Strefa Patrona:

Gdańsk
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
46

patronów

3385 zł

miesięcznie

22810 zł

łącznie

Trójmiejski Hackerspace to lokalna społeczność hackerów wynajmująca lokal. Chcemy teraz wynająć duży magazyn, w którym będziemy bawić się elektroniką i pisać soft. ;) Będzie to też idealne miejsce pracy dla freelancerów szukających innych mocno technicznych osób. Codziennie mamy prelekcje z nowych technologi oraz wiele wspólnych projektów.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
55 %
100%
osiągnięto 55%
cel: 6048 zł miesięcznie
brakuje 2663 zł
Utrzymanie obecnego pałacyku pirackiego
Utrzymanie obecnego lokalu na Alei Grunwaldzkiej 4/3 przy PG, który służy jako Trójmiejski warsztat/prototypownia i miejsce, które udostępniamy technologicznym meetupom. Im więcej środków uda nam się zebrać, tym większa będzie to przestrzeń.
0%
45 %
100%
osiągnięto 45%
cel: 7500 zł miesięcznie
brakuje 4115 zł
300 metrowy lokal na Wojska Polskiego
Obecny lokal choć piękny i wygląda jak pałacyk to nie jest dużą przestrzenią. W nowym będzie miejsce na meetupy na 100 osób oraz będzie jeszcze więcej miejsca na warsztat i miejsce do pracy dla freelancerów.

O Autorze

 

Tworzymy miejsce dostępne całą dobę dla osób technicznych z Trójmiasta. Przez cały czas działamy bardzo aktywnie - możecie to sprawdzić na naszej stronie http://www.hs3.pl/calendar/, gdzie spotykamy się niemal codziennie. 

 

 

Wszystko to jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu finansowemu, za które serdecznie dziękujemy. Bez Was nie wydarzyłoby się tyle fantastycznych prelekcji, spotkań czy eventów. Co więcej możemy budować coraz to lepszą przestrzeń do działania przepełnioną ludźmi, chcącymi pomagać sobie nawzajem oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Cieszymy się na widok każdej przekazanej na rzecz spejsu złotówki, bo jest to dla nas informacja, że możemy i mamy dla kogo działać.

 

Coraz więcej osób decyduje się na pomoc organizacji, co wiąże się z koniecznością powiększenia siedziby Hackerspace. Naszym aktualnym celem jest zbiórka pieniędzy na remont nowego lokalu, który mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 41 w Gdańsku. Przyszła siedziba spejsu będzie miejscem z odpowiednią ilością miejsca do majsterkowania, spotkań i warsztatów. Wszystko to tworzone jest z myślą o Waszym komforcie pracy i przesiadywania w Hackerspace.

 

 

Nasz nowy lokal zajmuje aż 300 metrów kwadratowych! Na dzień dzisiejszy burzymy ściany i kładziemy elektrykę. Sami widzicie, że już niedługo będziemy mogli organizować dużo większe eventy i pracować na większej przestrzeni warsztatowej. Powyżej możecie zobaczyć wizualizacje wykonane przez Dagę ;) Oczywiście Wy wszyscy przyczynicie się do efektu końcowego i urządzicie wedle własnych potrzeb i upodobań. Jednak wszystko to będzie możliwe, gdy uzbieramy odpowiednią pulę pieniędzy. 


Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydujecie się nas wesprzeć. Możemy obiecać, że w Trójmieście będzie jeszcze więcej niesamowitych wydarzeń. W ostatnim czasie dzięki Waszej pomocy zorganizowaliśmy kilkadziesiąt eventów, takich jak: PyData, Python Hacking, Arduino, Adeptus, Freecodecamp i wiele, wiele innych. 


CODE:ME - wspiera nas finansowo i prawnie oraz daje gwarancję stabilności całej inicjatywy. Fundacja jest szkołą kodowania mającą za sobą kilkadziesiąt kursów, podczas których przeszkolono ok. 500 osób.
 
Warto zaznaczyć, że wspieranie naszej organizacji daje Ci priorytet w uczestnictwie w warsztatach i wszelkich wydarzeniach.
 
Oprócz wsparcia prosimy również o czynne uczestnictwo w organizacji. Nie chcemy być kolejnym software talkiem. Tworząc Hackerspace marzyliśmy o miejscu pełnym ludzi z różnych firm, własnych działalności, w którym można dzielić się doświadczeniem, wiedzą i praktyką. Do tej pory tak właśnie było i chcemy, by cały lokalny ekosystem dokładał kolejne cegiełki i rósł.
 
Hackerspace to głównie 4 rzeczy:
- Pragmatyzm. Oszczędność pieniędzy i czasu. Zamiast samemu budować warsztat w domu (często na zbyt małej przestrzeni na tego rodzaju działalność) i wydawać fortunę na sprzęt używany tylko od czasu do czasu, składamy się, aby obniżyć koszty i mieć miejsce do pracy oddzielone od rozpraszaczy. To też oszczędność czasu. Po co spędzać 3 wieczory ucząc się metodą prób i błędów, jak działa drukarka 3D, jej kalibracja i jak o nią dbać, kiedy w HSie czynnym 24/7 na pewno właśnie jest ktoś, kto już to wszystko kiedyś zrobił. 

 

- Dzielenie się wiedzą. Wszyscy wiemy, jak wielka jest branża IT i jak wiele wiedzy jest zawsze przed nami. Tylko w społeczności innych technicznych osób, które chcą sobie pomagać i nakierowywać na dobre rozwiązania można faktycznie zostać prawdziwym hackerem. ;) Ta część wychodzi nam świetnie. Spotykamy się przy okazji prelekcji, warsztatów, wymieniamy się doświadczeniem i wiedzą podczas luźniejszych w formie spotkań. Cały czas jesteśmy ze sobą w kontakcie także online.

 

- Życie prywatne, społeczność, zapoznanie się. To przychodzi z czasem. Chodzi o to by się znać. Wiedzieć, kto czym się zajmuje, kto w czym mógłby nam pomóc i kogo my możemy wesprzeć, wspólna praca nad własnymi projektami, granie w planszówki i Herosów. Po prostu poznanie ludzi. :)

 

- Filozofia wolnego oprogramowania. Chcemy, by internet był wolny. Rozumiemy, że tylko poprzez otwarte oprogramowanie możemy mieć bezpieczny kod. Spejsy na całym świecie walczą również o społeczeństwo obywatelskie. Rozumiemy konsekwencje społeczno-polityczne decyzji technicznych rządów i korporacji. Jednym z naszych celów jest propagowanie otwartych rozwiązań i uświadamianie jak dalekie konsekwencje społeczne mają rozwiązania zamknięte. 

Nasz budźet obecnego lokalu na Grunwaldzkiej w miarę dokładny na stan dzisiejszy :)

 

Wydatki

 

czynsz

3800

opłaty administracyjne

700

prowizja dla patronite i paypala     

447

opłata za meetup

20

internet

239

sprzątanie

200

gaz

80

prąd

562

Razem

6048

 

Przychody

 

Patornite

4090

Przelewy

438

Razem

4528

 

Jeśli zdecydujesz się wspomóc organizację w renowacji nowego lokalu lub projektach/prelekcjach, będziemy bardzo wdzięczni.

Jeśli masz problem z ujawnieniem danych swojej karty kredytowej, zapłatą z góry bądź inny problem techniczny zapraszamy również na naszą stronę by ustalić przelew stały: http://hs3.pl/partners/

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 10
Limit: 1000
Student. Bardzo Ci się podoba inicjatywa, ale studiujesz lub zamknąłeś się w swojej piwnicy i nie masz akurat pieniędzy, by wesprzeć spejs, ale jedno piwo w miesiącu możesz poświęcić dla idei. ^,^
Zostań patronem
35 zł / miesiąc
patroni: 9
Limit: 500
Support. Dziękujemy Ci za wsparcie i zapraszamy na nasze dni otwarte (co wtorek) na ciasteczka i kawę lub herbatę. Piwo też spoko, ale musisz przynieść własne, bo koncesja.
Zostań patronem
60 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 300
Stały Bywalec. Bardzo Ci dziękujemy za wsparcie. W ramach wdzięczności masz teraz priorytet w zapisach na warsztaty organizowane w spejsie. Lista masy spotkań, które do tej pory odbywały się u nas mimo małej ograniczonej przestrzeni dostępna na meetupie: https://www.meetup.com/hs3city/

* Oczywiście członkowie i osoby płacące jeszcze większe kwoty mają jeszcze większy priorytet na warsztaty, by być uczciwym.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 23
Limit: 200
Członkostwo. Możesz w każdej chwili przyjść i wyrobić sobie klucz/kartę magnetyczną do spejsu i zdobyć status członka.
Członkostwo daje dostęp 24/7, możliwość postawienia własnej szafki, dostęp do systemu spejsu, gdzie możesz wypożyczać sprzęt i książki oraz wiele innych bonusów, które wspólnie zbudujemy/złożymy się w spejsie.

* hackerspace to społeczność, każdy członek musi zostać zaakceptowany przez osoby już aktywnie udzielające się finansowo i czasowo. Jeszcze nikt nigdy nikogo nie odrzucił, ale chcemy stworzyć małą rodzinkę, w której wszyscy sobie ufamy, znosimy swój sprzęt/książki do spejsu. Więc najpierw zapraszamy raz czy dwa do spejsu, byśmy mogli się wzajemnie poznać. Spokojnie, jesteśmy bardzo otwartą społecznością i jeszcze nikt nigdy nie dostał bana. :)
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 100
Hacker. Jesteś hackerem, możesz sypnąć ;) Twój głos ma większą moc w decyzjach na co wydajemy środki.

Oczywiście jest to równocześnie możliwość wyrobienia sobie członkostwa, kiedy wpadniesz do spejsu ;)
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Jesteś seniorem/kontraktorem i możesz być memem tej słynnej szlachty IT. Dostajesz od nas tytuł super hacker, możliwość wyrobienia członkostwa oraz jeszcze większą władzę w decyzjach na co wydajemy zebrane środki po opłaceniu kosztów stałych.
Zostań patronem
400 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 25
Nikt nie wie kim jesteś i skąd masz pieniądze, ale dostajesz członkostwo i najwyższą wagę przy głosowaniu co do wydatków.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Bo mogę.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz