Avatar użytkownika

Hendershot FuelLess Collection (HFLC)

0
patronów
0 
miesięcznie
0
patronów
0 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bardzo Ci dziękuję, że o mnie pamiętasz. Twoje zaangażowanie pokazuje mi, iż to co robię ma sens.

Proszę, wspomnij innym o Lesterze i jego pracach.
10 zł miesięcznie
Dziękuję! Od teraz proszę czuj się współautorką/współautorem tej kolekcji wiedzy.

Warto aby Twoja pomoc nie przepadła. Wejdź proszę do kolekcji, a w niej do podkatalogu "kopia bezpieczeństwa". Następnie wybierz najnowszą kopię bezpieczeństwa i pobierz ją na swój dysk.
Chcesz zrobić jeszcze więcej? Pobraną kopię bezpieczeństwa poumieszczaj publicznie na różnych chmurach (OneDrive.com, DropBox.com, Mega.nz, Box.com, Google Drive, Chomikuj.pl, ...) lub systemach jak IPFS czy BitTorrent.
20 zł miesięcznie
Zrozumiem jeśli nie uwierzysz. Przeznaczyłem na jednanie sobie ludzi i zbudowanie tej kolekcji wiedzy lata oraz oszczędności życia. Bywało, że tygodniami w moim portfelu nie było kwoty tego progu, czyli 20tu złotych. Dziękuję!! :)

Rozpropaguj proszę informację o Lesterze Hendershotcie oraz o tym co robię wśród swoich znajomych.
50 zł miesięcznie
Dziękując za to wsparcie zapraszam do kontaktu głosowego [*] długiego na dwa kwadranse miesięcznie :).

Koniecznie powiedz znajomym, że kiedyś był taki odkrywca jak Lester i tworzył generatory prądu elektrycznego, który się nie kończył...

* - Zoom, Telegram, WhatsApp, Google Meet, Skype, Messenger, ...
100 zł miesięcznie
Serdecznie dziękując za to wsparcie zapraszam do kontaktu głosowego [*] długiego na kwadrans tygodniowo :).

* - Zoom, Telegram, WhatsApp, Google Meet, Skype, Messenger, ...
200 zł miesięcznie
Dziękuję Ci za tak konkretne wsparcie. Koniecznie daj o sobie znać abym mógł umieścić Cię w dokumencie z podziękowaniami. Jeśli masz swoje logo i/lub stronę WWW to także tam się znajdą.
300 zł miesięcznie
Prześlij mi proszę swój adres, a ja wyślę Ci wydrukowany folder w którym opisuję całą ideę, kluczowe osiągnięcia oraz aktywności, cele (techniczne i społecznościowe) oraz dużo, dużo więcej.
500 zł miesięcznie
Od tego progu stajesz się bliskim przyjacielem tego projektu. Dzięki Twojemu wsparciu niektóre z pozamrażanych celów ponownie zaczną się dziać.

Jesteś lub możesz się pojawić w Warszawie? Chętnie podziękuję Ci osobiście na spotkaniu w kawiarnii.
1000 zł miesięcznie
Dziękuję, że rozpoznałeś, iż to co robię jest ważne zarówno dla Ciebie jak i dla innych. Naprawdę nie wiem jak mógłbym Ci podziękować bardziej za Twoją pomoc niż uczciwie wykonywać moją publiczną misję dalej. Dzięki Twojemu wsparciu dużo zacznie się dziać, a wspomniane w jednej z przepowiedni, światło naprawdę wyjdzie z Polski.

Dziękuję!:)
5000 zł miesięcznie
Ekstremalna pomoc i przyspieszenie prac.

Dziękuję za zaufanie i napiszę kilka słów o kosztach tego projektu. Obecnie (2019) zbliżają się one do trzeciej setki tysięcy złotych i nie mam wątpliwości, że ten projekt, prowadzony w modelu open source, jest tego wart. Przyniesie on bowiem wszystkim znacznie więcej dobroci.

Jeszcze raz dziękuję!!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Hendershot FuelLess Collection (HFLC) w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Hendershot FuelLess Collection (HFLC) - kolekcja wiedzy o życiu i twórczości Lestera Hendershota (twórcy generatorów prądu elektrycznego)
Lester Hendershot i jego generator / Lester Hendershot and his generator. Lester Hendershot i jeden z jego generatorów tzw. wolnej energii elektrycznej.

 

Cześć, jestem Artur i interesuję się historią życia oraz twórczością Lestera Hendershota.

Z mojej pasji do tego tematu stworzyłem największą na świecie kolekcję wiedzy na ten temat. Kolekcję tą tworzę w modelu otwartym (open source) i pragnę aby była wartościowym, dobrze uporządkowanym zbiorem informacji. Chciałbym aby osiągnięcia Lestera nie były nigdy wymazane z naszej świadomości.

Lester Hendershot, 1928

Projekt ten spełnia długo poszukiwane przeze mnie wartości takie jak dawanie więcej niż się otrzymuje (czyli nadsprawność), współpracowanie zamiast konkurowania (cooperative over competitive), łączenie zamiast dzielenia oraz posiada olbrzymi potencjał (impact factor) zmiany naszego codziennego życia. Poruszając się małymi krokami nie zauważyłem kiedy wpadłem po uszy, a pasja przerodziła się w pełnowymiarowe zajęcie. Wspaniałe zajęcie!

Lester Hendershot, D.Barr Peat, 1928.

No dobrze, ale czym się w zasadzie zajmował Lester? Otóż (w skrócie) podczas majsterkowania spostrzegł on pewien efekt fizyczny, który pozwalał mu produkować więcej energii niż dostarczał. Następnie spędził dziesięciolecia udoskonalając wykorzystanie tego zjawiska przechodząc od urządzenia mechanicznego (silnik który 'sam' się kręcił), aż po czysto elektroniczne generatory prądu (czyli solid state). Cała kolekcja wiedzy jest poświęcona Lesterowi oraz jego dokonaniom tak więc można w niej przeczytać znacznie więcej niż te kilka słów tutaj:).

Lester on the street

Kolekcja ta (nazwana Hendershot FuelLess Collection, HFLC) jest nieocenionym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tematem. Każdy technik wie, że projekt warto rozpocząć od solidnego filaru wiedzowego i tym właśnie jest ten zbiór wiedzy. Powstawała latami i cały czas się powiększa o wkład i pomoc napływającą z kraju oraz zagranicy.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, sugestie, a w szczególności za udzieloną pomoc finansową. Uważam projekt ten za nieprzeciętny, a decyzję o finansowaniu go latami z moich środków za odpowiednią. Niestety moje oszczędności nie są nieograniczone. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł dalej rozwijać tą kolekcję oraz prowadzić jej publiczną misję. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu oraz współpracy.

 

 


 

Uwaga, nowość 2019-12!

Z ogromną przyjemnością zapraszam 

Ciebie do społeczności

Centrum Badań Efektu Hendershota

---> https://hendershot-erc.mn.co/ <---

Wspieraj nasze działania poprzez dołączenie do społeczności.

 

Poznawaj innych, czytaj artykuły, komentu i czatuj. Dowiedz się o historii Lestera, odkrywaj pomocne produkty i usługi na pchlim targu, a także zgłębiaj zagadnienia techniczne.

 

 Bądź tam z nami!! :)


Q&A, pytania i odpowiedzi (więcej można przeczytać tutaj).

Skąd się wzięła nazwa tej kolekcji wiedzy?

'Hendershot FuelLess Collection' (HFLC) to parafraza nazwy nadanej jednemu z wynalazków Lestera 'Hendershot FuelLess Generator' (HFLG). Podsumowując:

 • Hendershot FuelLess Geneator (HFLG) [PL: bezpaliwowy generator Hendershota] <--- to nazwa nadana około 90 lat temu na jedno z urządzeń Lestera
 • Hendershot FuelLess Collection' (HFLC) <--- tak nazwałem kolekcję wiedzy
 • Hendershot Effect Research Center (HERC) <--- taką nazwę (czyli 'Centrum Badań Efektu Hendershota') nadałem całemu projektowi (w ramach którego m.in. powstaje kolekcja wiedzy oraz prowadzone są badania)

Jak wyliczyłeś cele?

Przybliżone i uśrednione koszty Patronite (oraz ich partnerów) przyjmuję, iż są na poziomie 10%; zapoznaj się proszę z tym dokumentem jeśli chcesz aby Twoje wsparcie miało jeszcze większą siłę i w całości dotarło do mnie.


Na koniec przydatne linki:

Cele Autora

ORGANIZACJA, PRZECHOWYWANIE i PORZĄDEK
 • 111 zł miesięcznie
 • 111 zł brakuje
0%
Wszyscy wiemy jak trudno jest cokolwiek zrobić w bałaganie dlatego stawiam na dobrą organizację także i na tym polu.

W tym celu chodzi o organizery, pudełka, woreczki strunowe celem utrzymania porządku w projekcie oraz ułatwienie mobilności/przenośności.

Za uzyskane wsparcie pięknie dziękuję:).

PS: kwota tego celu (111 PLN) to 100 PLN powiększone o przybliżone-i-uśrednione koszty Patronite oraz ich partnerów (~10%).
DOSTĘP DO INTERNETU
 • 111 zł miesięcznie
 • 111 zł brakuje
0%
Bez wody nie ma życia na pustyni, a bez Internetu nie ma... sami rozumiecie. Bez Internetu nie ma tego projektu.

Za uzyskane wsparcie pięknie dziękuję:).

PS: kwota tego celu (111 PLN) to 100 PLN powiększone o przybliżone-i-uśrednione koszty Patronite oraz ich partnerów (~10%).
UTRZYMANIE KOLEKCJI WIEDZY W INTERNECIE
 • 166 zł miesięcznie
 • 166 zł brakuje
0%
Środki na utrzymanie kolekcji oraz jej kopii bezpieczeństwa (Google Drive i inne chmury).

Za uzyskaną pomoc pięknie dziękuję:).

PS: kwota tego celu (166 PLN) to 150 PLN powiększone o przybliżone-i-uśrednione koszty Patronite oraz ich partnerów (~10%).
MINIMALNA OPIEKA NAD KOLEKCJĄ WIEDZY
 • 333 zł miesięcznie
 • 333 zł brakuje
0%
Środki na zarządzanie kolekcją, czas poświęcony na monitorowanie Internetu, ściąganie nowej wiedzy, ciągła refaktoryzacja (przemeblowywanie, opisywanie, ...). Na dzień obecny (listopad 2021) kolekcja posiada ponad 12 tysięcy plików zajmujących ~80 GB i dzięki Twojej pomocy nie będzie to jej ostatnie słowo :).

Za uzyskaną pomoc pięknie dziękuję:).

PS: kwota tego celu (333 PLN) to 300 PLN powiększone o przybliżone-i-uśrednione koszty Patronite oraz ich partnerów (~10%).
KOSZTY REPREZENTACYJNE
 • 555 zł miesięcznie
 • 555 zł brakuje
0%
Środki te są na przejazdy, telefony, papier, toner, spotkania kawowe/herbaciane z osobami zainteresowanymi tym projektem (osobami technicznymi, samorodnymi talentami, przyjaciółmi projektu oraz potencjalnymi Darczyńcami).

Aktywności te skutkują powiększaniem się kolekcji wiedzy (odnajdywanie osób technicznych chętnych nieść pomoc) oraz zwiększeniem szans na jej przetrwanie (Darczyńcy oraz przyjaciele projektu).

Za uzyskaną pomoc pięknie dziękuję:).

PS: kwota tego celu (555 PLN) to 500 PLN powiększone o przybliżone-i-uśrednione koszty Patronite oraz ich partnerów (~10%).
UTRZYMANIE MINIMALNEGO ZESPOŁU
 • 4 444 zł miesięcznie
 • 4 444 zł brakuje
0%
Utrzymanie jednoosobowego zespołu (czyli mnie), który rozmawia z zainteresowanymi, propaguje wiedzę o dziedzictwie Lestera, dba o kopie bezpieczeństwa, szuka talentów oraz - jeśli to możliwe - prowadzi bardzo ograniczone badania-i-rozwój.

Dawno temu zrozumiałem, że rozwijanie i gromadzenie wiedzy tylko 'jako hobby', tylko 'po godzinach' nie doprowadzi do żadnych konkretów w najbliższym dziesięcioleciu. Chcąc przyspieszyć sprawy dedykowałem siebie temu projektowi w pełnym wymiarze. Na szczęście to co dla jednych jest nieodpowiedzialnym podejściem inni rozpoznają jako akt odwagi (i to od tych ostatnich płyną moje najcieplejsze słowa oraz pomoc).

Za uzyskane wsparcie pięknie dziękuję:). Wspólnie z Patronami, Darczyńcami, Mecenasami, Aniołami Biznesu i dobrymi ludźmi mamy szansę zmienić oblicze naszego życia.

PS: kwota tego celu (4444 PLN) to 4000 PLN powiększone o przybliżone-i-uśrednione koszty Patronite oraz ich partnerów (~10%).
BADANIA I ROZWÓJ (R&D)
 • 4 445 zł miesięcznie
 • 4 445 zł brakuje
0%
Cel ten zapewni prowadzenie umiarkowanych badań-i-rozwoju (research and development).

Te aktywności dużo bardziej niż pozostałe skutkują powiększaniem się kolekcji wiedzy o wartościowe materiały (zdjęcia, pomiary, notatki, ...). Naprawdę jest jeszcze wiele do zrobienia.

Za uzyskane wsparcie bardzo dziękuję:).

PS: kwota tego celu (4445 PLN) to 4000 PLN powiększone o przybliżone-i-uśrednione koszty Patronite oraz ich partnerów (~10%).

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Hendershot FuelLess Collection (HFLC) już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Łukasz Michewicz
Łukasz Michewicz
20 zł
Anonimowy patron
20 zł
Marek Dunkel
Marek Dunkel
20 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.