Historyczny ambasador

W Patronite od 05.10.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
285 łącznie
Na naszych oczach rozgrywana jest Geopolityczna Gra Mocarstw! Dzięki moim analizom każdy czytelnik będzie w stanie tę rozgrywkę zrozumieć od strony ekonomicznej, politycznej, historycznej, jak i militarnej. Głęboko wierzę w to, że poznając przeszłość jesteśmy w stanie zrozumieć teraźniejszość.

O Autorze

Czy zastanawiałeś się, dlaczego w obecnym świecie powstaje coraz to więcej napięć na arenie międzynarodowej? Dlaczego to Stany Zjednoczone są obrońcą naszych wartości, Rosja jest spadkobiercą Imperium Zła, Bliski Wschód kojarzy nam się z terroryzmem, a Chiny, choć komunistyczne, są pożądanym partnerem handlowym przez inne kraje świata i pomijana jest ich ideologia? 

Jeśli nad tym się zastanawiałeś to właśnie czytając blog Historyczny ambasador dowiesz się skąd wynika taka percepcja, zostaniesz wprowadzony w świat geopolityki oraz zrozumiesz źródła napięć (obecnych i historycznych).

Podstawowym zadaniem jest poszerzanie horyzontów czytelnika analizując zagadnienia z każdej strony biorącej w nim udział. Aby zrozumieć aktualne konflikty zabieram Ciebie w historyczną podróż. Dla Twoich potrzeb zostaną dostarczone wiarygodne analizy, które z pewnością skonfrontują się z Twoimi przekonaniami. Spowoduje to sytuację jaką pragnę osiągnąć prowadząc blog - skłonić Ciebie do własnej merytorycznej refleksji oraz dyskusji.

Wszystkie czynniki składają się bowiem na jeden nadrzędny cel działalności: przedstawić w jaki sposób kształtuje się nowa sytuacja geopolityczna.

Jest to projekt społeczny, który to ma przedstawić rozjaśnić przebieg współczesnych sporów i konfliktów Czytelnikowi w sposób zrozumiały, wysoce merytoryczny, a przede wszystkim dając podstawy do dalszej własnej podróży! Oczywiście zachęcam, aby ona trwała jak najdłużej ze mną ;) 

https://historycznyambasador.com/

Czego się możesz po mnie spodziewać?

 • Tworzenie publikacji analitycznych (ekspertyz) w formie Policy Paper
 • Organizacja konferencji "Geopolityczna Gra Mocarstw", gościnnych wykładów eksperckich oraz debat
 • Prowadzenie wywiadów z uznanymi polskimi oraz zagranicznymi ekspertami w formie wideo oraz pisemnej
 • Podcasty na platformie SoundClound, iTunes oraz Spotify
 • Tworzenie szkoleń

Co do tej pory zorganizowałem?

Cykliczna autorska konferencja "Geopolityczna Gra Mocarstw"

 • Pierwsza edycja odbyła się pt. Szanse i zagrożenia XXI wieku na arenie międzynarodowej (24.10.2016 r.)

Wojciech Jakóbik, Paweł Behrendt, Marek Połoński, dr Maciej Milczanowski, Igor Miasnikow (moderator) oraz Sylwia Legutko (moderatorka)

 • Geopolityczna Gra Mocarstw (24.04.2018 r.)"

 • Trzecia edycja: Wyzwania dla budowy spójnego europejskiego systemu bezpieczeństwa (10.04.2019 r.)

Organizuję wykłady eksperckie w Trójmieście

Od listopada 2018 roku rozpocząłem organizację gościnnych wykładów ekspertów w Trójmieście. Do tej pory miałem przyjemność gościć:

 • Wybitnego geopolityka oraz geostratega dra Jacka Bartosiakahttps://youtu.be/XtoqBDdxvsM
 • Eksperta Centrum studiów Polska-Azja Pawła Behrendt pt. Niemcy-Chiny. Kolonizacja, współpraca, rywalizacja 

Przeprowadziłem ponad 45-minutowe wywiady z:

 • Szefem MSZ RP (2007-2014) Radosławem Sikorskim
 • Ekspertem ds. geopolityki dr Leszkiem Sykulskim
 • Dowódcą Wojsk Lądowych (2006-2009) Generałem Waldemarem Skrzypczakiem

Kim jestem?

Nazywam się Igor Miasnikow. Jestem założycielem bloga Historyczny ambasador oraz twórcą konferencji "Geopolityczna Gra Mocarstw". Jestem absolwentem studiów magisterskich na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Swoją pracę magisterską pt. Geostrategia oraz projekty gospodarcze jako determinanty polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej w Eurazji obroniłem w 2019 roku.

Jestem także absolwentem European Academy of Diplomacy oraz Akademii European Financial Congress.

 

CHCESZ WSPÓLNIE ORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ?

ZJEDŹ NIŻEJ I ZOBACZ BENEFITY WSPÓŁPRACY!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
marcin kozioł
marcin kozioł
Próg: 5 zł
Przemysław Łodyga
Przemysław Łodyga
Próg: 20 zł
Patryk Rust
Patryk Rust
Próg: 10 zł
Michał Wesoły
Michał Wesoły
Próg: 10 zł