Telewizja Idź Pod Prąd

W Patronite od 22.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 300

Liczba Patronów: 658

Zostań Patronem
Kup na prezent
27 patronów
1 970 miesięcznie
24 200 łącznie
5 lat temu wystartowaliśmy z projektem niespotykanym wówczas na polskim rynku – z telewizją internetową finansowaną przez Widzów! Dzisiaj jest to coraz bardziej popularne, ale wtedy niektórzy patrzyli na nasze początki z niedowierzaniem. A jednak wspólnie wciąż dajemy radę. Dziękujemy! :)

O Autorze

To my, Telewizja Idź Pod Prąd.

Nie tak dawno temu zaczynaliśmy od małego studia, minimalnej obsługi technicznej, jednego programu, jednego dziennikarza i dwóch komentatorów. Od tamtego czasu nadajemy kilka programów dziennie, zbudowaliśmy zgrany zespół dziennikarzy i realizatorów, a w naszym nowoczesnym studiu występują znani eksperci z Polski i zagranicy. Bardzo Wam za to wszystko dziękujemy! Zachęceni tempem, z jakim rozwija się Telewizja Idź Pod Prąd, idziemy, a raczej: gnamy dalej :) Żeby jeszcze lepiej relacjonować, analizować i pokazywać to, co się dzieje w kraju i na świecie, planujemy otworzyć placówki regionalne IPP TV, wyszkolić nowych dziennikarzy, a także rozwinąć produkcję filmów na tematy najbardziej Was interesujące. Dlatego startujemy ze społecznością na Patronite. Zapraszamy do udziału, nie pożałujecie!

 

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą zgranych pasjonatów – przede wszystkim młodych dziennikarzy, publicystów, artystów – którzy mogliby robić wiele ciekawych rzeczy, ale zdecydowali poświęcić się jednemu celowi: budowie niezależnych, uczciwych mediów. Mediów utrzymujących się nie z dotacji rządu, ale z dobrowolnych wpłat Widzów oraz niekłaniających się żadnej władzy – ani z prawa, ani z lewa. Mediów, których ambicją jest pokazywanie rzeczywistości z wielu perspektyw, z obu stron barykady polsko-polskiego sporu. Mediów, które nie uznają politycznej poprawności i tematów tabu. Mediów, które – kiedy wymaga tego sytuacja – nie boją się użyć ostrych, dosadnych słów. I w końcu – mediów, które zapraszają swoich Widzów do współtworzenia treści – od lat w całej Polsce i na świecie działają Kluby Telewizji Idź Pod Prąd, które już zaczynają działać jako nasze telewizyjne oddziały.

Jesteśmy buntownikami z wyboru. Ale buntujemy się konstruktywnie. Przeciwko hipokryzji w polityce, mediach, kościele. Przeciwko oszukiwaniu ludzi przez władze – na różnych szczeblach. Buntujemy się przeciwko polaryzacji społeczeństwa, w wyniku której w Polsce żyje się lepiej… kolejnym ekipom wygrywającym wybory, a nie wszystkim Obywatelom.

Co jeszcze nas wyróżnia? Telewizja Idź Pod Prąd należy do protestanckiego Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. Jako protestanci współpracujemy jednak – na polu dziennikarskim – z katolikami, ateistami, agnostykami i wszystkimi, którzy kochają wolność, prawdę i Polskę.

 

MISJA #IPPTV

Naszą misją jest:
1) rzetelne informowanie społeczeństwa o najważniejszych wydarzeniach
2) patrzenie władzy na ręce (każdej władzy!)
3) bycie głosem obywateli, nie korporacji czy partii politycznych
4) budowanie płaszczyzny dialogu różnych opcji ideowych i politycznych 
5) nie tylko analizowanie problemów, ale szukanie ich rozwiązań. 

 

RZETELNOŚĆ

Informacje o tym, co się dzieje w Polsce i na świecie, czerpiemy z wielu źródeł. Nie zamykamy się na jeden światopogląd czy jedną opcję polityczną. Swoich korespondentów mamy w USA, Izraelu, na Tajwanie, w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Austrii. Mieliśmy również dwóch korespondentów w Hongkongu, dopóki komunistyczne Chiny nie rozpoczęły tam terroru na większą skalę i nasi współpracownicy musieli uciekać za granicę.

Dodatkowo – czego nie znajdziecie praktycznie nigdzie indziej w Polsce – większość z nas czyta codziennie Biblię. Do jej fragmentów nierzadko odwołujemy się na wizji. Jeżeli jeszcze nas nie oglądałeś w akcji – zdziwisz się, jak często ta niezwykła Księga łączy się z teraźniejszością.

 

DZIĘKI WAM PRZETRWALIŚMY TRUDNE CHWILE

Dzięki Widzom [i dzięki Bogu!] udało się nam przetrwać wiele burz i zakrętów. Najpierw hejt w internecie za to, że nasz redaktor naczelny, Paweł Chojecki, jest protestanckim pastorem. Potem chuligańskie ataki na naszą siedzibę i samochody. Umarzanie śledztw w prokuraturze. Nazywanie nas przez TVP „sektą”. W końcu (w ubiegłym roku)  – akt oskarżenia przygotowany przez rządową prokuraturę przeciwko naszemu naczelnemu i proces karny m.in. za obrazę Prezydenta Dudy i uczuć religijnych katolików. Pastor Chojecki został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności. Złożyliśmy apelację. Sprawa jest w toku, czekamy na datę rozprawy apelacyjnej.

 

JESTEŚMY OTWARCI NA WASZE POMYSŁY!

To Wy – od kilku lat – współtworzycie Telewizję Idź Pod Prąd. Niejednokrotnie to Wasz pomysł był początkiem nowego projektu – np. idea stworzenia Klubów IPP w Polsce i na świecie! Dlatego gorąco prosimy Was o dalszy aktywny udział w tym pionierskim projekcie, jakim jest Idź Pod Prąd TV!

 

CO UDAŁO SIĘ NAM ZROBIĆ? [dzięki Wam!]

Dzień 1 lutego 2016 roku pamiętamy, jakby był wczoraj. Jako Telewizja Idź Pod Prąd rozpoczęliśmy codzienne nadawanie NA ŻYWO. Byliśmy prekursorami telewizji bez dotacji rządowych i praktycznie bez reklam – utrzymującej się z wpłat Widzów.

 

WYBRANE PRODUKCJE IPP TV

 

WYWIADY

"Film Sekielskich o JP2 będzie największym wstrząsem!" Mec. A. Nowak w IPP

 

Gen. Hodges w IPP: Geopolityka po pandemii. Będzie konflikt zbrojny Chiny-USA o Tajwan!

 

FILMY

SPRAWIEDLIWI WŚRÓD NARODÓW. Historia rodziny Jaroszów

 

ANIMACJE [w jęz. polskim i angielskim]

Things you didn't know about Polish-Jewish history! #Auschwitz75 [ENG/PL]

 

American-Polish brotherhood of arms 1920 [ANIMATION]

 

TELEDYSKI

Tylko nie mów nikomu – Brat Rafał (Wasces) – DISS na X Adama

 

"Mury" – wersja rock/metal. Idź Pod Prąd TV 2018 [ENG SUBTITLES]

 

REPORTAŻE

Dlaczego Żydzi kochali Polskę? Z. Nita, autor wystawy "Żydowski Kazimierz" w IPP

 

BAJKI

WIECZORYNKA IPP: "Romek kontra BAŁAGAN!" | Audycja dla dzieci [SŁUCHOWISKO DLA DZIECI]

 

Dołącz do nas. Tylko zdrowe ryby płyną pod prąd!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Miedziak
Adam Miedziak
Próg: 50 zł
Bartłomiej Kwasiborski
Bartłomiej Kwasiborski
Próg: 300 zł
Andrzej Stradczuk
Andrzej Stradczuk
Próg: 100 zł
Anna K
Anna K
Próg: 20 zł
Szymon Milczewski
Szymon Milczewski
Próg: 50 zł
Małgorzata Tiurmorezow
Małgorzata Tiurmorezow
Próg: 100 zł