynacja sprzętem bardzo szybko wygasła, gdyż nie ukrywajmy, żyjemy w czasach gdy dobry smartfon dorównuje topowemu korpusowi z początków cyfryzacji. Dzisiaj nie da się kupić złego aparatu.
Moja przygoda z socjologią była dość burzliwa. Z czasem okazała się doskonałym uzupełnieniem fotografii, dając możliwość głębszego wglądu w twórczość wielu artystów o których mówiło się, że są sławni ale nie do końca jasnym było dlaczego, ktoś miałby ich prace podziwiać.
Miało to również wpływ na moją fotografię. Przestałem się przejmować oglądalnością zdjęć. Widz doskonale wie czego oczekuje. Od przedszkola jest przygotowywany by obrazek przedstawiał "coś ładnego", "coś konkretnego". fotografia musi spełniać warunki "dobrej fotografii". Tylko czy takie w ogóle istnieją? Zdjęcie krajobrazu podzielonego na pół, bez żadnych cech szczególnych może drażnić. Tam nic nie ma, nic się nie dzieje. Irytacja widza jest tak samo wartym osiągnięcia celem jak zachwyt.
Mam nadzieję, że sposób w jaki opowiadam o fotografii przypadł lub przypadnie Wam do gustu i pomożecie mi dalej rozwijać bloga ;)
Blog nie jest poświęcony tylko fotografii. Od dziecka fascynowała mnie kultura Japonii więc dość często przemycam ciekawostki, zwłaszcza demitologizujące na temat tego kraju. Wyszukuję książki, artykuły zdjęcia i analizy krytyczne, które mogą okazać się ciekawe dla osób o podobnych do moich zainteresowaniach.
Przyznam szczerze, że nim zetknąłem się z Helmutem Newtonem znałem już twórczość japońskiego fotografa, którego nazwisko brzmi Nobuyoshi Araki. Potem dołączyli inni, tacy jak Hiroshi Sugimoto, Kohei Yoshiyuki, Tokihiro Sato.
Cóż, chciałbym na pewno usprawnić działanie całości, zadbać o stronę techniczną i wizualną. Kolejna sprawa, to zdobycie czasu na tworzenie treści na YT, które póki co odbywa się wolno przeważnie raz na miesiąc lub dwa. Stąd konto na Patronite :)
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.