Strefa Patrona:

Gdańsk
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
57

patronów

4365 zł

miesięcznie

8745 zł

łącznie

Trójmiejski Hackerspace to lokalna społeczność hackerów wynajmująca lokal. Chcemy teraz wynająć duży magazyn, w którym będziemy bawić się elektroniką i pisać soft. ;) Będzie to też idealne miejsce pracy dla freelancerów szukających innych mocno technicznych osób. Codziennie mamy prelekcje z nowych technologi oraz wiele wspólnych projektów.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 3500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wynajem magazynu
Wynajmiemy magazyn, który posłuży jako Trójmiejski warsztat/prototypownia i miejsce, które będziemy mogli udostępnić technologicznym meetupom. Im więcej środków uda nam się zebrać, tym większa będzie to przestrzeń.
0%
51 %
100%
osiągnięto 51%
cel: 8500 zł miesięcznie
brakuje 4135 zł
Wyposażenie i sprzęt
Sam wynajem to nie wszystko. Chcemy mieć budżet na podstawową infrastrukturę, meble, dobry internet, hardware i inną elektronikę pierwszej potrzeby. Czyli wszystko to na czym będziecie siedzieć, na czym będziecie pracować i z czego będziecie korzystać.

O Autorze

 

Tworzymy miejsce dostępne 24/7 dla osób technicznych z Trójmiasta. Obecnie działamy bardzo aktywnie. Jak możecie zobaczyć na naszej stronie http://www.hs3.pl/calendar, spotykamy się niemal codziennie. Jednak obecne miejsce przestało nam i naszym uczestnikom wystarczać – potrzebujemy dużej przestrzeni, miejsca, gdzie każdy może przyjść i działać. W nowym lokalu chcemy uruchomić jeszcze więcej warsztatów, spotkań, prelekcji i innych wydarzeń, a, co najważniejsze, stworzyć miejsce do pracy dla osób technicznych, gdzie będziedostępny warsztat i społeczność osób z dużą techniczną wiedzą, by sobie nawzajem pomagać.
 


Cel jest ambitny. Chcemy wynająć duży magazyn. Wierzymy, że takie miejsce jest potrzebne i ma potencjał. Tym bardziej, jeśli za wsparcie dajemy możliwość zostania członkiem/członkinią, z czym wiąże się dostęp do lokalu 24/7.


Jeśli chcesz nas wesprzeć, będziesz miał/a naszą dozgonną wdzięczność. Obiecujemy, że podbijemy Trójmiasto masą niesamowitych wydarzeń. Zwłaszcza, jeśli nie będzie nas ograniczać miniaturowa przestrzeń czy wynajem sal konferencyjnych. Ostatnio zrobiliśmy Trójmiejski Game Jam (hackathon na 100 osób), PyData, CODE{sun}DAY, wcześniej hackathon z Amazonem z tworzenia aplikacji sterującej głosowo Alexą. Teraz organizujemy hackathon dla NASA. Niemal codziennie organizujemy warsztaty i prelekcje. Jeśli będziemy mieć

lokal bez ograniczeń, będziemy mogli robić nawet kilka warsztatów każdego dnia.


Wspieranie nas daje Ci priorytet w uczestnictwie w organizowanych przez nas warsztatach i eventach. 


Fundacja CODE:ME, wspierająca nas finansowo i prawnie, jest za to gwarantem stabilności naszej inicjatywy. Fundacja jest szkołą kodowania mającą za sobą kilkadziesiąt kursów, podczas których przeszkoliła ~500 osób. 


Prosimy nie tylko o wsparcie, ale i o uczestnictwo w społeczności. Nie chcemy być kolejnym software talkiem czy przybudówką jednej firmy, gdzie skupienie jest tylko na jednym stacku technicznym i trwa ciągła rekrutacja. Chcemy być organizacją ludzi z różnych firm czy ludzi pracujących na swoim, w której można dzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Chcemy, by cały lokalny ekosystem dokładał cegiełkę i rósł. 

Hackerspace to głównie 3 rzeczy:

  • Pragmatyzm. Oszczędność pieniędzy i czasu. Zamiast samemu budować warsztat w domu, często zbyt małej przestrzeni na tego rodzaju działalność, i wydawać fortunę na sprzęt używany tylko od czasu do czasu, składamy się, by obniżyć koszty i by mieć miejsce do pracy oddzielone od rozpraszaczy. To też oszczędność czasu. Po co spędzać 3 wieczory ucząc się metodą prób i błędów, jak działa drukarka 3D, jej kalibracja i jak o nią dbać, kiedy w HSie czynnym 24/7 na pewno właśnie jest ktoś, kto już to wszystko kiedyś zrobił. Własny warsztat jest jednak na razie dopiero w fazie planów i marzeń, ponieważ ogranicza nas mała i nie do końca dostosowana do naszych potrzeb przestrzeń.
     
  • Dzielenie się wiedzą. Wszyscy wiemy, jak wielka jest branża IT. Jak wiele wiedzy jest zawsze przed nami. Tylko w społeczności innych technicznych osób, które chcą sobie pomagać i nakierowywać na dobre rozwiązania można faktycznie zostać prawdziwym hackerem. ;) Ta cześć wychodzi nam świetnie. Spotykamy się przy okazji prelekcji, warsztatów, wymieniamy się doświadczeniem i wiedzą podczas luźniejszych w formie spotkań. Cały czas jesteśmy ze sobą w kontakcie także online.
     
  • Życie prywatne, społeczność, faktyczne poznanie się osobiście. To przychodzi z czasem. Chodzi o to by się znać. Wiedzieć, kto czym się zajmuje, kto w czym mógłby nam pomóc i kogo my możemy wesprzeć, wspólna praca nad własnymi projektami, granie w planszówki i Herosów. Po prostu poznanie ludzi. :)


Jeśli wesprzesz społeczność czasem poświęconym na projekty/prelekcje lub rzucisz groszem, byśmy mieli własne-wynajęte kilka metrów na hackowanie, będziemy bardzo szczęśliwi :)
 

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 13
Limit: 1000
Student. Bardzo Ci się podoba inicjatywa, ale studiujesz lub zamknąłeś się w swojej piwnicy i nie masz akurat pieniędzy, by wesprzeć spejs, ale jedno piwo w miesiącu możesz poświęcić dla idei. ^,^
Zostań patronem
35 zł / miesiąc
patroni: 9
Limit: 500
Support. Dziękujemy Ci za wsparcie i zapraszamy na nasze dni otwarte (co wtorek) na ciasteczka i kawę lub herbatę. Piwo też spoko, ale musisz przynieść własne, bo koncesja.
Zostań patronem
60 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 300
Stały Bywalec. Bardzo Ci dziękujemy za wsparcie. W ramach wdzięczności masz teraz priorytet w zapisach na warsztaty organizowane w spejsie. Lista masy spotkań, które do tej pory odbywały się u nas mimo małej ograniczonej przestrzeni dostępna na meetupie: https://www.meetup.com/hs3city/

* Oczywiście członkowie i osoby płacące jeszcze większe kwoty mają jeszcze większy priorytet na warsztaty, by być uczciwym.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 29
Limit: 200
Członkostwo. Możesz w każdej chwili przyjść i wyrobić sobie klucz/kartę magnetyczną do spejsu i zdobyć status członka.
Członkostwo daje dostęp 24/7, możliwość postawienia własnej szafki, dostęp do systemu spejsu, gdzie możesz wypożyczać sprzęt i książki oraz wiele innych bonusów, które wspólnie zbudujemy/złożymy się w spejsie.

* hackerspace to społeczność, każdy członek musi zostać zaakceptowany przez osoby już aktywnie udzielające się finansowo i czasowo. Jeszcze nikt nigdy nikogo nie odrzucił, ale chcemy stworzyć małą rodzinkę, w której wszyscy sobie ufamy, znosimy swój sprzęt/książki do spejsu. Więc najpierw zapraszamy raz czy dwa do spejsu, byśmy mogli się wzajemnie poznać. Spokojnie, jesteśmy bardzo otwartą społecznością i jeszcze nikt nigdy nie dostał bana. :)
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 100
Hacker. Jesteś hackerem, możesz sypnąć ;) Twój głos ma większą moc w decyzjach na co wydajemy środki.

Oczywiście jest to równocześnie możliwość wyrobienia sobie członkostwa, kiedy wpadniesz do spejsu ;)
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Jesteś seniorem/kontraktorem i możesz być memem tej słynnej szlachty IT. Dostajesz od nas tytuł super hacker, możliwość wyrobienia członkostwa oraz jeszcze większą władzę w decyzjach na co wydajemy zebrane środki po opłaceniu kosztów stałych.
Zostań patronem
400 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 25
Nikt nie wie kim jesteś i skąd masz pieniądze, ale dostajesz członkostwo i najwyższą wagę przy głosowaniu co do wydatków.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Bo mogę.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz