Hendershot FuelLess Collection (HFLC)

W Patronite od 25.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2456

Liczba Patronów: 2252

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
40 miesięcznie
Hendershot FuelLess Collection (HFLC) - kolekcja wiedzy o życiu i twórczości Lestera Hendershota (twórcy generatorów prądu elektrycznego)

Mecenasi

Dziękuję Mecenasom:

 

Podziękowania dla Darczyńców oraz przyjaciół projektu są w tym dokumencieSprawdź, może jesteś tam na wymieniony/a! :)

O Autorze

Lester Hendershot i jego generator / Lester Hendershot and his generator.
Lester Hendershot i jeden z jego generatorów tzw. wolnej energii elektrycznej.

 

Cześć, jestem Artur i interesuję się historią życia oraz twórczością Lestera Hendershota.

Z mojej pasji do tego tematu stworzyłem największą na świecie kolekcję wiedzy na ten temat. Kolekcję tą tworzę w modelu otwartym (open source) i pragnę aby była wartościowym, dobrze uporządkowanym zbiorem informacji. Chciałbym aby osiągnięcia Lestera nie były nigdy wymazane z naszej świadomości.

Lester Hendershot, 1928

Projekt ten spełnia długo poszukiwane przeze mnie wartości takie jak dawanie więcej niż się otrzymuje (czyli nadsprawność), współpracowanie zamiast konkurowania (cooperative over competitive), łączenie zamiast dzielenia oraz posiada olbrzymi potencjał (impact factor) zmiany naszego codziennego życia. Poruszając się małymi krokami nie zauważyłem kiedy wpadłem po uszy, a pasja przerodziła się w pełnowymiarowe zajęcie. Wspaniałe zajęcie!

Lester Hendershot, D.Barr Peat, 1928.

No dobrze, ale czym się w zasadzie zajmował Lester? Otóż (w skrócie) podczas majsterkowania spostrzegł on pewien efekt fizyczny, który pozwalał mu produkować więcej energii niż dostarczał. Następnie spędził dziesięciolecia udoskonalając wykorzystanie tego zjawiska przechodząc od urządzenia mechanicznego (silnik który 'sam' się kręcił), aż po czysto elektroniczne generatory prądu (czyli solid state). Cała kolekcja wiedzy jest poświęcona Lesterowi oraz jego dokonaniom tak więc można w niej przeczytać znacznie więcej niż te kilka słów tutaj:).

Lester on the street

Kolekcja ta (nazwana Hendershot FuelLess Collection, HFLC) jest nieocenionym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tematem. Każdy technik wie, że projekt warto rozpocząć od solidnego filaru wiedzowego i tym właśnie jest ten zbiór wiedzy. Powstawała latami i cały czas się powiększa o wkład i pomoc napływającą z kraju oraz zagranicy.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, sugestie, a w szczególności za udzieloną pomoc finansową. Uważam projekt ten za nieprzeciętny, a decyzję o finansowaniu go latami z moich środków za odpowiednią. Niestety moje oszczędności nie są nieograniczone. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł dalej rozwijać tą kolekcję oraz prowadzić jej publiczną misję. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu oraz współpracy.


 

Uwaga, nowość 2019-12!

Z ogromną przyjemnością zapraszam 

Ciebie do społeczności

Centrum Badań Efektu Hendershota

---> https://hendershot-erc.mn.co/ <---

Wspieraj nasze działania poprzez dołączenie do społeczności.

 

Poznawaj innych, czytaj artykuły, komentu i czatuj. Dowiedz się o historii Lestera, odkrywaj pomocne produkty i usługi na pchlim targu, a także zgłębiaj zagadnienia techniczne.

 

 Bądź tam z nami!! :)


Q&A, pytania i odpowiedzi (więcej można przeczytać tutaj).

Skąd się wzięła nazwa tej kolekcji wiedzy?

'Hendershot FuelLess Collection' (HFLC) to parafraza nazwy nadanej jednemu z wynalazków Lestera 'Hendershot FuelLess Generator' (HFLG). Podsumowując:

  • Hendershot FuelLess Geneator (HFLG) [PL: bezpaliwowy generator Hendershota] <--- to nazwa nadana około 90 lat temu na jedno z urządzeń Lestera
  • Hendershot FuelLess Collection' (HFLC) <--- tak nazwałem kolekcję wiedzy
  • Hendershot Effect Research Center (HERC) <--- taką nazwę (czyli 'Centrum Badań Efektu Hendershota') nadałem całemu projektowi (w ramach którego m.in. powstaje kolekcja wiedzy oraz prowadzone są badania)

Jak wyliczyłeś cele?

Przybliżone i uśrednione koszty Patronite (oraz ich partnerów) przyjmuję, iż są na poziomie 10%; zapoznaj się proszę z tym dokumentem jeśli chcesz aby Twoje wsparcie miało jeszcze większą siłę i w całości dotarło do mnie.


Na koniec przydatne linki:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Łukasz Michewicz
Łukasz Michewicz
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Marek Dunkel
Marek Dunkel
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł