Piotr Ikonowicz

W Patronite od 23.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 191

Liczba Patronów: 242

Zostań Patronem
Kup na prezent
79 patronów
2 810 miesięcznie
48 265 łącznie
Od 20 lat wraz z grupą wolontariuszy udzielam nieodpłatnie pomocy prawnej i wszelkiej innej ludziom pokrzywdzonym, bezradnym, słabym. Działania te prowadzę w ramach Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Nasza pomoc jest na tyle skuteczna, że wciąż rośnie liczba osób, które o nią proszą.

O Autorze

Dlaczego Patronite?

Pomóżcie pomagaćOd 20 lat wraz z grupą wolontariuszy udzielam nieodpłatnie pomocy prawnej i wszelkiej innej ludziom pokrzywdzonym, bezradnym, słabym. Działania te prowadzę w ramach Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Nasza pomoc jest na tyle skuteczna, że wciąż rośnie liczba osób, które o nią proszą.

Pojawił się więc pomysł stworzenia instytucji Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.facebook.com/spolecznyRPO). Z całego kraju zgłaszają się wolontariusze. Musimy ich szkolić, koordynować, uczyć naszej metody pomagania.

To, co zaczęło się jako działalność społeczna, stało się nie tylko pasją, ale i pełnoetatowym zajęciem. Kiedy wiesz, jak pomóc; kiedy wiesz, że możesz kogoś ocalić - bardzo trudno jest odmówić, bo to jakby skazać człowieka na klęskę i poniewierkę. Praca Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich zajmuje mi już tyle czasu, że zostaje go niewiele na pracę zarobkową. Dlatego po wielu wahaniach zdecydowałem się poprosić Was o wsparcie - o to, żebyście kupili mi czas, który będę mógł poświęcić dla innych.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Krzysztof Firlej
Krzysztof Firlej
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Maks
Maks
Próg: 50 zł
Janusz Klejsa
Janusz Klejsa
Próg: 100 zł
krzysiek ostaszewski
krzysiek ostaszewski
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł